I přes herní nadvládu Stadion v derby nestačil na ústecký Slovan a všechny body zůstávají na sever od Litoměřic. Kališníci přitom zpočátku vedli, když se v šesté minutě prosadil Patrik Marcel. Ve druhé třetině skóroval i Markus Korkiakoski. Ani to však kališníkům nepomohlo a odváží si z krajského města prohru.

29. kolo

4:2

2:1, 1:1, 1:0

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 7. Zajíc (Smetana, Kružík), 20. Bláha (Filip, Houška), 36. Severa (Kružík, Vildumetz), 59. Klikorka (Severa) - 6. Marcel (Kangas, Kropáček), 31. Korkiakoski (Voženílek, Střondala). Rozhodčí: Petružálek, Micka - Bosák, Axman. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1124. Střely na branku: 32:32. Zblokované střely: 7:4. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Slovan Ústí n.L.: Stahl – Klikorka, Smetana, Brož, Zajíc, Müller, Zukal, Veber – Severa, Svoboda, Kružík – Maršoun, Tůma, Vildumetz – Grim, Kordule, O. Bláha – Filip, Houška.

HC Stadion Litoměřice: Beran – Jebavý, Kukla, Marcel, Klejna, Dajčar, Strejček – Korkiakoski, Střondala, Voženílek – Štohanzl, Jícha, Jánský – Šik, Vitouch, Kangas – Sklenář, Kropáček.

Úvodní buly vyhrál domácí Matyáš Svoboda a jeho celek ihned vyrazil k soupeřově brance. Adama Berana ovšem střela z pravé strany nepřekvapila a byla ukryta pod jeho výstroj. Na opačné straně si v 5. minutě připsal důležitý zákrok David Stahl, jenž ubránil svou svatyni před ránou mířenou k pravé tyči od Petera Jánského.

Před koncem páté minuty byl vyloučen David Vitouch za napadení. Ani to kališníkům nezabránilo ve vstřelení prvního gólu. Patrik Marcel dostal na modré čáře více prostoru, než by si Ústečané přáli, a svou dělovkou propálil domácího gólmana.

Netrvalo to ani minutu a bylo srovnáno. Exkališník Smetana vyslal kotouč od hranice útočného pásma, mezi kruhy ho tečoval Josef Zajíc a hráči Stadionu si sami srazili puk do sítě.

Krátce po polovině první třetiny svírali Litoměřičtí domácí celek v jeho pásmu. Nejprve Korkiakoski nabízel Voženílkovi, který puk netrefil. Poté finský útočník pálil sám a jen těsně minul horní růžek.

37 sekund před koncem první periody se skóre měnilo znovu. Matyáš Filip našel přihrávkou zpoza branky Ondřeje Bláhu, ten ránou z první strefil horní roh Beranovy klece a poslal svůj tým do vedení.

Druhou část započal aktivněji opět Slovan. Kružík našel rozjetého Severu. Ten mířil k pravé tyči, ale kotouč branku minul. Na druhé straně vyslal střelu od modré Patrik Marcel, puk se odrazil před odkrytou klec, kde stál Josef Jícha. Překonat Stahla se mu ale nezdařilo.

V čase 30:10 bylo srovnáno. Finský snajpr Markus Korkiakoski si počkal v mezikruží na přihrávku od kapitána Voženílka a vsítil touš pod víko ústecké klece.

Stav 2:2 netrval dlouho. Ve 36. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Jiří Severa, jenž se ranou z první trefil přesně do protipohybu kališnického maskovaného muže.

Poslední dvacetiminutovku ovládli jasně kališníci. Největší šanci si vypracoval David Vitouch, který dorážel v brankovišti. Jeho střelecký pokus však pouze orazítkoval pravou tyč Stahlovy svatyně. Stadion se na konci utkání rozhodl odvolat brankáře,. Toho využil ústecký Karel Klikorka a zpečetil tak vítězství svéhho týmu.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska to bylo od začátku vyrovnané utkání, což je pro nás dobře. Zachytili jsme dobře úvod zápasu a na inkasovaný gól jsme dovedli rychle zareagovat. Pro nás bylo dobré, že jsme měli gólové šance před soupeřem a to rozhodlo o tom, že jsme dokázali dát o branku víc a následně rozhodli při hře bez brankáře. Nakonec bych chtěl poděkovat celému mužstvu, které dnes hrálo velmi dobře.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Samozřejmě, že jsme přijeli v pozici favorita, ale dvě třetiny jsme se tam jen tak vozili a nedokázali vyhrát jediný osobní souboj. Poté můžeme těžko uspět s kýmkoliv, pokud tam není vysoké nasazení od všech hráčů, což nás zatím tuto sezónu zdobilo. Třetí třetina už od nás byla celkem dobrá, ale branku jsme vstřelit nedokázali, takže Ústí dnes zaslouženě vyhrálo.