Zápasové menu

Stadion se před domácími fanoušky po prohře s Kladnem vytáhl a skolil pátý Havířov pěti góly. Do vedení dostal kališníky v závěru úvodní periody navrátilec Korkiakoski, hosté pak však zvládli díky Kotalovi brzy vyrovnat. Víc už toho AZet v Kalich Areně nestihl. Litoměřice přidaly zásluhou Dvořáka, Šika a Kloze další čtyři trefy a porazily Residomo 5:1. Výkon svých spoluhráčů v poli navíc podtrhl skvěle chytající Král, který zneškodnil takřka všechny šance soupeře. Domácí tak ještě vylepšili vzájemnou bilanci letošní sezony a mohou se po právu radovat ze zisku tří bodů.

46. kolo

5:1

1:0, 1:1, 3:0

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 17. Korkiakoski (Kantner, Helt), 28. J. Dvořák (Šik), 42. Šik (M. Kadlec), 49. J. Kloz (M. Kadlec, Jícha), 55. J. Kloz (M. Kadlec) – 22. Kotala. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 850. Zblokované střely: 24:6. Vhazování: 32:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas (C), T. Kvapil, Strejček, Jebavý (A), A. Rulík, Dluhoš – Jícha, J. Kloz, M. Kadlec – Kantner, Korkiakoski, Helt – Šik, M. Havelka, J. Dvořák – Sklenář, Jirásek, Eret.

AZ Heimstaden Havířov: Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Bořuta, Kachyňa, Dudek, Mrowiec, Zdeněk – R. Veselý, F. Seman (A), Haas (A) – Cihlář, Rehuš, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Maruna (C), O. Procházka, Macuh.

Jen co se Markus Korkiakoski vrátil do sestavy po krátkém zranění, hned nenechal soupeřovu defenzivu chvíli odpočinout. Svou aktivitu navíc hned v první třetině vyšperkoval brankou. V čase 16:29 se finský rychlík po prudké přihrávce Kantnera obtočil kolem dvojice havířovských protivníků a bekhendovou ranou z mezikruží otevřel skóre.

Vedení však Stadionu nevydrželo příliš dlouho. Na modré se totiž ve 22. minutě dostal ke kotouči Jakub Kotala, který následně předvedl parádní sóloakci, nabruslil si do levého kruhu a propálil Krále dělovkou na vzdálenější tyč.

O chvíli později na sebe strhl veškerou pozornost domácí Jirásek. Ten vyrazil zcela sám na zteč havířovské kleci. Tvář v tvář Bláhovi však k povzdechu litoměřických fanoušků neuspěl.

Ještě před polovinou základní hrací doby nakonec na změnu skóre přesto došlo. A to zásluhou dvojice Šik-Dvořák. Prvně jmenovaný vyslal v pádu z pravého kruhu kolmici na najíždějícího Jaroslava Dvořák, jenž si srovnal kotouč na holi a mazáckým projektilem z hranice brankoviště nekompromisně rozvlnil síť.

Kališníci byli hladoví po dalších gólech a Bláha se musel ve své svatyni hodně ohánět, aby uchránil AZet od další trefy. Ani jeho snahy však nepomohly. Na startu závěrečného dějství přiklep Kadlec ve středním pásmu kotouč Otakaru Šikovi, litoměřická desítka se nerozpakovala, ujela hostujícím obráncům a zakončila jízdu přes půl hřiště výtečnou ranou za Bláhova záda.

A to navíc ještě zdaleka nebylo vše. Po takřka měsíční odmlce se totiž tentokrát opět naplno prosadil Jan Kloz. Nejprve zatopil hostující defenzivě ve 49. minutě, kdy Kadlec na levé straně nahrál pod sebe a jednatřicetiletý útočník vyslal z kruhu nechytatelnou střelu, která s přehledem zapadla do branky.

“Hokejové“ slovo si Jan Kloz vzal ještě pět minut před koncem. Kadlec poslal kotouč krásně za obránce a oranžovomodré pětatřicítce se otevřel zcela volný prostor. Z mezikruží tak zcela osamocen napálil zacílil pod horní tyčku. Pak se Kalich Arenou rozezvučela závěrečná siréna a kališníci mohli oslavovat vítězství 5:1.

Ohlasy k utkání

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):„První dvě třetiny to z naší strany nebylo vůbec dobré. V téhle části hry nás hodně podržel Tomáš Král. Až třetí třetina z naší strany měla parametry, jaké bychom si představovali. Tím pádem si bodů musíme hodně cenit, protože jsou nesmírně důležité pro postup do play-off. Za závěrečnou část bychom klukům chtěli poděkovat.“

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): „Myslím, že dvě třetiny jsme předváděli dobrý hokej, ale do třetí jsme vstoupili jak lajdáci. Za stavu 2:1 pro soupeře jsme se mohli v přesilovce dostat zpátky do hry a vyrovnat, ale místo toho jsme dostali gól na 3:1. Soupeř nás potom po právu potrestal a zaslouženě vyhrál.“