Dnešní utkání by se v klidu mohl nazvat reklamou na hokej. Oba týmy předvedly velmi aktivní hru s velkým množstvím střeleckých příležitostí, které zachraňovali velmi obětaví gólmani. Jak Jakub Škarek, tak Jakub Neužil předvedli excelentní výkony. Domácí ale dokázali prostějovského gólmana překonat hned třikrát, díky čemuž získávají velmi cenné tři body v boji o play-off.

41. kolo

3:1

0:0, 0:0, 3:1

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 41. Kusý (Veselý), 54. Kusý (Jandus), 59. Veselý (Kadlec, Pavlas) – 47. Dvořáček (Nouza, Mikliš). Rozhodčí: Kostourek, Vokřál – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1080. Střely na branku: 39:30. Zblokované střely: 12:7. Vhazování: 38:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: Škarek – Málek, Pavlas, Smetana, Gaspar, L. Chalupa, Jandus, Jeřábek – Kusý, Veselý, Bílek – Kadlec, Šimeček, Řehoř – Stříbrný, Hanták, Machala – Toman, Pilař, Václavek.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Mikliš, Havlík, Žovinec, Rašner, Horyna – Luňák, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Prokeš – Fiala, Meidl, Švec – Voženílek, Nestrašil.

Autorka reportáže: Barbora Koťová

Úvodní buly vyhrál domácí celek a se přemístil před Neužilovu bránu. Kotouče se však rychle chopilo mužstvo hostí a hra se začala odehrávat před svatyní, kterou střežil Jakub Škarek. Hned v první minutě utkání přišlo vyloučení, a to z týmu Stadionu. Na trestnou lavici se odebral Ondřej Smetana a kališníky čekaly krušné dvě minuty ve čtyřech. Jestřábi se sice po celých dvacet minut drželi v obraném pásmu domácích, Škarka ale překonat nedokázali. Litoměřičtí tak zvládli první vyloučení bez újmy. Prostějov se ale v přesilovce rozehrál, a tak si i po ní vytvářel velký tlak na bránu litoměřického golmana. Do konce třetiny jsme viděli ještě několik vyloučení, ani jedno však nepřineslo branku. Po dvaceti minutách tak platil stav 0:0.

Do druhé periody nastoupili o něco lépe Jestřábi, kteří druhou dvacetiminutovku začali ve stejném tempu jako zakončili tu první. Domácí se ale rychle vzpamatovali a vrátili se do hry. Oba celky si dokázaly vypracovat pár pěkných gólových příležitostí. Hra se přesouvala z jedné strany hřiště na druhou a diváci v Kalich Areně mohli sledovat velice bruslivý hokej. Stejně jako první třetinu i tu druhou provázelo hned několik vyloučení. Ale ani v druhé třetině žádná branka nepadla a skóre bylo stále 0:0.

Ve třetí třetině se fanoušci konečně dočkali gólů. Hned od prvních chvil závěrečné třetiny byli lepší domácí hráči a jejich tlak na branku se jim vyplatil. Ve čtyřicáté první minutě se prosadil Denis Kusý, který svou přesnou střelou poslal Litoměřice do vedení. Radost domácích však trvala jen několik minut. Ve čtyřicáté sedmé minutě se do úniku dostal David Dvořáček, kterého Jakub Škarek, přestože po celé utkání podával neuvěřitelný výkon, vychytat nedokázal. V padesáté čtvrté minutě se do samostatného úniku dostal střelec prvního litoměřického gólu Denis Kusý, který bez větších problému překonal Jakuba Neužila i podruhé. V padesáté deváté minutě padla poslední branka zápasu. Do prázdné klece se trefil Jan Veselý a Litoměřice tak porazily Prostějov 3:1.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V první třetině jsme se dostávali těžko do zápasu a soupeř v ní byl lepší. Druhá třetina byla vyrovnaná a myslím, že jsme se v ní začínali dostávat do tempa. Ve třetí třetině jsme byli lepším mužstvem. Po celý zápas jsme měli nespočet šancí a měli jsme ho jednoznačně rozhodnout dřív.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že se dnešní zápas divákům musel líbit. V utkání si oba celky vytvořily mnoho gólových šancí a oba dva golmani dnes podali výborné výkony. My jsme šest minut před koncem udělali velkou chybu a ta nás dnes připravila o body.