Začátek tripu na jedničku. Kališníci vyrazili do Slezska, kde na úvod dvouzápasového zápřahu vyzvali Porubu. A dařilo se jim více než skvěle. Skóre otevřel v 10. minutě Daniel Voženílek, na kterého postupně navázali Matěj Beran, Radim Šalda, Josef Jícha a Peter Jánský. Ostřílený matador s šestaosmdesátkou na zádech dokonce obtěžkal konto Toraxu dvěma brankami. Domácí nedokázali zareagovat, a tak si Stadion odváží ze slezské arény vítězství 6:0.

13. kolo

0:6

0:2, 0:2, 0:2

HC RT Torax Poruba - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 10. Voženílek, 17. M. Beran (Jánský), 36. Šalda (Voženílek), 40. Jánský (Střondala, M. Beran), 51. Jánský (Strejček, Přikryl), 56. Jícha (Voženílek). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 12:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 659. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 21:10. Vhazování: 38:29. Průběh utkání: 0:6.

HC RT Torax Poruba: Foltán – Husák, Slavík, Dundáček, Dluhoš, Pastor, Bodák, Rudl – Sikora (A), Zdeněk (C), Svačina – Nejezchleb, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), M. Hlinka, Špaček.

HC Stadion Litoměřice: A. Beran – Šalda, Dajčar, Mlčák, Strejček, Marcel (A), Klejna, Kukla – Voženílek (C), Jícha, M. Kadlec – M. Beran, Střondala, Jánský – Šik, Přikryl, Korkiakoski – Grim, Štohanzl, Kangas.

Na ledě RT Torax Arény se jako první osmělil domácí ostrostřelec Svačina, v zakončení před Beranem však selhal a gólový stav se k smutku porubských příznivců nezměnil. Poté kontroval dobrou střelou na druhé straně Korkiakoski. Foltán však jeho pokus vyrazil a následná dorážka zamířila vysoko nad.

V čase 09:21 už se Litoměřice dočkaly. Kousek za modrou čarou přebral kotouč Daniel Voženílek, prosvištěl jako rychlík podél pravého mantinelu, objel domácí klec a oku lahodící sóloakci vyšperkoval bekhendovou ranou z oblasti mezi levým kruhem a brankovištěm.

Stejný hráč měl o chvíli později na holi i druhou trefu. Ve skrumáži před porubskou svatyní se ale nejlépe zorientoval brankář Foltán a pokus z bezprostřední blízkosti lapil do výstroje. V 17. minutě se kališníci i přes veškeré snahy maskovaného muže v domácích barvách radovali podruhé.

Střondala na pravé straně vybojoval kotouč, jejž posunul k zadnímu mantinelu na Petera Jánského. Ten se nerozpakoval a nabil na střelu Matěji Beranovi. Litoměřická sedmička si nabruslila před brankoviště a projektilem z první nedala Foltánovi šanci.

Chvíli před polovinou základní hrací doby vyzkoušel Beranovu pozornost Zdeněk. Litoměřický brankář však byl připraven a ukryl puk do své výstroje. Světelná tabule se zastavila na čase 35:03, když Stadion udeřil potřetí. Kališníci získali po Sikorově faulu výhodu přesilovky, kterou díky Radimu Šaldovi využili. Obránce, jenž se do sestavy vrátil po zranění, dostal kotouč na modrou čáru a nechytatelnou dělovkou propálil Foltána.

Pověstnou brankou do šatny ukončil druhou třetinu v čase 39:24 Peter Jánský, který si najížděl středem hřiště, kam mu nahrál Střondala. Z pozice mezi kruhy se nemýlil a rozvlnil síť porubské klece.

Kališníci však ještě neměli dost a nenasytně dobývali porubskou klec dál. V 51. minutě po pěkné souhře s Přikrylem a Strejčkem vystřelil z vrcholu pravého kruhu Peter Jánský a podruhé za večer se zapsal do střelecké listiny.

Na něj navázal o pět minut později ještě Josef Jícha. Ten vystihl rozehrávku domácích, proháčkoval se od modré mezi obránci soupeře až na spodní hranu levého kruhu a definitivně zpečetil skóre šestou trefou. Litoměřičtí tak zvítězili 6:0 a přesouvají se do Frýdku s vysokým triumfem v zádech.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice):„Jsme velice rádi, že si odvážíme tři body. Výsledek byl jednoznačný, ale hra tak nevypadala. Hráli jsme dobře do defenzivy a byli jsme efektivní v koncovce, takže v tom jsme byli lepší než soupeř. Jinak hra byla opticky vyrovnaná.“

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): „Zápas se mi hodnotí těžce. Nedali jsme gól, a i kdybychom hráli čtvrtou třetinu, tak nám nebylo přáno. Dali jsme tyčku a na začátku zápasu jsme měli dvě tutové šance. Naše skóre za poslední dva zápasy je katastrofální. Dostat čtrnáct branek není normální. Myslím si, že mužstvo si musí hrábnout hluboko do svědomí. Nezbývá nám nic jiného než zase tvrdě pracovat.“