Zápasové menu

Dlouhou dobu bezgólový zápas se zdál být rozhodnut trefou Ondřeje Smetany z 54. minuty. Bohužel si kališníci nedovedli dle svých představ ohlídat samotný závěr utkání. Čtyři vteřiny před koncem se Vsetínu podařilo vyrovnat. Utkání tedy došlo až do samostatných nájezdů, v nichž byli Valaši úspěšnější. Stadion tedy před šnůrou domácích zápasů získal alespoň bod.

18. kolo

2:1p

0:0, 0:0, 1:1 - 0:0

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 54. Smetana (Jirásek, Hanták) - 60. Ostrčil (Kucharczyk), rozh. náj. Podešva. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Polák, Zedník. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 2951. Střely na branku: 36:38. Zblokované střely: 6:16. Hity: 6:5. Vhazování: 36:36. Nejlepší hráči: Jaroslav Pavelka (VSE) - Martin Michajlov (LTM) Průběh utkání: 0:1, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Pavelka – Šenkeřík, Dundáček, Ostrčil, Frolo, Krenželok, Janáček – Markovič, Kucharczyk, Březina – Slováček, Vávra, Šilhavý – Hruška, Podešva, Kajaba – Karafiát, Vítek.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Dvořák, Miškář, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – Havelka, Hanták, Jirásek.

Autor reportáže: Ondřej Slováček (hc-vsetin.cz)

Souboj týmů, jež se netají ambicemi postupu do play-off, začali lépe hosté z Litoměřic. Ti totiž během první minuty, prověřili domácího gólmana Pavelku hned pěti pokusy. Po úvodním tlaku hostujícího týmu, dostali šanci i vsetínští usadit se na delší dobu v útočném pásmu, neboť na trestnou lavici mířil hostující Kaluža za podražení. Přesilová hra Valachům nevyšla dle představ, a tak si po jejím skončení vyzkoušeli stejnou výhodu i kališníci. V té si nejvážnější akci připravil hostující Strejček, jenž se snažil puk procpat za brankovou čáru, ale na Pavelku nevyzrál.

Po nevýrazné prostřední části úvodního dějství se dostal ke slovu domácí kapitán Hruška, který zakončoval povedenou kombinaci zelenožlutých, ovšem gólovou radost mu překazil skvělým zákrokem Michajlov. Když se ani nové posile domácích Tomasovi, nepodařilo, po chytré přihrávce Slováčka, rozvlnit síť za litoměřickým brankářem, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu začali aktivněji vsetínští, kteří se snažili otevřít skóre zápasu. Nejblíže tomu měl Vojta Šilhavý, který zkoušel na hranici brankoviště zakončovat bekhendem, ale na Michajlova nevyzrál. O dvě minuty později se ocitl sám před hostujícím gólmanem Markovič, ale ani ten svou šanci nedokázal proměnit. V polovině utkání si vyzkoušeli druhou početní výhodu také hosté, ve které branku domácích nikterak neohrozili, nicméně hned po jejím skončení, ujížděl po pravém křídle hostující Stříbrný. Jeho střelu, i následnou dorážku Helta, však skvěle zlikvidoval strážce domácí svatyně Pavelka.

Největší šance Valachů, v dosavadním průběhu hry, na sebe nechala čekat do pětatřicaté minuty, ve které už většina fanoušků začala oslavovat, ovšem střela Frola skončila pouze na tyči. Postupný vsetínský útok vyprodukoval další přesilovou hru, ve které měl gól na hokejce domácí Šenkeřík, který však, k nepotěšení téměř tří tisícovek fanoušků na stadionu, odkrytou klec minul. Závěr prostřední části patřil i nadále zelenožlutým, jenže ani jediná z šancí, brankou neskončila, a tak nerozhodný stav trval i po čtyřiceti minutách.

Do závěrečné části vlétli aktivněji opět domácí, kteří projevovali velkou touhu po zisku důležitých bodů do tabulky. Výbornou přihrávku od Březiny, dostal do mezikruží rozjetý Markovič, který ale střelou z první nedokázal gólmana kališníků překonat. Když ani další z šancí vsetínských hokejistů větší úspěch nepřinesly, dostal nabito na modrou čáru litoměřický Ondřej Smetana a ten propálil vše, co mu stálo v cestě, 0:1.

Po inkasované brance byl na ledě nejvíce vidět domácí matador Kucharczyk, který chytrými přihrávkami dostával své spoluhráče z první lajny do skvělých pozic, nicméně Markovič, a po sléze ani Březina své šance proměnit nedokázali. V závěru už otevřenou hru Valachů mohli v úniku potrestat Strejček se Stříbrným, nicméně oba borce dokázal zastavit brankář Pavelka. Když už se zdálo, že vsetínští nedokáží odčarovat Michajlovu bránu, vybojovali Valaši osm sekund před vypršením základní hrací doby vhazování v útočném pásmu. Po vyhraném buly se k puku dostal Radim Ostrčil a čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou rozburácel zaplněný Lapač přesnou ranou k tyči!

Pohádkový závěr tedy přinesl prodloužení zápasu, ve kterém byli z počátku aktivnější zelenožlutí, nicméně vyloučení na jejich straně, znamenalo pouze bránění nerozhodného stavu. Domácí borci však svou obětavou hrou nepouštěli hosty do výraznějších šancí, a tak po vypršení nastaveného času mohly přijít na řadu samostatné nájezdy. V nich se jako jediný úspěšný střelec prosadil Martin Podešva, který za podpory skvěle chytajícího Pavelky, vystřelil Vsetínu bonusový bod, díky němuž se Valaši dostali na dostřel v tabulce dvanáctým Benátkám nad Jizerou.

Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Jak jsem říkal, konec dobrý, všechno dobré. Dva body po tomhle průběhu bereme. První třetina se nám hodně nepovedla, povedlo se v ní nám jen sedmkrát vystřelit, což je na domácí utkání málo. Druhá třetina byla podstatně lepší, hodně jsme se dostávali do koncovky, měli jsme i vyložené šance. Bohužel, tím že jsme urazili štěstí v první třetině, ve druhé se k nám nepřiklonilo. Nedali jsme jasné šance, bezbrankový stav po dvou třetinách zapříčinil zvyšování nervozity. Byli jsme si vědomi důležitosti dnešního utkání. Bylo to o jednom gólu, který jsme nakonec dostali my. Naštěstí se nám podařilo díky Radimovi Ostrčilovi vyrovnat a uhrát druhý bod v nájezdech, díky šikovnosti Martina Podešvy. Chtěli jsme ale body tři.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Zápas se mi hodnotí opravdu těžko. Čtyři sekundy před koncem jsme nesmyslně ztratili dva body. Uděláme hloupý icing v situaci, kdy to stačilo posunout do středního pásma a měli bychom tři body. Teď jsme hodně zklamaní, ale myslím si, že první a třetí třetinu jsme hráli dobře. Ve druhé jsme byli hodně pod tlakem a udělali jsme tam spoustu chyb. Naštěstí je domácí nepotrestali. Když už jsme dali ten gól na 1:0, tak jsme mysleli, že už to uhrajeme, bohužel v tomto je hokej krutý. Navíc naši mladí kluci si ty situace musejí zažít. Nemůžeme jim to ukazovat na videu, nebo jim to kresli. Je to mladé mužstvo a myslím si, že je takovéto zápasy posouvají a já věřím tomu, takovou chybu příště neuděláme.