Další vítězství! I když po velkém boji. Utkání s Kadaní totiž bylo od začátku velmi vyrovnané. Ve druhé třetině se domácí dokonce dostali do vedení. Litoměřice se ale stále tlačily na branku a tvořily si spoustu šancí. Dvě branky kališníků zařídil Martin Kadlec, který nejdříve srovnával ve vlastním oslabení na 1:1 a poté dovedl druhým gólem Stadion k vítězství.

44. kolo

1:2

0:0, 1:0, 0:2

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 28. Hajič (Šulek, Klejna) - 42. Kadlec (Jánský, Dluhoš), 55. Kadlec (Šik, Pavlas). Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Šimán, Rubáš. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 295. Střely na branku: 19:29. Zblokované střely: 10:14. Vhazování: 28:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

SK Trhači Kadaň: Kuchař (Štěpánek) – Foltýn, Eliáš, Klejna, Hajič, Uřídil, Popela, Cestr – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Wágner, Rezek – Homer, Tupý, Müller – Vašíček, Bláha, Sommer.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, T. Kvapil, Strejček, Jebavý, Rulík, Dluhoš – Šik, Kloz, Kadlec – Helt, Jícha, Jánský – Eret, Havelka, Dvořák – Sklenář, Jirásek, Machač.

V první periodě byl k vidění poměrně vyrovnaný hokej. Oba týmy si tvořily pěkné šance, ale z žádné nedokázaly skórovat.

Hned ve třetí minutě se po kombinaci dostali do příležitosti kališníci, ale Tomáš Kuchař předvedl výborný zákrok. Po něm se pokoušel prosadit Martin Kadlec, ale gól z toho rovněž nebyl.

Na druhé straně se snažil prosadit Eliáš, ale nedokázal vhodně přihrát a na puk se dostaly opět Litoměřice. Ty se pokoušely o navýšení skóre i ve vlastním oslabení, kdy se do úniku dostal Jaroslav Dvořák. Jeho střela ale neměla potřebnou razanci.

Do další akce se pouštěl Martin Kadlec, který ale gólovou šanci nevyužil a ze souboje vyšel vítězně brankář domácích.

Na konci třinácté minuty se do obrovské šance dostal Jan Kloz, jeho střela rozezvučela horní tyč Kuchařovy branky a odrazila se mimo.

Do dalších akcí se pouštěli domácí. Nejprve Petr Maršoun přihrával, ale nepřesně. Poté Ondřej Bláha nepřesně rozehrával a kališníci se mohli dostat do úniku. Ten ale skončil postavením mimo hru.

Tomáše Krále také ohrožoval Josef Rindoš, jenž střílel z bezprostřední blízkosti. Litoměřický gólman však zasáhl a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

Po první třetině tak týmy odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Ze začátku druhé periody se hra přelévala ze strany na stranu. Ve 27. minutě se mohli fanoušci radovat z první branky zápasu. Po pěti sekundách početní výhody se dokázal prosadit domácí Tomáš Hajič, který prudkou ránou dostal kotouč za Králova záda.

Obdržená branka jako by kališníky nakopla. Domácí zbytek periody v podstatě strávili v obraně. Stadion se tlačil na bránu a Tomáš Kuchař měl spoustu práce s pokrýváním nepříjemných střel. Nátlak Stadionu nedokázal ve 38. minutě zužitkovat ani Martin Kadlec, který se dostal do pěkné šance.

Do třetí periody vstupovali kališníci v oslabení. To ovšem zdaleka nevadilo Martinu Kadlecovi, který zůstal osamocený v útočném pásmu a i v početní propálil Kuchaře.

V 53. minutě se dostali domácí do velké šance. Po závaru před Králem se kotouč dostal na hůl jednomu z hráčů Stadionu, ten ale pohotově vyhodil alespoň na zakázané uvolnění. Dále se puk do branky snažil dostat Josef Rindoš, který se chtěl prosadit mezi betony Tomáše Krále. Ten ale zasáhl výborně.

Na opačné straně se v 55. minutě prosadil po přihrávce od Otakara Šika střelec prvního gólu Martin Kadlec a otočil tak celý zápas.

Konec zápasu byl velmi dramatický, Trhači dostali tři minuty před koncem početní výhodu. Také odvolali brankáře a hráli v šesti. Litoměřická obrana si skóre ale pohlídala a Stadion tak z Kadaně veze tři body.