Toto se litoměřickým opravdu povedlo. Už od počátku vzdorovali vyššímu kladenskému tlaku, zároveň se jim dařilo skórovat. Obrovskou zásluhu na dnešním vítězství má i bezchybně chytající Jakub Škarek. Litoměřickému celku se tak podařilo překazit slavnostní ceremoniál při prvním domácím startu Jaromíra Jágra. Z Kladna si odváží velmi cenné tři body.

48. kolo

1:4

0:2, 1:2, 0:0

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 35. Kloz (Kurjanov) – 17. Smetana, 19. Václavek (Hanták, Havelka), 29. L. Chalupa (Hanták, Pavlík), 39. Kusý (Voženílek) . Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 46:32. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 42:26. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Rytíři Kladno: Kopřiva (41. Cikánek) – Zelingr, Štindl, P. Hořava, Svedlund, Kehar, Havlín, Lenďák – M. Hořava, Kubík, Jágr – Kloz, Kurjanov, Tůma – Strnad, Přikryl, Pekr – Redlich, T. Kaut, Zikmund.

HC Stadion Litoměřice: Škarek – Smetana, Gaspar, Jandus, L. Chalupa, Jebavý, Málek, Jeřábek – Kusý, Veselý, Machala – Voženílek, Šimeček, Stříbrný – Pilař, Miškář, Pavlík – Havelka, Hanták, Václavek.

Předzápasový program přinesl slavnostní ceremoniál v rámci návratu kladenské hvězdy Jaromíra Jágra. Na kostce nad ledem byly připomenuty nejvýznamnější okamžiky celé jeho kariéry. Následně se i sám Jágr samostatně představil všem fanouškům na ČEZ stadionu.

První třetina začala trochu vlažnějším kladenským náporem, jehož ovšem kališníci zvládali úspěšně narušovat. První vážnější závan se ovšem před Škarkem objevil až v šesté minutě. Z poza brány se k němu sjeli Kaut se Zikmundem, kteří se pokusili prostrčit puk pod jeho nohy. Jejich snažení bylo naštěstí neúspěšné, naopak Stadion se vydal směrem ke Kopřivovi. V obdobném tempu pak první perioda pokračovala i nadále.

I Miroslav Kopřiva se musel ve své brance ohánět. Mnoho práce měl při nájezdu dnešního oslavence Daniela Voženílka, jehož šanci hasil až na samé hranici brankoviště. Kladenští se pak dostali do výhody přesilové hry. Během ní dvakrát výrazně ohrozili Škarka. Jágrovu nahrávku z pravé strany prudce nasměroval na branku Miloslav Hořava. Stejný hráč dohrál obdobně i další kladenskou kombinaci. Litoměřickým se ale podařilo tuto přesilovku ustát bez ztráty kytičky. Navíc se hráčům Stadionu podařilo napoprvé skórovat. Ondřej Smetana využil zakrytého výhledu gólmana Kopřivy, jehož z levého kruhu prostřelil. O pár minut později dokonce své vedení navýšili. Přihrávku zpoza brány nasměroval z mezikruží za Kopřivova záda Jan Václavek. Stadion se tak ujal velmi nadějného dvoubrankového vedení.

Druhou periodu zahájil výrazný nátlak kladenského celku, jemuž navíc pomohlo vyloučení Patrika Miškáře. Díky vynikajícímu Jakubu Škarkovi ovšem vše kališníci zvládli bez úhony. Definitivní vzdor padl v 25. minutě, kdy byl vyloučen Matyáš Zelingr. V přesilovce sevřeli litoměřičtí hokejisté svého soupeře v útočném pásmu, v němž navíc bez problému kombinovali. Mnoho nadějných útoku Miškářovy, posléze Veselého formace zahořelo na Miloslavu Kopřivovi.

