A zase výhra. Litoměřice zakončily kalendářní týden opět vítězstvím. Poté, co zdolaly Havířov a Ústí, nedaly šanci ani Třebíči a opět se radují z tříbodového zisku. Cestu za úspěchem načali v polovině zápasu Sklenář a Eret. Horácká Slavia se pak sice dostala díky Szathmárymu na dostřel, následně však proměnil krásné sólo Kadlec a Stadion výsledkově opět odskočil. Naději ještě vykřesal dvě minuty před koncem Havránek, ostrostřelec Kloz však na druhé straně zpečetil skóre trefou do prázdné branky a domácí opět slaví triumf.

48. kolo

4:2

0:0, 2:0, 2:2

HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 30. Sklenář (Jirásek), 31. Eret (Jirásek, Sklenář), 50. M. Kadlec (Korkiakoski), 60. J. Kloz (Korkiakoski, Pavlas) – 42. Szathmáry (Nedvídek, T. Havránek), 58. T. Havránek (Střondala, R. Zohorna) Rozhodčí: Zubzanda, Wagner – Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:34. Zblokované střely: 15:9. Vhazování: 30:46. Diváci: 1 097. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Stadion Litoměřice: To. Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, T. Kvapil, Strejček, Jebavý, A. Rulík, Dluhoš – M. Kadlec, J. Kloz, J. Dvořák – Schegolkov, Korkiakoski, Šik – Jirásek, Sklenář, Eret.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, D. Mikyska, Bilčík, V. Čejka – Vodný, Nedvídek, Psota – R. Zohorna, T. Havránek, P. Kratochvíl – Süss, M. Novák, Střondala – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Přestože třebíčskou branku hned na začátku zasypala smršť litoměřických šancí, kališníci žádnou z nich ne a ne přetavit v gól. V 8. minutě zvedla diváky ze sedaček dělovka Martina Kadlece, který před sebou měl zcela odkrytou klec. Kotouč na cestě do sítě ale zastavila tyč.

Poté se hra překulila na druhou stranu ledové plochy a byl to naopak Tomáš Král, kdo se ve své svatyni řádně zapotil. Se všemi pokusy Horácké Slavie si však porazil a při odchodu do kabin svítilo na ukazateli bezbrankové skóre. Zkraje prostřední periody to opět chtěl vzít na sebe Kadlec. Ten sice šikovně tečoval střelu od modré, Jekel byl ale připravený a včas sklapl betony.

Přesně v polovině zápasu se slušně zaplněná Kalich Arena konečně mohla radovat. Dominik Sklenář si na levé straně zanotoval s Jiráskem a ocitl se takřka sám u soupeřovy klece. Nesobecky chtěl ještě nahrát pod sebe, puk se odrazil od bránícího hráče a skončil za zády překvapeného Jekela.

O minutu a půl později navíc domácí navýšili náskok. Jirásek objel třebíčskou klec a přistrčil kotouč bekhendem na levý kruh, kde číhal Petr Eret. Ten se vůbec nerozpakoval a střelou švihem zacílil přesně mezi tři tyče.

Pojistku mohl přidat pár vteřin před sirénou Kadlec, v samostatném úniku ale trefil pouze boční síť. V čase 41:44 udělaly „bílé“ hvězdy radost hloučku, který je přijel povzbudit z domovské Vysočiny. Po faulu Rulíka a pěkné kombinaci v obranném pásmu Stadionu se k puku dostal na modré Šimon Szathmáry a nedal Královi šanci.

Kališníci udrželi těsný náskok do 50. minuty, pak totiž zaúřadoval Martin Kadlec. Litoměřická třináctka ujela hostující obraně a tváří v tvář Jekelovi vysekla parádní gólovou tečku – 3:1.

Dvě minuty před koncem vykřesal naději na třebíčské střídačce Tomáš Havránek, když po povedené akci snížil na 2:3. Pár vteřin před koncem ale dal výsledku konečnou podobu trefou takřka od levého mantinelu do prázdné svatyně Jan Kloz a Litoměřice zvítězily 4:2.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):„Strašně důležitý zápas. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Bohužel v poslední době lepíme sestavu, jak se dá. Proti Třebíči jsme dali dohromady sotva tři útoky. Klukům proto patří obrovské poděkování za to, jak zápas zvládli, protože je to muselo stát strašně moc sil. Děkujeme i divákům za atmosféru, kterou vytvořili. Teď nás čekají Budějovice a doufáme, že už se nám nikdo nezraní nebo neonemocní.“

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebič):,,Do utkání jsme nastoupili špatně, první třetina byla z naší strany hrůzostrašná. Byli jsme rádi, že jsme ji přežili za stavu 0:0. Pak jsme svůj výkon zvedli, ale trápíme se v koncovce, nedokážeme se prosadit, máme slabé střely, chybí nám finální přihrávka, ale to je otázka spíše na trénink. Soupeř nám ujel na 3:1 a my jsme to začali dohánět pozdě. Bohužel dnes porážka, nedá se nic jiného dělat. Musíme zmobilizovat síly a jít dál.”