V předposledním kole základní části zavítal Stadion na led Benátek nad Jizerou. Zápas měl od prvních momentů silný náboj a diváci se mohli kochat atraktivním, svižným a tvrdým hokejem. Obě mužstva předváděla rovnocenný výkon, chvíli měl navrch domácí tábor, chvíli hostující. Do vedení poslal litoměřický celek ve 23. minutě Marek Loskot, jenže domácí rychle odpověděli a ve druhém dějství dali ještě další dva góly. Ve třetí třetině se podařilo na 2:3 snížit Marku Loskotovi, nicméně při hře bez brankáře v 60. minutě Benátečtí zpečetili své konečné vítězství 4:2. Stadion tak s jistotou bude hrát play-out.

51. kolo

4:2

0:0, 3:1, 1:1

HC Benátky nad Jizerou - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 24. D. Špaček (Pyrochta, Ordoš), 26. J. Mikyska (Kolmann, Víšek), 37. Černoch (Prokeš, Lakatoš), 60. Prokeš (Černoch, Plutnar) – 23. Loskot (Plášil), 50. Loskot. Rozhodčí: Grech, Pražák – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 315. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Benátky nad Jizerou: Halász (Hosnedl) – Pyrochta, Mikliš, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Husa, V. Kočí – Ordoš, Plodek, D. Špaček – A. Dlouhý, J. Mikyska, Víšek – Černoch, Lakatoš, Prokeš – Hrníčko, Janele, Bittner.

HC Stadion Litoměřice: Kacetl (J. Pavelka) – J. Šulc, Jebavý, Pavlas, Smetana, Plášil, Barák, Bažant – M. Ondráček, Nedvídek, Valášek – Stoklasa, J. Veselý, Jaroslav Kalla – Loskot, Hanták, Kopta – Švagrovský, R. Pilař, O. Procházka.

Od prvních minut byla na obou mužstvech cítit potřeba dnešních bodů, obrana tedy byla na prvním místě. První vážnější akci si připsali domácí hokejisté, konkrétně Pyrochta, jehož střelu z mezikruží ale Kacetl svou holí vyrazil. První třetina, stejně jako celý zápas, přinesla několik vyloučení. První na straně hostů. Početní výhodu ale Benátečtí nevyužili, nedostali k tomu ani mnoho příležitostí. Otevřít gólový účet mohli v dalších chvílích litoměřičtí Nedvídek s Plášilem, ale oba dva své pokusy nepřetavili v branku. Ani další tři přesilové hry se skórem nepohnuly, za zmínku ale stojí pokus domácího Petra Kolmanna, po němž nechal Kacetl vyniknout svou lapačku. Na druhé straně mohl, ke konci třetiny, poslat Stadion do vedení Ondřej Kopta, který ale ani nadvakrát nedokázal přelstít Halásze v brance Benátek.

Druhou třetinu otevřeli skvělou souhrou Plodek s Ordošem, jenž ale nedokázal puk tečovat za Kacetlova záda. Tohoto zaváhání využil Kopta, který se rozjel na Halásze, avšak Plutnar si splnil své obranné povinnosti na výbornou. Další gólovou akci již ale Benátečtí neubránili. Plášilovu střelu ještě Halász vyrazil, následné dorážce mezi jeho betony od Marka Loskota již zabránit nedokázal. Vedení Stadionu vydrželo pouhé dvě minuty a ze závaru před Kacetlovou brankou bylo vyrovnáno. Natřikrát dorážel puk Daniel Špaček. Další rána pro Litoměřice přišla o dvě minuty později, kdy měli domácí k dispozici dvojnásobnou přesilovku a využili ji. V palebné pozici se ocitl Josef Mikyska, několikrát zamíchal pukem a vystřelil zápěstím na bližší tyč. Dvoubrankový náskok do třetí třetiny zařídila Benátkám ostřílená dvojice Prokeš-Černoch, přesně tak, jak jsme zvyklí. Přes předbrankový prostor se dostal puk k Jiřímu Černochovi a ten pálil přesně nad vyrážečku litoměřického brankáře.

Také v poslední dvacetiminutovce měli více šancí domácí, a to i díky další přesilové hře, v níž ale Litoměřice další navýšení náskoku nepřipustily. Naopak na dostřel mohl Stadion dostat Jebavý, jehož ostrý projektil ztlumil Halász na své hrudi. Další obrovskou šanci neproměnily Litoměřice ve své početní výhodě. Veselý se ocitl na bodu pro vhazování a měl na několik sekund prázdnou branku, jakoby se ale své šance zalekl a minul benáteckou klec. Gól naděje pro hosty ale přišel. Postaral se o něj sám benátecký brankář, který vybruslil mimo své působiště a přihrál přesně na hůl Marka Loskota, jenž touto šancí nepohrdl. Svou chybu však Halász napravil ihned v následující akci Litoměřic, při které se do slibné pozice dostal Švagrovský a poslal svou střelu po ledě. Benátecký gólman ale přitiskl beton k zemi a nepustil puk za brankovou čáru. Srovnat utkání se hostům nepodařilo ani v poslední přesilové hře, kde se projevila obětavost benáteckých obránců. Vytouženou branku nepřinesla ani poslední minuta zápasu, v níž litoměřičtí, s Kacetlem na střídačce, srovnali poměr sil na ledě. Do odkryté branky naopak pojistil Benáteckým tři body Radek Prokeš.

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Jak pro nás, tak i pro soupeře, to bylo stěžejní utkání. Bylo to o bytí a nebytí. Tento zápas pro nás dopadl velice dobře. Za tři body jsme rádi. Těší nás, že jsme se dostali do předkola play off. Jinak se jednalo o vyrovnané utkání.

Daniel Tvrzník (Litoměřice): Hlavně bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří nám tu vytvořili perfektní atmosféru. Viděli jsme vyrovnaný zápas, bohužel se špatným koncem pro nás. To, jakým způsobem do něj dnes vstoupili rozhodčí, to mi hlava nebere. Jejich výkon budu rozdýchávat hodně dlouho. Tak jednostranně rozhodovat zápas, to jsem dlouho neviděl.