Začátek byl opatrný a plný faulů. Pak se ale Litoměřice nadechly ke skvělému výkonu a obraly favorita z Přerova o všechny body. Kališníci si nejdřív zajistili těsný náskok jedné branky, pak ale ještě dvakrát udeřili a těšili se z vedení 3:0. Zubři zareagovali snížením, víc už však v Kalich Areně nepředvedli. Domácí celek naopak přidal trefu do prázdné branky a zpečetil triumf 4:1.

41. kolo

4:1

1:0, 2:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 11. Rousek (Marcel, Jirásek), 22. Pour (Smetana, Válek), 28. M. Zadražil, 60. Rousek (Korkiakoski) – 31. Pala (Rachůnek, T. Doležal). Rozhodčí: Luczków, Veselý – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:36. Blokované střely: 4:6. Vhazování: 35:38. Diváci: 840. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HC Stadion Litoměřice: Dvořák (Michajlov) – Marcel, Kvasnička, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Dajčar – Korkiakoski, J. Kloz, Zadražil – Voženílek, Válek, Rousek - Šik, Flynn, Pour - J. Dvořák – M. Havelka, Jirásek.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šurý) – Pala, Malina, M. Novotný, Zbořil, R. Černý, Padrnos, M. Pohl – Rachůnek, T. Sýkora, T. Doležal – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Š. Kratochvíl, Moučka.

Skoro jako v ringu. Asi tak to vypadalo v úvodu zápasu proti Přerovu. Litoměřičtí se hned na startu provinili dvěma fauly a hosté dostali výhodu dvojnásobné přesilovky. Místo toho, aby se ji pokusili zužitkovat, si naopak sami počínali nedovoleně a trestná lavice Zubrů se během chvilky slušně zaplnila hned třemi hráči.

Ani Zubři a ani kališníci se v době své přesilovky nedokázali prosadit, a tak se skóre měnilo až v 11. minutě. Lukáš Rousek dostal pěknou přihrávku do jízdy a hnal se sám na Klimeše. Toho si nejdříve položil a poté pohodlně zacílil kotouč do zcela odkryté svatyně.

Těsný náskok Stadion navýšil v čase 21:37, kdy opět dostal výhodu přesilové hry. Smetana vyslal od modré povedenou dělovku, do které vložil hůl Jakub Pour. Puk následně zajel k levé tyčce a diváci se mohli podruhé radovat.

Ze strany domácího celku to však ještě nebylo vše. O necelých šest minut později se prosadil debutant v litoměřickém dresu Matěj Zadražil. Ten nejprve přihrál z mezikruží hřiště Klozovi, puk se k němu však po pár vteřinách z pravé strany vrátil a domácí pětašedesátka uklidila kotouč do sítě.

V polovině zápasu vystrčili růžky také Přerovští. Rachůnek vyslal ze spodní hrany pravého kruhu dobrou pobídku pro Radomíra Palu, jenž číhal u pravé tyčky a křížnou ranou propálil Dvořáka.

Závěrečná část byla opět plná vyloučení, která ani jeden z týmů nevyužil. V 50. minutě se mohli Přerovští dostat na dostřel, když se do dobré šance dostal Goiš. Útočník Zubrů nahrál z pravé strany před branku na volného Hejtmana, jenž okamžitě vypálil. Dvořák kotouč vyrazil jenom před sebe, následná dorážka už se ale neujala.

Na samotném konci Přerov odvolal brankáře a zkoušel to v šesti, výsledkem byl pouze další gól v moravské svatyni. O čtvrtý zásah Litoměřic se postaral opět Lukáš Rousek a dokonal vítězství 4:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Všichni hráči dnes podali odhodlaný, bojovný a chvílemi trochu nedisciplinovaný výkon proti velmi silnému soupeři. Myslím si, že jsme ve třetí třetině měli několik šancí odskočit na 4:1, bohužel jsme to udrželi dramatické až do konce. Za dnešní výkon musím celému týmu velice poděkovat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Dnešní zápas se nám nevydařil podle našich představ. V úvodu zápasu jsme si mohli pomoct přesilovou hrou pět na tři, bohužel jsme ji nevyužili. Do poloviny zápasu jsme hráli příliš složitý hokej a soupeř nám odskočil na rozdíl dvou gólů. Ve třetí třetině jsme si vytvořili gólové příležitosti, soupeře dnes ale podržel brankář. Myslím si, že Litoměřice dnes vyhrály zaslouženě.