Vyhrocený zápas proti Pražanům přinesl od samého začátku těžkou přestřelku. Již na začátku se dokázalo prosadit exlitoměřické duo Nedvídek - Kopta, na což okamžitě reagoval Martin Jandus. Litoměřicím se poté povedlo po dlouhé době využít přesilovku. I díky těmto trefám se zápas nakonec dostal do prodloužení, v němž domácí panovali a zásluhou Denise Kusého nakonec zápas ovládli.

12. kolo

4:3pr

1:2, 1:0, 1:1 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 5. Jandus (Kusý, Bílek), 26. Veselý (Kusý, Bílek), 52. Bílek (Veselý, Smetana), 63. Kusý (Pavlas, Kodýtek) – 4. Nedvídek (Kopta), 15. Novák (Kopta), 46. Kadlec (Šagát). Rozhodčí: Wagner, Škrobák - Toman, Coubal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1082. Střely na branku: 34:23. Zblokované střely: 16:10. Hity: 18:10. Vhazování: 30:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Stříbrný, Šimeček, Helt – Komárek, Miškář, Jirásek

HC Slavia Praha: Frodl – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Ryzák, Kolařík – Vracovský, Nedvídek, Kopta – Krejčík, Šafránek, Kubica – Ondráček, Šagát, Kadlec – Krliš, Furch, Šteiner

Autorka reportáže: Barbora Koťová

První třetinu začaly oba týmy velice svižně, nejprve se domácí na malou chvíli uhnízdili v obraném pásmu hostů. Sešívaní se ale svého soupeře nezalekli, chopili se kotouče a hra se přesunula před Tomáše Krále. Gólové šance si už od úvodních minut vytvářela obě mužstva, a tak se v prvních pěti minutách skóre zápasu změnilo hned dvakrát. Ve čtvrté minutě vstřelili bývalí hráči Stadionu, dnes však v dresu Pražanů, první branku zápasu. Po přihrávce od Ondřeje Kopty rychle přešel do obraného pásma domácích Lukáš Nedvídek a poslal sešívané do vedení. Následně přišla rychlá odpověď od domácích hráčů. Martin Jandus svou přesnou střelou z kruhu překonal Dominika Frodla a vyrovnal na 1:1. Ve dvanácté minutě se ale opět prosadili Slávisté, které dostal zpět do vedení Jan Novák. Do konce třetiny už žádný gól nepřišel a první třetina tak skončila za stavu 1:2.

V druhé periodě Litoměřice vůbec neotálely a od prvních minut vytvářely tlak na soupeřovu klec. Ve dvacáté páté minutě se jim snaha vyplatila, když nováček v litoměřickém dresu Denis Kusý našel před bránu najíždějícího Jana Veselého, který svou přesnou střelou dostal kotouč za záda golmana sešívaných. Po vyrovnávací brance přišla dvě vyloučení, nejprve z týmu Pražanů a poté z týmu litoměřického. Ani jedna početný výhoda však nebyla využita. Dále se hra přesouvala od brány k bráně, ke změně skóre ale do zaznění druhé sirény už nedošlo.

Pražané nastoupili do třetí části ve velice rychlém tempu, přesto s nimi domácí dokázali držet krok. Ve čtyřicáté páté minutě po signalizovaném faulu domácích se do samostatného úniku dostal Martin Kadlec, který přelstil golmana Litoměřic, který z brány vyjel až do mezikruží, a Slavie se opět chopila vedení. Domácí ve svém tlaku na soupeřovu klec nepolevovali a v padesáté první minutě po několika přesných přihrávkách dobyl svatyni sešívaných Vítězslav Bílek ve hře pět na čtyři. Následující minuty vítěze určit nedokázaly a utkání pokračovalo prodloužením, v tom se prosadil Denis Kusý a Litoměřice vyhrály 4:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Po nevydařeném utkání s Benátkami bylo pro nás toto vítězství velice důležité. První dvě třetiny mi přišly paradoxní v tom, že v první třetině jsme byli lepším týmem a prohráli jsme ji a v druhé třetině naopak. Třetí třetina byla o chybách, naštěstí nám po gólu na 2:3 konečně vyšla přesilovka. Myslím si, že prodloužení jsme sehráli takticky velice dobře. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli alespoň za dva body, protože následující utkání odehrajeme na ledě Havířova a tyto body jsou pro nás velkým povzbuzením.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): V dnešním utkání jsme chtěli navázat na domácí výhru, kterou kluci doma parádně vybojovali. Bohužel máme stále stejný problém, když si vytvoříme nějakou větší šanci, začneme ji řešit moc složitě a chybí nám tam jednoduchost. Teď se především musíme připravit na další zápas a bojovat dál.