Druhá litoměřická přesilovka začala vyloženou šancí danou souhrou mezi Pavlíkem a Miškářem. Z mezikruží Radovan Pavlík vyslal zpětnou přihrávku na Patrika Miškáře, který prudce vypálil proti Kopřivovi. Následně padl i třetí gól litoměřického týmu. Přihrávku přes brankoviště převzal na jeho pravé straně Lukáš Chalupa, který tečoval kotouč do odkryté Kopřivovy branky, čímž poslal v 29. minutě Tůmu předčasně na led. O pár minut poté se i kladenským podařilo snížit. Jan Kloz umístil za Škarkova záda Kurjanovovu přihrávku zpoza brány. Proti ní neměl Škarek šanci nikterak zareagovat. Obrovskou šanci na snížení o jediný gól měl na své holi Matěj Pekr, který přesně vystihl přihrávku od Jaromíra Jágra. Proti této střele ovšem Škarek velmi precizně zasáhl.

V závěru druhé periody se Jakub Škarek hodně zapotil. Hra se odehrávala téměř výhradně před jeho brankou. Následně se ale vše v dobré obrátilo. Z mezikruží lehkou tečí prostrčil puk za Miroslava Kopřivu Denis Kusý, který navýšil na velmi příjemných 4:1 pro kališníky. Do třetí třetiny tak měli hosté velmi výraznou výhodu.

Do třetí periody vstoupili Rytíři se změnou na gólmanském postu. Miroslava Kopřivu vystřídal Lukáš Cikánek. Kladenští se poté pomalu přesouvali před Jakuba Škarka. Před vytlačením ven si připsali pouze jednu vyloženou šanci, která navíc sjela Škarkovi po betonu. Svůj tlak si ovšem domácí hokejisté udrželi i během vlastního oslabení. Byť šancí již ubylo. Přesto se dostali k několika samostatným průnikům. Proti nim Škarek doslova čaroval, čímž stále drží tříbrankovou výhodu svého týmu. Ve své práci litoměřický gólman nadále pokračoval.

Až za polovinou se hra víceméně uklidnila. Oba týmy bojovaly o každý centimetr volného prostoru ve středním pásmu. Litoměřičtí poté získali početní výhodu, kterou ovšem nedokázali využít dle svých potřeb. Naopak se do samostatného průniku na Škarka dostal Petr Hořava, jehož těsně před brankou zastavil Patrik Miškář, byť za cenu dvouminutového trestu za podražení. Čtyři a půl minuty Jakub Škarek úspěšně uhasil svou chybu. Přesto před jeho brankou vyvolal Martin Havelka potyčku s Petrem Hořavou. Litoměřický útočník si vysloužil čtyřminutový trest, zatímco jeho kladenský protihráč dvouminutový. Oba dva za hrubost. V samém závěru ještě došlo k potyčce mezi Jaroslavem Šimečkem a Antonem Kurjanovem. Na stavu se však již nezměnilo. Litoměřičtí dopomohli k uvítání Jaromíra Jágra na domácím ledě velmi přívětivým výsledkem.

Pavel Patera (Rytíři Kladno): Vstup do zápasu od nás byl špatný. Hráli jsme samé tandemy, v chůzi a nechodili jsme do těla. Prohrávali jsme souboje a nechodili jsme do předbrankového prostoru u nás ani u soupeře, to dalo ráz zápasu. Litoměřice zaslouženě vedly a do půlky zápasu byly ve všem lepší než my. Potom jsme dali kontaktní gól na 3:1 a tam se ještě mohl zápas zlomit, šance jsme měli, ale bohužel se nám nepovedlo dát na 2:3 a naopak jsme dostali čtvrtý gól. Ve třetí třetině jsme ještě tlačili, ale šance už jsme si moc žádné nevytvořili. Bylo to tedy naprosto zasloužené vítězství Litoměřic.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Minulý zápas doma s Karlovými Vary jsme odehráli velmi špatně, takže jsme museli udělat trochu pořádek. Pro kluky byl samozřejmě motivací také náboj utkání. Od gólmana až po posledního hráče pracovali dnes všichni pro mužstvo, musím vyzdvihnout týmový výkon. Snažili jsme se být aktivní a hráli jsme dobře. Ve třetí třetině mělo Kladno tlak, s čímž jsme počítali. Naše mužstvo ale hrálo maximálně obětavě a tím pádem myslím, že bylo vítězství zasloužené.