Kališníci dokázali poslední a jedinou domácí prohru pomstít výhrou 2:1 na ledě Havířova. Vedení Stadionu zajistil nejprve Markus Korkiakoski svou střelou do pravé šibenice. V polovině druhé třetiny navýšil vedení Peter Jánský. Výsledné skóre sice upravil domácí Ondřej Kachyňa, ale i přes hru bez brankáře to AZetu nepomohlo.

19. kolo

1:2

0:1, 0:1, 1:0

AZ Heimstaden Havířov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 47. Kachyňa (Mrowiec) - 14. Korkiakoski (Jánský, Kukla), 30. Jánský (Střondala, Jícha). Rozhodčí: Obadal, Vrba - Novák, Lukš. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1007. Střely na branku: 30:32. Zblokované střely: 16:9. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Ševěček, Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, Malina, L. Rutar – Bambula, F. Seman, Kotala – L. Bednář, R. Veselý, Dvořák – Pořízek, Starý, Maruna – Žiak, Baláž, Fridrich.

HC Stadion Litoměřice: Haas – Klejna, Marcel, Kukla, Gaspar, Strejček, Mlčák, Dajčar – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, Střondala, M. Beran – Kangas, Korkiakoski, Šik – Vitouch, Přikryl, Štohanzl.

Po zahájení utkání se situace nejprve vyvíjela lépe pro kališníky. Byli aktivnější, ale po vyhraném buly se Kadlec ocitl v ofsajdu a hra byla záhy přerušena. Dále se snažil havířovskou obranou prokličkovat Markus Korkiakoski, ale posledního beka před brankou neobešel a k zakončení se nedostal.

V páté minutě došlo k nepříjemné situaci pro Litoměřice. Útočník Matěj Beran zůstal po čistém střetnutí u střídačky ležet na ledě. Nakonec na ni sice po svých došel, ale do utkání místo něj nastoupil třináctý útočník Martin Štohanzl.

V čase 8:35 dostal od Davida Vitoucha do mezikruží nabito Filip Přikryl, jenž ale Aleše Stezku nepřekonal. Na druhé straně kluziště se snažil prosadit po Kachyňově přihrávce Radek Veselý. Také neúspěšně, strefil jen gólmanovo pravé rameno.

Ve čtrnácté minutě dostal nabito do mezikruží Markus Korkiakoski, jemuž nahrával z pravého rohu Peter Jánský. Finský útočník byl neomylný a poslal kotouč do pravého růžku Stezkovy klece.

Ve 28. minutě došlo k vyloučení Jaroslava Mrowiece za podrážení. AZ se sice jednou osvobodil, ale zhruba půl minuty před koncem oslabení využil přesilovku Peter Jánský. Zůstal volný na pravé straně útočného pásma a s přehledem puk dopravil do sítě.

Po dalším oslabení se AZ dostal od náporu a ostřeloval kališnickou svatyni. Nejprve střelu od modré nebezpečně tečoval před brankou Martin Nepokoj. Zhruba minutu po něm dostal kotouč na hůl Jozef Baláž, jenž najížděl z levé strany. Strefil pouze špičku Haasova betonu.

Snažení domácího celku přineslo ovoce ve 47. minutě. Obránce Ondřej Kachyňa odstartoval svou jízdu na levé straně obranného pásma. Svou parádu skončil až střelou zblízka pod víko branky hostů.

Kontaktním gólem tlak domácích nepolevil, spíše naopak. Na ledě byly vidět pěkné akce v podání Filipa Semana a Jana Maruny. Nepřehlédnutelný byl také střelec předešlé branky Ondřej Kachyňa, který pálil od modré. Jeho střelecký pokus se ještě snažil tečovat Jan Starý.

Ke konci zápasu si příležitost vypracoval opět Markus Korkiakoski ale skóre neupravil. Domácí celek zkusil i hru bez gólmana, ale ani tento krok mu nepomohl a podlehl Stadionu 1:2.