Jen těsně to nevyšlo! Stadion v rámci 11. kola narazil na Piráty a z chomutovské Rocknet Arény odváží prohru 1:2. Skóre zápasu načal ve 13. minutě Hlava, na nějž v poslední minutě první třetiny navázal Markus Korkiakoski a zajistil kališníkům vyrovnání. Poté se oba celky snažily strhnout výsledek na svou stranu, na světelné tabuli však dlouho svítil stejný stav. O tříbodovém zisku pro svůj tým nakonec rozhodl v čase 47:08 Jakub Štochl. Litoměřicím už se otočit nepovedlo, a tak se vracejí do Kalich Areny s prázdnou.

11. kolo

2:1

1:1, 0:0, 1:0

Piráti Chomutov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Hlava (Suchý, R. Havel), 48. Štochl – 20. Korkiakoski (Strejček, Voženílek). Rozhodčí: Pavlovič, Kostourek – Tichý, Horažďovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 789. Střely na branku: 27:24. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Piráti Chomutov: Pavlát – Pařízek, Žovinec, Tejnor, Kurka, Lang, Štochl, R. Havel – Klíma, Pitule (A), Chrpa (A) – Hlava, Suchý, Tomica (C) – Jakub Veselý, Hrala, J. Svoboda – Tupý, Ma. Svoboda.

HC Stadion Litoměřice: Š. Lukeš – Klejna, Mlčák, Strejček, Dajčar, Kukla, Marcel (A), R. Procházka – M. Kadlec, Přikryl, Voženílek (C) – Jánský, Střondala, Jícha – Šik, Korkiakoski, M. Beran – Kangas, Štohanzl, D. Sklenář.

Lukeše v litoměřické brance poprvé v zápase rozhýbal Veselý, jenž zůstal osamocen na levém kruhu. Svou střelou ale nakonec těsně minul. Na druhé straně se proháčkoval mezi obránci soupeře František Klejna. Pavlát však na jeho bekhendový pokus vyzrál. Při Mlčákově dělovce od modré domácímu gólmanovi pomohli beci, kteří kotouč zblokovali až do ochranné sítě. Ve 13. minutě Piráti po sérii promarněných šancí otevřeli skóre. Suchý nabil od mantinelu Nicolasi Hlavovi, jenž projektilem z oblasti mezi kruhy propálil Lukeše.

Chomutovští fanoušci se však neradovali moc dlouho. Chvíli před koncem úvodního dějství poslali rozhodčí na trestnou lavici střelce prvního gólu. Ten se provinil nedovoleným bráněním a věnoval Stadionu výhodu přesilovky. Kališníci neváhali a početní převahu v čase 19:42 využili. Kotouč pro sebe uzmul Markus Korkiakoski a z vrcholu levého kruhu zacílil zcela přesně.

Pověstný „gól“ do šatny však domácí celek neopařil a na startu druhé třetiny opět pořádně prověřili Lukešovu pozornost. V závaru před litoměřickou klecí se postupně pokoušeli skórovat Suchý a Hlava. Ani jeden z nich ale kotouč za brankovou čáru neprostrčil. Kališníci reagovali vzápětí, když se v ofenzivě blýskli Voženílek s Přikrylem. Prvně jmenovaný nahrál svému spoluhráči zpoza branky na hranici brankoviště a vybídl ho ke střele. Litoměřickou devětadvacítku ale Pavlát vychytal.

Zhruba v polovině duelu šel Stadion do tří a Piráti se hodně snažili, aby dvojnásobnou přesilovku zužitkovali. To se jim však nepovedlo. Největší příležitost zaznamenal Pitule. Maskovaného muže v litoměřických barvách však z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Ve vlastním oslabení se naopak probil do obranného pásma Pirátů Otakar Šik, po jeho střele zazněl Rocknet Arénou zvuk tyčky.

Podobný jev se opakoval i po druhé přestávce, kdy závěrečnou periodu načal ranou do brankové konstrukce Voženílek. Kvůli nerozhodnému stavu se oba týmy následně snažily strhnout výsledek na svou stranu, což se povedlo Chomutovu. Ve 48. minutě nahodil Jakub Štochl kotouč od modré na litoměřickou svatyni a Lukeš, který měl zakrytý výhled, kapituloval.

Stadion v poslední desetiminutovce vrhl všechny síly do útoku, ke kýžené brance to ale nevedlo. Ani poté, co to kališníci zkusili bez gólmana. Z Chomutova se tak svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka vrací bez bodu.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): „Dlouho jsme se drželi, ačkoliv jsme do zápasu vstoupili velice špatně. Domácí byli v první třetině suverénně lepší. Pro nás byl výsledek 1:1 po první třetině famózní. V té druhé jsme se zlepšili, ale celé utkání jsme ztratili tím, že domácí byli klidnější a udrželi emoce pod kontrolou. My jsme dostali šanci se zápasem něco udělat ve třetí třetině, kdy jsme hráli přesilovou hru, ale odehráli jsme ji velice špatně. Potom si domácí došli pro tři body díky skryté střele. Myslím si, že v tom, jak probíhal zápas a domácí hráči byli klidnější a koncentrovanější, si výhru zasloužili.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Předem bych chtěl vyzdvihnout výkon celého družstva. Trošku bojujeme se sestavou, máme hodně zraněných hráčů. Kluci, kteří nastoupili, podali výborný výkon. Samozřejmě hokej je o gólech a my máme malinko problém proměňovat šance, do kterých se dostaneme. Kvůli tomu to bylo dlouhou dobu vyrovnané. Po druhé třetině jsme si říkali v kabině, že musíme hrát pořád trpělivě a že ten gól dáme. A ono to opravdu přišlo. Jsme moc rádi za tři body.“