Kališníci odehráli v Edenu velmi vyrovnané utkání, které stejně jako v sobotním domácím zápase s Frýdkem-Místkem musely rozhodnout až nájezdy. V nich se ukázaly kvality obou brankářů, ale Aleš Furch toho litoměřického překonal a rohodl tak o výsledku 3:2. Stadion si tak odváží z Edenu po vyrovnané bitvě jeden bod.

3. kolo

3:2sn

0:1, 1:1, 1:0 - 1:0

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 8. Štohanzl (Marcel, Střondala), 39. Kadlec (Korkiakoski, Voženílek) - 28. Kuťák (Šmerha, Novák), 53. Šteiner (Barák), rozh. náj. Furch. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Belko, Kokrment. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 603. Střely na branku: 39:29. Zblokované střely: 16:8. Vhazování: 45:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Novák, Duda, Antoš, Hořava, Hejda, Barák, Šmíd – Kubík, Vampola, Kuťák – Šmerha, Vrdlovec, Doležal – Všetečka, Šagát, Ondráček – Brož, Šteiner, Furch

HC Stadion Litoměřice: Král (Škorpík) – Marcel, Kukla, Mlčák, Pavlas, Šalda, Strejček, Dajčar – Kadlec, Korkiakoski, Voženílek – Jícha, Střondala, Kangas – Jánský, Vitouch, Svoboda – Sklenář, Štohanzl, Grim

Aktivněji začali utkání v Edenu kališníci. Kapitán Aleš Pavlas nahazoval kotouč do útočného pásma, ovšem jeho spoluhráči zde nebyli a hra se přesunula před Tomáše Krále. K dalším šancím se dostali hráči Stadionu ve druhé minutě. Nejprve se před Martina Michajlova prokličkoval Jan Mlčák, po něm dorážel úplně osamocený Martin Kadlec.

V dalších minutách byli slávisté pod tlakem. Litoměřičtí kombinovali v útočném pásmu a měli pár pěkných příležitostí. V osmé minutě se těsně po uběhnutí početní výhody prosadil Martin Štohanzl, jenž tečoval nahození Patrika Marcela od modré čáry.

Na druhé straně kluziště se propracoval v deváté minutě ke střele domácí Jan Novák, který zasáhl pouze pravou tyč Královy branky. Další zazvonění brankové konstrukce bylo v Edenu slyšet v desáté minutě, kdy vypálil na litoměřickou branku Tomáš Šmerha.

Do druhé periody vstoupil Stadion zakázaným uvolněním a i po něm byli aktivnější domácí. K první střele této části se dostal Adam Kubík a prověřil pozornost hostujícího gólmana. Další pokus vyslal Petr Vampola, avšak Tomáš Král zakouzlil svou zlatou vyrážečkou a ubránil svou svatyni.

Další velkou příležitost ke změně skóre měl domácí Daniel Vrdlovec, k němuž se puk odrazil od Petra Hořavy. Před sebou měl napůl odkrytou branku a zkusil vypálit k tyčce. Litoměřický muž s maskou se nakonec stihl přesunout a kotouč polapit.

Ve 25. minutě se probojoval za domácí obranu Vojtěch Střondala, který ujížděl sám na Martina Michajlova. Vypálil ovšem mimo domácí síť. Dále se hra zklidňovala a šancí ubývalo. Do tlaku se dostali hosté, kteří svůj tlak nedokázali proměnit.

Ve 28. minutě slávisté prolomili svou střeleckou smůlu a vsítili svůj první gól v zápase. Střelu od modré čáry šikovně tečoval Filip Kuťák, kterému asistovali Tomáš Šmerha s Janem Novákem. Sešívaní využili přesilovku a skóre se tedy vyrovnalo na 1:1.

Minutu a půl před koncem druhé třetiny se prosadili v početní výhodě kališníci. Daniel Voženílek udělal před Martinem Michajlovem rychlou kličku, a poté poslal kotouč na úplně volného Martina Kadlece, který zasunul puk do odkryté klece.

V první polovině třetí části měla víc práce kališnická obrana. Sešívaní byli daleko aktivnější než v předchozím průběhu a snažili se o vyrovnání. Do velké šance se dostal Robin Všetečka, jenž obhodil dva hráče a stál přímo před Tomášem Králem. Jeho bekhendová střela mu ale nevyšla.

Třetí tyčka v zápase se opět rozezněla za kališnickým gólmanem. Tentokrát po střeleckém pokusu Petra Hořavy. Slavie se dostávala stále do většího tlaku, napomohlo tomu i vyloučení Kristiana Kangase za sekání. V této početní výhodě sešívaní srovnali zásluhou Davida Šteinera na 2:2.

Emoce na ledě se očividně stupňovaly s ubíhajícím časem. Přibývalo vyloučení a malých konfliktů. Tři minuty před koncem základní části se hráči Stadionu dostali do přesilovky pět na tři. Tu ale nedokázali využít. Na druhé straně se ke střele dostal Martin Ondráček, který tak mohl domácím zajistit tři body. Tomáš Král byl ovšem stále připraven a zápas pokračoval do prodloužení.

V nastavení byla k vidění další vyloučení a velmi vyrovnaná hra s nerozhodnutým skóre. Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých zvítězili domácí poměrěm 1:0. Rozhodující branku vstřelil Aleš Furch

.

Miloš Říha (HC Slavia Praha): Od nás to byl takový boj s psychikou, protože jsme předchozí dvě utkání hráli výborně, přesto jsme z nich udělali pouze bod. Soupeř měl první třetinu více ze hry, my jsme bojovali sami se sebou a například z dobře sehrané přesilovky jsme trefily dvě tyče, což nám také úplně nepomohlo. První a druhá třetina byly trápení, třetí už byla lepší, byli jsme aktivní, vytvořili jsme si tlak a zaslouženě jsme srovnali. Šli jsme štěstí naproti, konečně jsme prolomili nájezdy a já věřím, že nám to psychicky pomůže do dalších zápasů.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Hokej, který chceme hrát, jsme předváděli tak prvních deset minut. Poté jsme si nejspíš řekli, že se Slavie porazí sama a přestali jsme hrát. Domácí přitvrdili, my se tomu nedokázali přizpůsobit a myslím si, že za ten výkon jsme si vlastně ani vyhrát nezasloužili a zápasu tak asi slušela remíza. Na druhou stranu bod považujeme za ztrátu, neboť jsme před koncem vedli.