Litoměřice první duel čtvrtfinále s Jihlavou nezvládly a padly o tři branky. Vstup do čtvrtfinálové série byl zprvu pro kališníky úspěšný. Zásluhou branky Davida Merty se Stadion dostal do vedení a hýčkal si těsný náskok. Jihlava ovšem vývoj duelu čtyřmi trefami zcela otočila. Naději ještě vykřesal Peter Jánský, který snižoval na 2:4. Domácí ale v samotném závěru ještě přidali gól do prázdné klece a upravili konečný výsledek na 5:2.

ČF1

5:2

1:1, 3:0, 1:1

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 15. Pekr (Anděl), 25. J. Holý (Bezúch, A. Zeman), 27. A. Zeman (Matějíček), 31. A. Zeman (J. Holý, Bezúch), 60. Dostálek (Kajínek, Werbik) – 5. D. Merta (Marcel, Pavlas), 50. Jánský (Korkiakoski). Rozhodčí: Dědek, Cabák – Lukš, Novák. Vyloučení: 5:4, navíc Dostálek (JIH) - 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 2811. Střely na branku: 38:21. Zblokované střely: 3:4. Vhazování: 40:23. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Brož) – J. Pohl, Kajínek, Matějíček, Štebih, J. Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa, Anděl – Čachotský, Werbik, Dostálek – Bezúch, A. Zeman, Jiránek – Hrníčko, M. Hlinka, Harkabus.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Klejna, Jebavý, Dluhoš, Havlík – Průžek, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, D. Merta, Jánský – Ščegolkov, Štohanzl, Svoboda – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Od prvních minut utkání se více na branku tlačila jihlavská Dukla. První trefa ale padla do klece Niklase Lundströma. Patrik Marcel napřáhl od modré a dělovkou poslal kotouč na branku, který do jihlavské svatyně dotečoval David Merta. V euforii pak Stadion pokračoval v dalších šancích, byť už ne tak úspěšných.

S postupem času nabírala Jihlava na síle, což vzhledem k pokračujícím šancím Stadionu znamenalo oboustranně velmi vyrovnanou hru. V podobném duchu pokračovala i první přesilovka Stadionu, v jejím závěru se ale do protiútoku dostal Lukáš Anděl, jenž před brankou našel kolmicí Matěje Pekra, jemuž se rychlou střelou z první povedlo překonat dosud skvěle chytajícího Krále.

Ovšem kališníci se v závěru třetiny nevzdávali a snažili se držet v útočném pásmu. Ke gólové šanci však už nic nevedlo, první perioda tak skončila za vyrovnaného stavu po jednom gólu na každé straně.

Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Jihlava, která také nějaký čas držela kotouč na svých holích. Záhy se ale Litoměřičtí osmělili a David Merta velmi povedeně zakončoval z mezikruží. Následně se hra přesouvala v rychlém tempu od jedné branky k druhé.

Litoměřičtí posléze přečkali oslabení. Vzápětí se ale do střely opřel Jan Holý, který poslal Jihlavu do vedení. I nadále se ale kališníci nevzdávali a podnikali časté výjezdy do útočného pásma. Přesto další gól padl z jihlavské hole. Adam Zeman si zcela sám najel středem pole a z hranice brankoviště poslal kotouč přímo za Králova záda. Navíc vsítil již druhou jihlavskou trefu v oslabení.

Po nějaké době Jihlava opět gólově zareagovala, rychlou kombinaci proměnil v trefu z levé strany Adam Zeman. Ani přes třígólový rozdíl se kališníci nevzdávali a pokračovali ve vysokém tempu na soupeřovu branku.

V závěru třetiny se opět herní režie chopila Dukla, což Stadion narušoval několika samostatnými výpady na branku Lundströma. Ke gólu to však ani na jedné straně nevedlo a Jihlava vstupovala do závěrečné fáze utkání s tříbrankovým náskokem.

Třetí třetina začala povedenou akcí Daniela Voženílka, kterou se ovšem nepodařilo o malý kousek dotáhnout. Kališníkům navíc ve zvýšené aktivitě pomohla další přesilovka, přestože ji nedokázali využít.

Jihlava posléze zkusila několik samostatných nájezdů na Krále. S nimi si ovšem gólman Stadionu dokázal poradit a litoměřická letka se osmělila k dalším šancím. Jedna z nich měla za následek snížení! Peter Jánský nastřelil velmi přesně horní růžek Lundströmovy svatyně po nádherné zadovce od Markuse Korkiakoskiho.

Závěr utkání se dohrál před jihlavskou brankou. Stadion to dokonce zkoušel v šesti, což ovšem vytrestal Vlastimil Dostálek. Jihlava tak vyhrála první utkání série 5:2.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): My jsme spokojení s tím, že jsme udělali vítězství. Soupeř se nám hru snažil znepříjemňovat v každém střídání od první do poslední minuty. Proti takové urputnosti se hraje špatně. O to více si cením, že kluci zápas zvládli. Bonusem jsou dva góly v oslabení. Litoměřice měly spoustu příležitostí, které pochytal gólman a které pramenily z našich chvilkových nedůsledností, jelikož soupeř dobře bruslí a je šikovný na hokejce. Zaplaťpánbůh, že je Stadion neproměnil.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): Zápas v Jihlavě byl jako každý jiný, strašně těžký. Domácí byli lepší. Od tohoto zápasu je naše ambice hodně znepříjemnit Jihlavě sérii a bojovat o každý puk. Dnes jsme zklamaní. Selhali jsme v přesilových hrách, kde jsme si nechali dát dvě branky. V oslabeních jsou domácí strašně silní a my jsme s tím měli obrovské problémy. Do zítřka máme o čem přemýšlet.