Na ledě favorizovaného Motoru kališníci vyhrát nedokázali. První gól v utkání vstřelil v osmé minutě domácí Tomáš Nouza. Hráči Stadionu ale dokázali rychle odpovědět a o minutu později se prosadil přesnou střelou Tomáš Rubeš, kterému ke brance přihráli David Švagrovský a Václav Pletka. Ve druhé periodě se prosadil opět Tomáš Nouza, který vstřelil ještě jeden gól ve třetí třetině a v zápasu si tak na své konto připsal hattrick. Kališníci ale nic nevzdali a bojovali až do posledních chvil utkání. V padesáté sedmé minutě skóre snížil na rozdíl jediné branky Ondřej Smetana. I přes usilovnou snahu hostů a odvolání brankáře v posledních minutách zápasu litoměřičtí hráči nedokázali skóre vyrovnat a z Českých Budějovic tak odjíždí bez bodu.

23. kolo

3:2

1:1, 1:0, 1:1

ČEZ Motor České Budějovice - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 8. Nouza, 36. Nouza (Heřman, Žovinec), 47. Nouza (Heřman) – 9. Rubeš (Švagrovský, Pletka), 57. Smetana (Jaroslav Kalla, Pavlas). Rozhodčí: Jílek – Toman, Coubal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6 115. Střely na branku: 43:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb, Pýcha – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Škoda, Heřman – Žálčík, Pajič, L. Květoň – Šulek, Babka, Kuchejda.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – J. Šulc, Bílek, Pavlas, Piegl, Jebavý, Smetana, Chmel – Pletka, Rubeš, Švagrovský – Jaroslav Kalla, R. Pilař, O. Procházka – M. Ondráček, Hanták, Paločko - Zajan

I za chladného sobotního počasí si do Budvar arény našla cestu slušná řádka fanoušků. Většina očekávala hladké vítězství rozjetého Motoru, který nabírá vynikající formu.

Po odehraných dvou minutách měli domácí možnost hrát přesilovou hru, usadili se sice v útočném pásmu, ale většina střel letěla vedle, nebo byla sražena. Jihočeši nevyužili ani téměř půl minuty dvojnásobné přesilovky. Co se nepovedlo při přesilovce, povedlo se ve vlastním oslabení. Tomáš Nouza. vybojoval puk u své střídačky, jel sám na branku a svůj nájezd proměnil. Domácí se neradovali dlouho. Tomáš Rubeš dostal přihrávku do výborné pozice a trefil přesně do růžku. V dalším průběhu třetiny měli domácí herní převahu, ale žádné větší gólové šance si nevypracovali.

Hned na začátku druhé třetiny se po střele Heřmana rozezněla tyčka litoměřické branky. Při hře čtyři proti čtyřem trefil tyčku i hostující Ondráček. Nehrál se příliš pohledný zápas, obě mužstva často chybovala a diváci se nedočkali moc pohledných akcí. Za zmínku stojí pěkná střela, kterou se prezentoval navrátilec do sestavy Pavel Pýcha, ale brankář Pavelka puk vyrazil mimo branku. Motor postupně získával územní převahu a utahoval svoje sevření. Střel na Pavelku postupně přibývalo a čekalo se, kdy rozvlní síťka za jeho zády. Nakonec přání diváků vyslyšel opět Tomáš Nouza, který dostal nádhernou přihrávku od Heřmana a bekhendem dal svůj druhý gól v zápase.

Třetí část začali domácí přesilovkou, ale nic z ní nevytěžili. Pavelka měl problémy se střelou Lukáše Květoně, která mu vypadla z lapačky, ale dokázal ho ještě znovu lapit. Motor dál tlačil a snažil se vstřelit další uklidňovací branku. Nakonec dal třetí gól v zápase hrdina večera Tomáš Nouza, který vystřelil z pozice mezi kruhy, a jeho rána propadala Pavelkovi do branky. Hosté zápas nezabalili a snažili se o snížení. Velkou příležitost měli při přesilovce, ale Gába svůj tým podržel. S blížícím se koncem zápasu hosté zvyšovali svůj tlak před brankou Motoru a po Pletkově teči měl Gába štěstí, neboť puk projel brankovištěm a odkutálel se ven. Nakonec se Litoměřice dočkaly. Při přesilovce pálil od modré Ondřej Smetana, padající Heřman puk lehce tečoval, a ten zaplachtil za Gábova záda. Závěr zápasu Jihočeši ovšem zvládli a hosty už k ničemu nepustili. Vítězstvím se tak posunuli Budějovičtí na čelo WSM ligy.

Martin Štrba (ČEZ Motor České Budějovice): Zápas jsme začali velice špatně. Možná to bylo dáno tím, že jsme hráli naposledy v pondělí a se nám povedlo vyhrát vysokým rozdílem. Ve druhé třetině jsme už hosty dostali pod tlak. O vítězství jsme mohli rozhodnout daleko dříve a odskočit o více branek. Klíčová byla třetí branka, jelikož závěr ještě Litoměřice zdramatizovali svou přesilovkovou trefou.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Spoustu hráčů máme zraněných, někteří další s námi nemohli odjet, jelikož budou hrát za Hradec Králové. Museli jsme tedy postavit tři lajny, což je proti takovému soupeři nepříjemná situace. Kdyby se nám ve druhé třetině za stavu 1:1 podařilo dát místo břevna gól, utkání se mohlo pro domácí zkomplikovat. Místo toho jsme ale začali ztrácet kotouče. Závěrečnou periodu jsme chtěli uhrát na body, bohužel soupeř šel do dvoubrankového vedení, my jsme se už potom nedokázali dostat do tlaku a domácí si vítězství pohlídali. Mužstvu přesto musím poděkovat za předvedený výkon. Když budeme takto pracovat i proti slabším soupeřům, body získáme.