Zápasové menu

To bylo nečekané drama! Oba týmy se hodně snažily o strhnutí vedení na svou stranu, narážely však na dobře chytající Martina Michajlova i Filipa Novotného. Šanci nakonec proměnili domácí hokejisté, kdy v čase 59:59 poslal kotouč za Novotného záda Jan Veselý, čímž rozhodl o nejlepším možném zakončení Týdne plného hokeje.

21. kolo

2:1

0:0, 1:0, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 33. Kantner (Gaspar, Miškář), 60. Veselý (Bílek, Kusý) - 49. Rachůnek (Flek, Balán). Rozhodčí: Wagner, Sýkora - Bosák, Votrubec. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1444. Střely na branku: 17:30. Zblokované střely: 10:16. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Gaspar, Strejček, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Pilař, Miškář, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – Havelka, Hanták, Dvořák.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Kvapil – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek.

Úvodní třetina začala převážným bojem o kotouč ve středním pásmu, ovšem ani Martin Michajlov ani Filip Novotný neměli moc práce. Oba týmy se sice tlačily na branku, ke střele již nikoli. To se změnilo ve 4. minutě, kdy na Stadion čekala dvojnásobná přesilovka. Tu Stadion strávil skoro celou v útočném pásmu, vyslal několik střel na Novotného, ovšem karlovarský gólman dokázal všechny, které na něj letěly pokrýt. První vážnější akci si připsala Energie v 12. minutě, kdy se skrz obranu Stadionu vyřítil Jakub Flek, načež před brankou poslal na Stanislava Balána, který se ji pokusil dorazit do branky. Martin Michajlov však mnoha pokusům odolal. Od té doby převzali hosté otěže hry, ačkoliv k pořádné střele na domácího gólmana se přes blokující obranu dostat nemohli. I Stadion se k několika výpadům dostal, Filipa Novotného však ohrozit nedokázal. Nápor Karlových Varů se Litoměřicím povedlo v závěru zlomit a do konce první periody byla k vidění rovnoměrně rozložená hra po obou stranách kluziště. Nic na tom nezměnila ani přesilovka hostů v závěru.

Začátek druhé periody se odehrával převážně kolem Martina Michajlova. Litoměřickým se ale podařilo ubránit se, naopak se pokusit o vzdor. Což dokázala dělovka Ondřeje Smetany od modré, kterou Novotný vyrazil. Litoměřicím byla umožněna početní výhoda, poté co Sebastian Gorčík ohodil Michajlova sněhem. Tu ale nedokázali využít, naopak oslabené Vary se dostaly na koně. Nadějný stav nastal pro Litoměřice hned po vyrovnání sil, díky vyloučení Ondřeje Smetany. Martin Jandus se dostal k prudké střele z kruhu, ta však prolétla nad brankou Novotného. Opět stejný počet hráčů na hřišti přinesl tlak ze strany Stadionu. O několik střel zároveň se postaral Jan Veselý, všechny však dokázal Novotný vyrazit. Až ve střední části se do hry více zapojili, díky přesilovce, i hosté. Kombinaci Varů střelou zakončil Matic Podlipnik, cílem střely bylo náručí Martina Michajlova. Energetici se však nadále tlačili k brance Stadionu. O úvodní branku utkání se postaral litoměřický Matyáš Kantner. Jeho střela pod velkým úhlem z pravého kruhu s velkým štěstím prolétla Novotnému pod betony. Obdržený gól Energetiky ještě více nabudil k napadání branky Martina Michajlova. O obrovskou šanci se ve vlastním oslabení postaral Martin Havelka, stíhán Petrem Stloukalem se dostal ke střele na Novotného. Tu však ještě Stloukal hokejkou nasměroval k mantinelu. Byl to jeden z řady výpadů Stadionu, jinak se hra odehrávala převážně na dostřel branky Michajlova. Ani obrovský tlak karlovarských v závěru na výsledku nic neměnil. Kališníci si do kabin odnesli po druhé třetině těsnou výhru 1:0.

Třetí třetina zprvu přinesla napadání brankoviště na obou stranách. Oba týmy se často dostávaly k šancím, které ale oba gólmani dokázali pokrýt. Asi největší šanci měl ihned zkraje třetiny Vítězslav Bílek, který vzápětí po vhazování vyjel vstříc brance Filipa Novotného. V polovině druhé třetiny využila gólově Energie. Nahození puku Litoměřic Karlovarští zastavili, Tomášovi Rachůnkovi se poté podařilo z dálky prostřelit Michajlova a srovnat stav. Díky přesilovce poté Karlovy Vary v tlaku pokračovaly, Michajlov však dokázal šance zastavovat. Po jejím skončení začal i Stadion více tlačit na branku. Přičemž se dostával k několika šancím na vstřelení gólů. Filip Novotný však tyto šance zastavuje. Největší šanci v tomhle bloku akcí měl Lukáš Válek, který na hranici brankoviště převzal přihrávku zprava od Josefa Stříbrného. Svou střelou našel pouze Novotného, který ji vyrazil. Poté se hra střídavě přenášela na obě strany, přičemž oba gólmani museli být v pohotovosti. Půl minuty před koncem třetí třetiny se otevřela pro kališníky šance na výhru, díky vyloučení Daniela Krejčího. Čehož využili vteřinu před koncem, kdy branku do sítě prostřelil Jan Veselý, který zajistil pro domácí tým velmi důležité tři body z utkání proti lídrovi tabulky.

Ohlasy k utkání

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Dnes to byl z naší strany výborný výkon. Myslím si, že jsme se Varům dokázali vyrovnat ve všech směrech a myslím, že jsme byli místy i lepší. Ve druhé třetině jsme se sami zbytečně dostali do problémů a bylo hodně důležité, že jsme v této pasáži zápasu neinkasovali. Myslím, že se dnes štěstí zaslouženě přiklonilo na naši stranu, protože v posledních zápasech se nám docela vyhýbalo. Dnes musím opravdu pochválit mužstvo i diváky, kteří nás v dnešním utkání fantasticky podpořili.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní utkání se mi hodnotí velice špatně, protože jsme zde ztratili tři body. Myslím si, že jsme byli potrestáni za naši pasivitu v první třetině, ve které jsme neměli dobrý pohyb, prohrávali jsme souboje a domácí byli lepším týmem. My jsme se jim dokázali vyrovnat až ve druhé třetině, ale soupeř byl už rozjetý a hrál s maximální koncentrací a obětavostí v obraně. Také jsme se dnes těžko prosazovali, dali jsme vyrovnávací branku, ale bohužel jsme udělali úplně zbytečný faul těsně před koncem. Domácí dali šťastný gól a díky tomu vyhráli. My jsme si toto utkání prohráli v první třetině, kde jsme vůbec nehráli to, co jsme chtěli.