Ani třetí kolo prvoligového ročníku 2016/17 nepřineslo první body. Kališníci na půdě vítěze základní části minulé sezóny po první třetině vedli zásluhou Radka Pilaře 1:0, avšak v prostředním dějství se Rytířům povedlo skóre otočit. Jediný další zásah kališníků si do statistik připsal forvard Jaroslav Kalla, Stadion tak z Kladna odjíždí s prohrou 2:4. Další bitva čeká Litoměřice již tuto středu -- Kalich Arenu čeká první letošní derby, kališníci se doma totiž představí proti Slovanu Ústí nad Labem.

3. kolo

4:2

0:1, 3:1, 1:0

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 25. Pekr (Tůma, Machač), 27. Machač (Tůma, Hanuljak), 40. Machač (Přikryl, Hořava), 55. Tůma (Jánský, Burger) – 9. Pilař (Jebavý), 37. Kalla (Veselý J.). Rozhodčí: Grech – Štofa, Belko. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1845. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – Kehar, Růžička, Repe, Drtina, Hořava, Ptáček, Matula – Tenkrát, Burger (C), Ton – Pekr, Zikmund, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Machač, Kubík, Cetkovský.

HC Stadion Litoměřice: Rybár (Šindelář) – Smetana, Bažant, Jebavý, Šulc, Bača, Zeleňák, Málek – Kalla, Veselý J., Valášek – Pletka, Nedvídek, Švagrovský (C) – Kopta, Hanták, Ondráček – Miškář, Pilař.

Autor reportáže: Vojtěch Martinek

V úvodních minutách zápasu bylo na ledě vidět hlavně domácí Kladno. Hrálo se převážně v obranném pásmu kališníků, avšak díky dobrému výkonu obrany soupeře a menším nepřesnostem ve vlastních kombinacích se Rytíři k větší šanci nedostali. Na druhé straně kluziště připravený Hanuljak musel zpozornět až po téměř pěti minutách hry, kdy se k první střele hostů dostal Ondřej Kopta. Jeho zakončení z úhlu však gólman kladenských vykryl.

Netrvalo dlouho a viděli jsme i první vyloučení zápasu. Staronová posila ve formě útočníka Martina Ondráčka byla v čase 5:35 vyloučena za nedovolené bránění a domácím se tak naskytla ideální příležitost otevřít skóre zápasu. To se jim však nepodařilo a z úvodního gólu se tak radovali až o tři minuty později hosté – odraženou střelu Jiřího Jebavého dorazil do sítě Radek Pilař a první branka zápasu byla na světě.

Litoměřičtí museli hrát ve čtyřech ještě dvakrát v průběhu druhé poloviny první dvacetiminutovky, avšak obě oslabení se jim podařilo ubránit. Přítomným divákům se musel pořádně zatajit dech přesně minutu před koncem, kdy horní tyč Rybárovy branky zasáhl ihned po vyhraném vhazování Petr Ton.

Hned z kraje prostředního dějství se pak kladenští hokejisté ve vlastním oslabení dostali do velké příležitosti srovnat – Zikmund s Machačem se dostali do přečíslení, avšak druhý jmenovaný na duchapřítomného slovenského brankáře ve službách Stadionu nevyzrál. Domácí fanoušci však nemuseli smutnit dlouho. V čase 24:13 se po přihrávce Tůmy prosadil Matěj Pekr a o dvě minuty později bylo dokonce vyrovnáno. Tentokrát byl úspěšným střelcem Patrik Machač, který Rybára překonal v přesílení tři na dva.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny byla kališníkům nabídnuta početní výhoda a hosté tuto šanci chytli doslova za pačesy. Devět sekund po jejím začátku našel Veselý volného Jaroslava Kallu, který prudkou střelou z první nedal kladenskému brankáři šanci reagovat – 2:2. Netrvalo ale dlouho a na světelné tabuli na kladenském ČEZ stadionu znovu svítil příznivý stav pro domácí. Třicet devět sekund před koncem druhé dvacetiminutovky se k odraženému puku po zákroku Patrika Rybára dostal nejrychleji Patrik Machač – 2:3.

V poslední části litoměřickým hokejistům zmařila jakékoliv šance na srovnání stavu zápasu nedisciplinovanost. Stadion byl v průběhu závěrečných dvaceti minut vyloučen hned čtyřikrát a jedno z vyloučení bohužel domácí stihli potrestat – konečný stav zápasu upravil na 4:2 David Tůma. Tři minuty před koncem mohl ještě poslat Kladno do tříbrankového náskoku Petr Ton, který ale v úniku v tváří tvář s Patrikem Rybárem neuspěl.

František Kaberle (Rytíři Kladno): My jsme začali dobře, prvních deset minut jsme byli lepší a měli jsme nějaké šance. Od začátku sezony potřebujeme hodně šancí na to, abychom dali gól, a dnes nám tam zase nic nepadalo. Druhých deset minut v první třetině byl soupeř lepší, ale ve druhé a třetí třetině jsme měli utkání pod kontrolou. Jinak to bylo bojovné utkání.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): My jsme určitě nepodali výkon, jaký jsme si představovali. Chceme se prezentovat aktivním hokejem s hodně souboji a s dobrým pohybem, ale dnes jsme byli ustrašení. Odhazovali jsme od sebe puky a bylo to takové bojácné. Zlomil nás asi gól na 3:2, kdy jsme se nedokázali zorganizovat po dvou ubráněných oslabeních. Ve třetí části už jsme se nedostali do žádné větší šance, abychom mohli závěr zdramatizovat.