Sedm nájezdů se muselo odehrát v Prostějově aby se ukázal vítěz tohoto utkání. Bohužel, úspěšněji si vedli domácí a kališníci tak jedou domů s jedním, čestně vybojovaným bodem. Opět ukázali, že proti favoritům umí předvést velice dobrý výkon. Ale ani dvě využité přesilové hry jim tříbodovou výhru nezaručily.

28. kolo

4:3sn

1:1, 1:1, 1:1 - 0:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 19. Dvořáček (Luňák, Venkrbec), 35. Nouza (Divíšek), 46. Dvořáček (Luňák, Venkrbec), rozh. nájezd Nouza - 10. Korkiakoski (Kloz, Voženílek), 36. Korkiakoski (TS), 58. Pavlas (Kloz). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Podrazil, Zídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1060. Střely na branku: 27:43. Zblokované střely: 7:3. Vhazování: 38:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Rašner, Mikliš, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Dluhoš – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Przybyla – Šik, M. Havelka, J. Dvořák – Machač, Jirásek, Eret.

Aktivněji začali utkání kališníci, hned v první minutě si vypracovali pěknou šanci, bohužel byli ale zastaveni ofsajdem. Ve třetí minutě dostal Stadion příležitost v podobě početní výhody, jelikož Prostějov hrál v šesti. Přesilovka se Litoměřicím ale vůbec nepovedla, naopak se do šance dostali domácí.

Do další početní výhody se dostali kališníci na začátku deváté minuty, a ta byla o hodně vydařenější než první. Markus Korkiakoski dorážel do prázdné branky a posílal Litoměřice do jednobrankového vedení.

Ve dvanácté minutě poslal Stadion do oslabení Matěj Zadražil. Domácí vyrazili do početní výhody rovnou s pěti útočníky. Ovšem ani to jim nepomohlo a Litoměřice oslabení přečkaly bez úhony.

V dalším průběhu první epizody byli hosté stále na koni. Několik pěkných šancí si vypracoval Daniel Voženílek, ale dorážka mu vždy nějak nevyšla. Naopak domácí využili protiútoku, konkrétně ho zužitkoval David Dvořáček, který propálil Tomáše Krále a srovnával na 1:1.

Kališníci začali druhou periodu vyhraným vhazováním, ofsajdem a také vyloučením Martina Kadlece. Domácí přesilovku nevyužili a hra pokračovala ze strany na stranu. Ve 25. minutě dostal Stadion další šanci v podobě početní převahy, ale nepodařilo se ji zužitkovat tak, jak by si představovali.

Nesportovně se zachoval ve třicáté minutě Lukáš Luňák a Stadion šel tak do převahy. Tu ovšem nedokázal proměnit. Chvíli po začátku této přesilovky se do sebe za bránou domácích pustili Daniel Voženílek a Daniel Kolář. Vítězně z bitky odcházel Jestřáb, ovšem na trestnou lavici zamířili oba hráči a pokračovalo se dále ve hře 5 na 4.

Aby vyloučení nebylo málo ve 32. minutě byl vyloučen litoměřický Jirásek za hákování. Domácí nastoupili do přesilovky opět s pěti útočníky a vypracovávali si pěkné šance, Tomáš Král musel v brance opravdu čarovat. I po konci početní výhody pokračovali Jetřábi v tlaku, a to se jim nakonec vyplatilo. S velikým štěstím dostal puk do branky Tomáš Nouza a posílal černé do vedení 2:1.

Ve 36. minutě se opět vylučovalo a opět na straně Litoměřic. Potrestán byl Jan Kloz za hákování. Jen okamžik po začátku oslabení se dostal do obrovské šance jeden z kališníků a byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které senzačně proměnil Markus Korkiakoski a srovnal tak na 2:2. Oslabení Stadionu pokračovalo, jednu chvíli dokonce Martin Havelka odehrál bez hole, ale podařilo se ji přečkat bez újmy.

Třetí třetinu začali Litoměřičtí aktivněji. Ovšem na skóre se to projevilo přesně naopak. Ve 46. minutě se prosadil opět David Dvořáček. Po jeho brance se hra zpomalila a přelévala se ze strany na stranu. Oba týmy měly problémy se dostat k šancím.

Ta další přišla pro Litoměřice tři minuty před koncem zápasu v podobě početní výhody. Tu senzačně využil kapitán Stadionu Aleš Pavlas a zasloužil se tak o vyrovnání a o prodloužení.

v tom měli Litoměřice jasně navrch. Vypracovaly si hodně šancí, ale proměnit nedokázaly. Navíc byl minutu před koncem prodloužení vyloučen Jan Kloz a kališníci se museli opravdu hodně bránit. To se jim vydařilo a zápas pokračoval v nájezdech.

V nájezdech se ze Stadionu ukázali Eret, Korkiakoski, Kadlec, Zadražil a Voženílek. V dalších potom znovu 2x Korkiakoski. Ovšem ani jeden se nedokázal prosadit a tak jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl domácí Tomáš Nouza.