Zápasové menu

Stadion si s favorizovaným Přerovem poradil a domů veze všechny body. Do první třetiny nastoupily oba celky velice energicky, hra se přesouvala od jedné brány k druhé, ale ani přes několik pěkných gólových příležitostí na obou stranách se ani jedno mužstvo neprosadilo. V druhé třetině se vedení ujal tým Litoměřic, který dokázal využít přesilovou hru a zásluhou Vítězslava Bílka šel do vedení 0:1. Ve třetí třetině Zubři nic nevzdávali a ve svém tlaku na litoměřickou bránu neustávali. Dvě minuty před koncem třetí periody se Stadion dostal do oslabení a domácí zkusili hru v šesti na čtyři. Litoměřice se však ujaly kotouče, který do brány domácích dopravil Radek Pilař. Kališníci tak porazili Zubry 0:2 a domů do Kalich Areny si odvezli tři tvrdě vybojované body.

10. kolo

0:2

0:0, 0:1, 0:1

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 28. Bílek (Hanták, Smetana), 59. R. Pilař. Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Krátký, Zmeškal. Vyloučení: 4:8, navíc Veselý (LTM) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1909. Střely na branku: 34:26. Zblokované střely: 5:26. Hity: 9:1. Vhazování: 41:15. Průběh utkání: 0:2.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Plášek (A), T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Jandus, Pavlas (C), Smetana (A), Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, J. Veselý, Bílek (A) – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – R. Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek.

Autor reportáže: Daniel Doležal

Do zápasu jedenáctého kola se Zubry naskočili už i Chmelíř s Čápem, naopak chyběli Horák s Valentou. Oba brankáři si zprvu ohmatali kotouč, dobře bruslící Litoměřice pak ubránily oslabení z páté minuty. Kotouč jezdil ze strany na stranu, přičemž větší strach vzbuzoval u hostů vzadu s Králem. Na něj dobré pokusy směřovaly od Koblara a Fořta, Klimeše na protipólu pak ozkoušeli Zajan s Jiráskem.

Ke konci třetiny zahodil gólovku po chybě domácí obrany Veselý a první dějství tak žádnou branku nepřineslo. Na rozdíl od minulého kola se obešlo i bez zbytečných prodlev a nabídlo tak poměrně slušnou podívanou.

Kališníci zahrozili i na startu druhé periody. Za obranu se k puku dostal Kantner a jen těsně minul horní roh branky, z podobné pozice pak střílel Smetana. Ve 25. minutě fauloval Helt a Přerov hrál podruhé v početní převaze. Zubří přesilovka gól nepřinesla, pohotově tak reagovaly Litoměřice. Ty svou výhodu využily už po dvaceti vteřinách. Po úspěšném buly neztratily kotouč ze svých holí a ten dobrou kombinací doputoval až k Vítězslavu Bílkovi, jenž zakončoval do odkryté klece.

Domácí mohli odpovědět při třetím vyloučení hostů, mezi mantinely byl však svěžejší litoměřický Stadion. To Zubři působili poněkud svázaně, lajna Stříbrný – Šimeček – Helt jim před Klimešem pořádně zavařila, zatímco oni sami ve druhé „dvacce“ větší akci nezkonstruovali.

Zkraje třetí třetiny Litoměřice obsadily trestnou lavici počtvrté. Ani zlepšený herní dojem v této disciplíně ke gólu nevedl. Zubři ale přeci jen ožili, těžkou střelu vyslal Fořt, většinu zbylých už Kališníci zdatně blokovali. MEO Aréna volala po srovnání, jenže hosté pečlivě strážili hranici svého pásma. Přílišnou aktivitou Přerov zašel za hranice pravidel a podruhé v zápase se bránil.

Velkou šanci v oslabení měl na hokejce opět Fořt, příležitostí ke srovnání pak mělo být vyloučení hostů spojené s hrou bez brankáře tři minuty před koncem. Král zlikvidoval Procházkovu střelu z první, z čehož pak vyplynul brejk Radka Pilaře. Ten byl čelem k prázdné brance faulován a stal se tak autorem technického gólu. Litoměřice Královu nulu ubránily a z Hané tak zaslouženě odvážejí plný počet bodů.

Ohlasy k utkání

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Prvních 40 minut jsme se utkání jen zúčastnili. Nebyli jsme aktivní a neplnili jsme si, co jsme si řekli. Hrát jen jednu třetinu se proti soupeři, který disciplinovaně a obětavě brání a čeká na naši chybu, nedá. Litoměřice využily přesilovku, my jsme své přesilovky využít nedokázali. Bez gólu se vyhrát nedá. Nepodali jsme takový výkon, abychom mohli vyhrát. Musíme se z toho poučit a v pondělí hrát naprosto jinak.

Miloš Říha mladší (HC Stadion Litoměřice): Podali jsme vynikající výkon. Celé mužstvo pracovalo do obrany na 150 procent. Škoda, že jsme z brejků nepřidali ještě nějaký gól, mohl to pro nás být klidnější zápas. Na konci třetí třetiny hrál soupeř v šesti proti čtyřem, což je ošemetné. Ovšem zblokovali jsme spoustu střel a obětavou prací jsme si došli pro tři body.