Páteční večer patřil na litoměřickém zimním stadionu juniorům. Papírově slabší soupeři z Prahy si hned v začátku první třetiny vytvořili náskok. V závěru zápasu chybělo velmi málo k tomu, aby Kališníci vyrovnali. Kobra však 14 vteřin před koncem kousla znovu a z Litoměřic tak odjela i se třemi body.

HC Stadion Litoměřice - HC Kobra Praha

Branky a nahrávky: 13. Zajan (Černý, Sýkora.), 46. Minka (Zedek, Ransdorf), 54. Zajan (Sýkora, Winnerlich), 59. Ransdorf (Kejmar) – 4. Bureš, 7. Verner (Pavel), 42. Anděl (Krásl), 43. Novák (Verner), 47. Pavel, 59. Verner (Pavel, Zmeškal). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kettner.

HC Stadion Litoměřice: Března (Damašek) – Winnerlich, Zedek "A", Šikner, Kejmar, Holý – Minka, Ransdorf, Domský, Černý, Zajan, Sýkora, Vyštejn, Fábry

HC Kobra Praha: Haupt (Vojíř) – Bureš "A", Sekera, Hofman, Šergl, Novák "C" – Sovík, Anděl, Krásl "A", Seniov, Pavel, Zmeškal, Hána, Vencl, Verner

Litoměřičtí v první dvacetiminutovce nehráli v pěti příliš dlouho. Pár minut po úvodní siréně si mimo kluziště odpykával svůj trest Miroslav Kejmar. Kobra neváhala a svému soupeři uštědřila první nepříjemné kousnutí. Využitá přesilovka v podání Josefa Bureše poslala pražský celek ve 4. minutě do vedení. Možnost srovnat skóre se domácím naskytla krátce nato, kdy se z ledu na dvě minuty poroučel Ondřej Pavel. Nic takového se ale nekonalo. Naopak. Jakmile byly mladé Kobry opět v pěti, Litoměřice od nich inkasovaly znovu. Čerstvě potrestaný Pavel se vyřítil ze své samotky a rovnou nahrál na připraveného Tomáše Vernera, který proměnil z prostoru jednoho z kruhů pro vhazování.

Na vyrovnávací branku si domácí museli počkat až do 13. minuty, kdy se jim podařilo zatlačit hosty do jejich obraného pásma. Navíc Pavel Zajan za asistence dua Ondřej Černý – Ondřej Sýkora vyzrál nad Hauptem. Hostujícímu gólmanu tak svým úspěšným zásahem pošpinil jeho doteď čistý list. První třetina se uzavřela vyloučením na straně Kobry.

Poslední vteřiny trestu se promítly ještě do začátku druhé periody a Kobra se tak k úvodnímu buly postavila ve čtyřech. Další početní výhody na Stadion teprve čekaly. Oku sudího neuniklo provinění Jakuba Hofmana, podražení Jakuba Krásla nebo hákování Petra Nováka. Využitá přesilovka ale stále nebyla v dohledu.

Na branku se ve druhé části čekalo marně. Naopak v závěru zápasu se s nimi přímo roztrhl pytel. Skulinu v domácím brankovišti našel nejprve Tomáš Anděl a minutu poté i Petr Novák. Haupta tentokrát překvapil Lukáš Minka, který proměnil do nekrytého spodního rohu. Hosté si své vedoucí postavení upevnili ve 47. minutě, kdy se podruhé prosadil Ondřej Pavel. Ten se objevil přímo u klece a nad Březnou vyzrál do horního růžku. Vylučovalo se i nadále, ale pro domácí celek bylo významné poslední potrestání Kobry, kterého náležitě využili. Druhým úspěšným zásahem se blýskl Pavel Zajan. Hosty chvíli nato potrápil Lukáš Ransdorf. Situace na ledě tak nepostrádala notné dávky dramatičnosti. Poslední slovo nakonec měli přece jen hosté, kteří 14 vteřin před koncem potvrdili svůj nárok na výhru prostřednictvím Tomáše Vernera.