Stíhací jízda, bezbrankové prodloužení i šestnáct nájezdů. Stadion svedl s Třebíčí dlouhou a vyrovnanou bitvu, v níž nakonec získal jediný bod. Vedení se zkraje duelu ujala Horácká Slavia a postupně získala dvoubrankový náskok, Litoměřičtí však dokázali vyrovnat a dovést duel do prodloužení a nájezdů. V nich rozhodla až osmá série, ve které vystřelil výhru pro Třebíč Lukáš Forman.

25. kolo

3:2sn

2:1, 0:0, 0:1 - 0:0

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. Forman (Nedbal, P. Kratochvíl), 15. Forman (Šťovíček, Kratochvíl), rozh. náj. Forman – 19. Marcel (Jícha, Voženílek), 56. Kadlec (Mlčák, Strejček). Rozhodčí: Čech, Vrba – Komínek, Roupec. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 274. Střely na branku: 35:24. Zblokované střely: 12:9. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, Forman, Szathmáry, Jenáček, Furch, Kowalczyk, Hort – Šťovíček, Bittner, T. Havránek – P. Kratochvíl, Nedvídek, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec – Ferda, Kunc, Havlát.

HC Stadion Litoměřice: Škorpík – Kukla, Jebavý, Dajčar, Marcel, Strejček, Mlčák, Klejna – Jánský, Střondala, Korkiakoski – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Kangas, Přikryl, Šik – Kropáček, M. Havelka, Vitouch.

Nejdřív zamířil na trestnou lavici Vitouch a chvíli po něm Havelka. Litoměřice tak musely už zkraje 3. minuty čelit dvojnásobné přesilovce. A Horácká Slavia ji dokázala využít. Nedbal nabil zprava mezi kruhy Lukáši Formanovi, a ten zamířil přesně mezi Škorpíkovy betony.

Následně se KHNP Arénou rozezněla tyčka, kterou po přihrávce zpoza branky napálil Paták. V čase 14:11 se kotouč po souboji ve středním pásmu odrazil k opět k Lukáši Formanovi, jenž prosvištěl útočným pásmem a ranou z forhendu rozvlnil síť litoměřické klece.

Stadion nesložil zbraně a chvíli před sirénou snížil. Na dostřel jediné trefy dostal kališníky Patrik Marcel. Řízný bek dostal náhru na modrou, nabruslil na vrchol kruhu a jeho prudký projektil zapadl do horního rohu Jekelovy svatyně.

Pár desítek vteřin po polovině základní hrací doby mohl Stadion vyrovnat. Jekel však vytáhl parádní zákrok betonem a udržel svůj tým ve vedení. V závěru třetiny se dopředu prosmýkl Kadlec, domácí obrana však zapracovala na výbornou a slibnou šanci kališníků dokázala zneškodnit.

S úvodním buly závěrečné periody ohrozil hostující klec Szathmáry, Škorpík jeho pokus vyrazil lapačkou. Na druhé straně vyslal na Jekela jedovatý pozdrav Strejček, třebíčský brankář kotouč zkrotil ve výstroji.

V čase 55:09 litoměřická střídačka vypukla v gólové euforii. Mlčák posunul puk přes šířku celého hřiště na Martina Kadlece a kališnická třináctka z vrcholu levého kruhu propálila Jekela. Na samotném konci sevřel Stadion Horáckou Slavii v jejím obranném pásmu a tlačil se do brány. Kýžený vítězný zásah však jeho snažení nepřineslo.

Ani následné prodloužení i přes snahy na obou stranách o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se fanoušci dočkali pořádného dramatu. Duel se totiž rozsekl až po šestnácti nájezdech. Na třebíčské straně se prosadili Nedvídek a Forman a na litoměřické Střondala s Voženílkem. V osmé sérii opět proměnil Lukáš Forman a rozhodl. Filip Přikryl svou penaltu nedal a bod navíc zůstal na Vysočině.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč):„Myslím, že jsme většinu utkaní byli lepší. Škoda, že se nám za stavu 2:1 nepovedlo dát ještě třetí gól a získat dvoubrankové vedení. Šancí jsme měli dost. S koncovkou se trápíme od začátku sezony. Jinak kluci plnili plán, který jsme měli nachystaný. Hráli zodpovědně, vycházeli z dobré obrany, vytvářeli si šance. Utkání se muselo divákům líbit a je jen škoda, že jsme ho nedokázali rozhodnout v základní hrací době.“

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):„Musím říct, že od reprezentační pauzy naše výkony nejsou vůbec optimální. Vůbec se nám nedaří, chybí tomu lehkost, těžko si vytváříme šance a tentokrát jsme na to zase navázali. Zápas vůbec nemůžeme hodnotit jako povedený, bod je pro nás zlatý a jsme za něj rádi.“