Gólové hody bez vítězného konce. Stadion se s Chomutovem pral o vítězství až do prodloužení, nakonec však o triumf přišel. Skóre v duelu otevřeli Piráti, kališníci však zvládli díky brankám Kropáčka, Jánského a Doudery pokaždé dorovnat. V nastavení už ale na soupeře nestačili a padli 3:4.

NADS6

3:4pr

0:1, 0:0, 3:2 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 45. Kropáček (Jindra, Přikryl), 56. Jánský (Helt, Strejček), 58. Doudera (Korkiakoski, Voženílek) – 15. Chrpa (Suchý, J. Černý), 46. Rudovský (Stloukal, Seemann), 56. R. Havel (Pitule, Stloukal), 65. J. Sklenář (Pitule). Rozhodčí: Valenta, Šindel – Šimán, Sedláček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 290. Střely na branku: 29:23. Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 22:30. Průběh utkání: 0:1. 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: Zajíček – Marcel (A), Walter, L. Doudera, Klejna, Strejček, Šiller – M. Kadlec, Jícha, Voženílek (C) – Korkiakoski, Zygmunt, Kangas – Helt, M. Havelka, Jánský – Jindra, Přikryl, Kropáček – Bernat.

Piráti Chomutov: Pavlát – Žovinec, Rýgl, R. Havel, Blaha, Štochl, Piché, Seemann – J. Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský (A), Pitule, Stloukal – Tomica (C), J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa (A), Matyáš Svoboda, J. Černý.

Litoměřice do poslední bitvy kalendářního roku vyrazily neohroženě a už v 6. minutě mohly slavit gól. Jánský dostal nabito na levý kruh, odkud vyslal na soupeřovou klec tvrdý projektil. Pavlát však předvedl dobrý zákrok a střelu zneškodnil.

I přes množství dalších šancí to byli v čase 14:45 Piráti, kdo se ujal vedení. Suchý našel nahrávkou od levého mantinelu najíždějícího Jakuba Chrpu, jenž z hranice brankoviště propálil Zajíčka.

Před polovinou základní hrací doby zacílil z mezikruží Jícha, jeho pokus sice mířil pod horní tyčku. Pavlát ho ale vychytal. O chvíli později se před chomutovského brankáře probil Kadlec, ani jeho rána z bezprostřední blízkosti však neuspěla.

Zkraje závěrečného dějství se Stadion po několika marných pokusech konečně dočkal vyrovnání. To zařídil ve 45. minutě Vojtěch Kropáček. Kališnický forvard nabruslil na brankoviště, kam mu Jindra naservíroval puk, který Kropáček pohotově uklidil do sítě.

Netrvalo to však ani čtvrt minuty a Chomutov si vedení vystřelil zpět. Stloukal nahrál na spodní hranu pravého kruhu Janu Rudovskému, který zacílil přesně do šibenice. V čase 55:03 se zaplněné ochozy mohly radovat. Peter Jánský se proháčkoval do samostatného úniku a svou sóloakci zakončil povedenou kličkou za Pavlátova záda.

Gólové hody i potom pokračovaly. O pouhou půlminutu později Piráti přiklonili skóre na svou stranu. Puk se po ose Stlouka-Pitule a Radek Havel dostal k posledně jmenovanému, který z pravého kruhu rozvlnil síť domácí klece

Stadion ukázal v samotném závěru velkou bojovnost a v čase 57:57 při hře bez brankáře dorovnal stav. Šťastným střelcem se stal Lukáš Doudera, který číhal před chomutovskou svatyní a v rozhodující moment dotlačil puk za brankovou čáru.

Protože po šedesáti minutách utkání nepoznalo vítěze, následovalo prodloužení. V něm si Litoměřičtí vysloužili přesilovku, puk se však od bloku jedné ze střel odrazil až k Jakubu Sklenářovi. Ten vyrazil do rychlého brejku, nadvakrát překonal Zajíčka a vyválčil pro Piráty o bod navíc.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Jsme zklamaní z výsledku utkání. Měli jsme pocit, že nehrajeme špatně a vytvářeli jsme si mnoho šancí především v prvních dvou třetinách, ale bohužel jsme je zahodili a nedařilo se nám proměnit. Dvakrát se nám stalo, že jsme dotahovali a hned po vstřelení gólu jsme v dalším střídání inkasovali. Šlo to za našimi nejzkušenějšími hráči, z čehož jsme zklamaní.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Myslím si, že to bylo vyrovnané utkání. Šance s dobrou obranou měly obě strany. Soupeřili jsme o srovnání skóre a následné prodloužení bylo spíše o náhodě. Soupeř měl přesilovku, ale podařilo se nám uniknout a vyhrát.“