Po čtyřech výhrách v řadě zajížděl Stadion až do dalekého Vsetína. Úvodní třetinu ovládli domácí po brance Gorčíka. Valaši pokračovali ve střílení gólů i ve druhé třetině, když se v úvodu trefil Dostálek. Na jeho branku sice odpověděl David Vitouch, to už ale bylo od Stadionu na dlouhou dobu vše. Domácí se dostali až do tříbrankového vedení a utkání kontrolovali až do konce. Stadion tak odjíždí ze Vsetína bez bodu.

15. kolo

4:2

1:0, 3:1, 0:1

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Gorčík (Pechanec), 23. Dostálek (Ondračka), 28. L. Volf (Gorčík, Pechanec), 32. Pechanec (Gorčík) – 27. Vitouch (Dajčar), 59. Jánský (Gaspar). Rozhodčí: Čech, Doležal – Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 2920. Střely na branku: 24:22. Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 38:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2.

VHK ROBE Vsetín: Bláha – Hryciow, Slováček, Holomek, Kudělka, Jeřábek, J. Drtina, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Pechanec – Karafiát, Šilhavý, Hořanský.

HC Stadion Litoměřice: Š. Lukeš – Klejna, Marcel, Kukla, Strejček, Mlčák, Dajčar – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, Střondala, M. Beran – Kangas, Štohanzl, Korkiakoski – Vitouch, Přikryl, Kropáček.

Úvodní akci zápasu měl na svědomí Vsetín, Jonákova střela ale byla zblokovaná. O pár chvil později se mezi kruhy zjevil Dostálek, Lukeš ale předvedl jistý zákrok. V 7. minutě byla Vsetínu nabídnuta přesilová hra. Velkou šanci v ní měl Kucharczyk, hostující brankář si ale místo u své pravé tyče pohlídal. Po konci početní výhody si nebezpečnou střelu z levého kruhu připsal Jícha, jeho projektil však Bláha vyrazil.

V čase 9:08 se domácí dostali do vedení. Pechanec přenechal na modré čáře puk Sebastiánu Gorčíkovi, který střelou z mezikruží prostřelil Štěpána Lukeše. O minutu později si šanci připsal Korkiakoski, finský útočník ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal domácího brankáře. Vzápětí byl znovu aktivní Antonín Pechanec, vsetínský forvard se ocitnul úplně sám před hostující brankou, recept na hostující gólmana ale nenašel.

Vsetín začal druhou třetinu aktivněji, z čehož pramenil i druhý gól Valachů. Ondračka našel křižnou přihrávkou přes celé střední pásmo Vlastimila Dostálka, jenž v samostatném úniku prostřelil Lukeše. Vzápětí se ve vlastním oslabení dostal do přečíslení opět Vsetín, Tůma našel před bránou osamoceného Jonáka, jeho střelu ale hostující brankář zázračným zákrokem zneškodnil.

Ve 27. minutě se kališníci dostali na dostřel. David Vitouch dokázal tečovat střelu Gaspara a snížit tak na rozdíl jediné branky. O minutu později ale Vsetín opět odskočil. Gorčík našel před brankou Lukaše Volfa, který z bezprostřední blízkosti zasunul kotouč za bezmocného Lukeše.

O pár minut později se domácí radovali znovu. Antonín Pechanec si vybruslil až před branku a střelou do pravého horního rohu překonal hostujícího brankáře. Snížit mohl minutu před koncem Patrik Marcel, jeho střelu od modré ale Bláha pohotovým zákrokem zneškodnil.

V poslední periodě se do šance dostal Voženílek, ten ale z bezprostřední blízkosti maskovaného muže domácích nepřekonal. O pár chvil později to byly znovu Litoměřice, konkrétně Matěj Beran, litoměřický útočník našel z mezikruží pouze lapačku Bláhy.

Stadion byl nadále aktivnějším týmem. Při přesilové hře nahrával Jánský před bránu na Střondalu, pokus litoměřického útočníka byl ale zblokovaný. Pět minut před koncem se do dobré střelecké pozice na levém kruhu dostal Procházka, Lukeš ale jeho nebezpečnou střelu zlikvidoval.

V závěru ještě korigoval skóre Peter Jánský, jehož nahození od červené čáry skončilo k překvapení všech v bráně Ondřeje Bláhy.

Vsetín poté utkání už pouze kontroloval a připsal si výhru 4:2