Velká bitva se smutným koncem. Takový byl úvodní duel skupiny o umístění v play-off proti Vsetínu. Kališníci sice dokázali smazat těsné manko a otočit vývoj zápasu, Valaši však pokaždé vyrovnali a dotáhli duel do prodloužení. V něm rozhodl o dělbě bodů Slováček a Stadion bral po prohře 3:4 jeden bod.

NADS1

3:4pr

0:1, 1:0, 2:2 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 40. Kubát (Kangas, Strejček), 41. M. Kadlec (Voženílek), 50. Zygmunt (Jebavý, Klejna) – 13. Kucharczyk (Teper, Slováček), 44. Gorčík (Kucharczyk, Slováček), 57. D. Tůma (Pechanec), 63. Slováček (Kucharczyk, Jonák). Rozhodčí: Wagner, Veselý – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 830. Střely na branku: 31:38. Zblokované střely: 7:17. Vhazování: 33:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, Strejček, Kubát, Houdek – Voženílek, Jícha, M. Kadlec – Korkiakoski, M. Havelka, Jánský – Zygmunt, Jurčík, Kangas – Štohanzl, D. Sklenář.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Slováček, Teper, Ondračka, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow – Jonák, Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, D. Tůma – L. Volf, Šilhavý, Březina.

Stadion se po zápasové pauze dostával do tempa pomaleji, přesto kališníci už v 8. minutě ohrozili hostující klec a Gába se musel mezi tyčemi hodně ohánět, aby neinkasoval. Voženílek totiž nabil Jíchovi do mezikruží, jenž okamžitě vypálil. Vsetínský brankář sice vyrazil kotouč pouze před sebe, následnou dorážku Martina Kadlece však famózně vychytal a udržel čisté konto.

V čase 12:56 vystrčili drápky hosté a hned z toho byl gól. Radim Kucharczyk převzal puk na vrcholu kruhu, nabruslil směrem k brance a zakončil svou akci parádním projektilem k bližší tyči. Litoměřičtí však nepolevovali v tempu a zasypali soupeřovu svatyni sprškou střel. Na Gábovi si ale pokaždé vylámali zuby. Kališnický nováček Zygmunt dokonce dvakrát. Nejprve po pokusu z mezikruží, poté i při rychlé dorážce.

Na vsetínské straně zkoušel navýšit náskok Drtina, jeho dělovka od modré se však zastavila o zeď se jménem Adam Beran. Stejný hráč v polovině základní hrací doby nevybíravě podrazil Jánského a rozhodčí nařídili trestné střílení. Litoměřická šestaosmdesátka se rozjela ke slibné šanci, na Gábu si ale nepřišla. Maskovaný muž v zelenožlutých barvách vytasil lapačku a podržel svůj tým.

Do kabin se ale přesto nakonec odcházelo za vyrovnaného stavu. Čtrnáct vteřin před sirénou přebral Karel Kubát přihrávku od Kangase a nechytatelnou střelou z mezikruží propálil Gábu. Jak skončila prostřední perioda, tak začala ta závěrečná. Voženílek našel po půlminutě hry mezi kruhy Martina Kadlece, jenž si najel na hranici brankoviště a bez problémů zavěsil.

Kališníci se ale z vedení neradovali moc dlouho. Vsetín totiž už ve 44. minutě srovnal krok. Ve skrumáži před Beranovou klecí zaúřadoval Sebastián Gorčík a umístil kotouč za brankovou čáru. V čase 49:20 se domácí dostali opět do trháku. Pawel Zygmunt obdržel skvělou nahrávku za obránce a po prudké forhendové ráně mohl při debutu oslavit i svou první trefu.

Valaši ale nesložili zbraně a gólový účet zápasu se zkraje 57. minutě opět měnil. Pechanec zajel s pukem takřka až za branku a naservíroval puk Davidu Tůmovi, jenž číhal v předbrankovém prostoru a pohotově zacílil přesně za Beranova záda.

Diváci v Kalich Areně se tak začali chystat na prodloužení. V něm se odehrály necelé tři minuty, když se prosadil Ondřej Slováček a rozhodl o výhře Vsetína.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Na to, že to byl zápas po delší pauze, tak jsme se dvě třetiny drželi systému. Když jsme se dostávali do koncovky, tak jsme neproměnili šance, ale naštěstí jsme před koncem druhé třetiny vyrovnali. Třetí třetina byla z naší strany bláznivý hokej. Sice jsme dvakrát vedli, ale nedrželi jsme se systému, který jsme měli. Vyvrcholilo to tím vyrovnávacím gólem Vsetína při vlastní přesilovce, kdy máme na ledě to nejlepší a nejzkušenější a ten zápas musíme dohrát. To samé v prodloužení, kdy jedeme sami na bránu a skoro ani nezakončíme. Je to škoda, protože dneska jsme si zasloužili vyhrát spíš my.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Setkali jsme se po deseti dnech znovu a bylo to vyrovnané utkání, oba brankáři podali dobrý výkon. Oba týmy měli své šance a myslím si, že remíza byla spravedlivá. Jsme rádi, že jsme získali druhý bod, protože tam bylo několik faulů neodpískaných na naše hráče, protože by jeden z našich hráčů jel sám na bránu a byl stažený k ledu. Naštěstí jsme poté tu přesilovku dostali, kterou jsme hráli dobře a proměnili ji po dlouhé době.