První domácí zápas se velmi zadařil! Kališníci v něm zdemolovali ústecký Slovan vysoko 6:1. Velkou měrou se na výhře podílel Daniel Voženílek, který nasázel za záda obou ústeckých gólmanů hattrick. Stadion tak získává první tři body v sezóně, navíc po velmi povedeném výkonu.

2. kolo

6:1

1:0, 4:1, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 20. Kloz (Pavlas), 22. Voženílek (Kusý,Gaspar), 27. Kadlec (Korkiakoski, Pavlas), 35. Voženílek (Kusý, Gaspar), 39. Válek (Havelka), 47. Voženílek - 29. Merta (Jandus, Volf). Rozhodčí: Luczków, Dědek - Tvrdík, Rubáš. Vyloučení: 8:7 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 1120 . Střely na branku: 24:31. Zblokované střely: 12:20. Vhazování: 31:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas, Marcel, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, D. Málek – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, Válek, Kusý – J. Dvořák, Flynn, Jirásek – M. Havelka, Pochobradský, Machač.

HC Slovan Ústí n.L.: Groh (40. J. Dlouhý) – M. Vágner, M. Zdvořáček, Jeřábek, M. Jandus, Zukal, Látal, Mert – Melka, Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec, L. Volf – Chrpa, Krliš, J. Havel – Gottfried, Jícha, Planý.

Do první třetiny vstoupili aktivněji hosté, kteří první minutu a půl odehráli v útočném pásmu. Poté ovšem přišlo první vyloučení v zápasu, a to v ústeckých řadách. Na trestnou lavici zamířil Martin Jandus za hákování. Tím se kališníci dostali k první přesilové hře, ve které brankáře Groha výrazně ohrozil Jan Kloz, který ale puk mezi tyče neprocedil, a tak početní výhoda zůstala nevyužitá. Na začátku šesté minuty se vinou Dominika Málka, který byl potrestán za podražení, dostali do oslabení kališníci. Slovan ve své přesilové hře kombinoval v pásmu domácích, ale k větším šancím se nedostal a početní výhodu se mu také využít nepodařilo. V polovině dvanácté minuty šli domácí opět do čtyř díky Jaroslavu Dvořákovi, který si musel odpykat trest za nedovolené bránění. Ve druhé přesilové hře se hosté dostali k větším šancím, zejména Antonín Melka, který ohrozil Krále střelou zleva. I tato početní výhoda ale zůstala bez gólu. Do druhé přesilové hry dostal kališníky svým podražením Antonín Melka. První branku zápasu vstřelil v početní výhodě v čase 19:59 Martin Kadlec, kterému asistovali Jan Kloz s Alešem Pavlasem, a tak po první třetině byl stav 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, to se projevilo i na skóre. Druhý gól Stadionu vstřelil ve 22. minutě Daniel Voženílek a první asistenci si připsal Denis Kusý. Po pěti minutách druhé třetiny se kališníci opět dostali do početní výhody, tentokrát vinou Pavla Gottfrieda, který si ve hře pomohl podražením. Tuto přesilovku Litoměřice opět využily a zásluhou Martina Kadlece, se dostaly do třígólového vedení. Asistencí mu pomohli Markus Korkiakoski a Aleš Pavlas. Ve 27. minutě dostal domácí do oslabení Michal Pochobradský, který si pomohl držením soupeře. Tuto početní převahu Slovan zužitkoval díky gólu Davida Merty, kterému asistovali Martin Jandus a Lukáš Volf. Další komplikace pro domácí nastala v čase 29:16, kdy na trestnou lavici zamířil Jiří Jebavý za nedovolené bránění. Stadion toto oslabení ubránil bez problému a nepustil hosty do žádné výraznější šance. Čtvrtou branku kališníkům zařídil ve 35. minutě Daniel Voženílek, kterému asistovali Denis Kusý a Michal Machač. Deset sekund po vstřelení této branky se prohřeškem Martina Havelky dostali kališníci opět do čtyř. Navíc se Litoměřice musely čtyři sekundy bránit ve třech, jelikož byl vyloučen ještě Jaroslav Dvořák za držení. Slovan se v této téměř čtyřminutové přesilovce nedokázal prosadit. Naopak po šesti sekundách v plném počtu slavili další gól domácí. Tentokrát se prosadil Lukáš Válek, který zprava překonal Groha. Asistoval Martin Havelka. Minutu před koncem druhé třetiny se znovu vylučovalo v litoměřických řadách. Na trestnou lavici odjel Martin Kadlec za vysokou hůl, ale Slovan si do konce třetiny šance nevytvořil a stav byl tedy po druhé třetině 5:1.

Do třetí třetiny vstoupil Slovan s brankářem Janem Dlouhým, který vystřídal Dominika Groha. Hosté začali třetinu díky přesilovce velice aktivně, ale Tomáše Krále se jim překonat nepovedlo. Ve 43. minutě se dostali domácí do početní výhody, jelikož byl na dvě minuty potrestán Martin Zdvořáček za vysokou hůl. V této přesilovce si Martin Havelka dojel pro faul a bylo nařízeno trestné střílení. To se pokusil využít Markus Korkiakoski, kterému se to ovšem nepovedlo a stav byl i nadále 5:1. Ve 47. minutě zkompletoval svůj hattrick Daniel Voženílek, který poslal kotouč k pravé tyči a Dlouhý nestačil zasáhnout. Minutu po vstřelení branky šli kališníci do početní výhody díky prohřešku Jakuba Planého, ale do velkých šancí se nedostali. V 53. minutě se do potyčky dostali Patrik Marcel a Jan Havel, kteří byli potrestáni dvouminutovými tresty za hrubost a hra pokračovala ve čtyřech na obou stranách. Konec zápasu se odehrál před brankou hostů, ale další branka už nepadla a konečné skóre tedy bylo 6:1.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Už před zápasem byla z kluků cítit obrovská chuť do utkání, po té křivdě, co se nám stala v Havířově. Ve druhé třetině jsme odskočili soupeři o tři góly, bohužel přišlo mnoho vyloučení, ve kterých ale hráči prokázali velkou obětavost. Tomáš Král i celý tým dnes podali poctivý bojovný výkon. Také musím poděkovat divákům, kteří vytvořili fantastickou atmosféru.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): První třetina byla taková nahoru dolu. V posledních vteřinách první třetiny jsme trochu zaspali a dostali jsme první gól. Do druhé třetiny jsme chtěli nastoupit s aktivnějším hokejem, ale opět jsme udělali individuální chybu. Jeden z našich hráčů měl kotouč a místo toho, aby ten puk někam zametl, tak ho přihrál přímo litoměřickému hráči na hůl. Zápas se mi velmi těžko hodnotí. Musím říct, že Litoměřice zcela zaslouženě vyhrály. Byla u nich vidět obrovská touha po vítězství.