Po uplynulých dvou týdnech si litoměřická juniorka opět zahrála proti soupeři v pohodlí domácího prostředí. Poslední utkání, které proběhlo v Mostu, skončilo těsnou prohrou po samostatných nájezdech a tak bylo na místě získat od dalšího soupeře celé tři body. Tím se stal hostující celek z Klášterce nad Ohří, který se ještě v neděli nacházel v tabulce o příčku níž než Litoměřice. Vstřelených branek bylo ale minimum a k výhře se nakonec dostali hosté. Stadion tak klesl na osmé místo v tabulce a do příštího utkání vstoupí s o to větším nasazením.

HC Stadion Litoměřice - HC Klášterec nad Ohří

Branky a nahrávky: 30. Bečka (Beran). Rozhodčí: Místecký – Sládek, Janíček.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Damašek) – Zedek, Novotný, Šikner, Winnerlich, Spišák – Minka, Sýkora, Krátký, Zajan, Ransdorf, Chlum, Lauko, Kejmar

HC Klášterec nad Ohří: Polášek (Vecka) – Novák, Týr, Kozák, Gröger – Bečka, Vlastimil, Procházka, Dimitrov, Šmejc, Haluška, Beran, Salva, Květ, Kopica, Zlámal

Domácí se už v první minutě zápasu pokusili nahodit kotouč do útočného pásma, ale nakonec se k puku dostali klášterečtí, kteří se propracovali až k bráně Stadionu. Z pravého kruhu se pokusil zahrozit Gröger, ale neúspěšně. Ve čtvrté minutě litoměřičtí opět kuli pikle v obranném pásmu Klášterce. K otevření skóre jim mohla dopomoct přesilovka, kterou byli odměněni pár vteřin nato. Za hákování byl totiž potrestán Gröger. Hosté si ale i v početní nevýhodě poradili a Stadion drželi v šachu.

V sedmé minutě se Litoměřicím nabídla druhá šance. Dvouminutovým trestem za hákování byl obdarován další z hostí Bečka. Litoměřice se snažily výhody využít, ale nakonec se počet hráčů na ledě vyrovnal a hrálo se ve čtyřech. Trestnou lavici domácích za napadení obsadil Kejmar. V deváté minutě se kláštereckého gólmana pokusil přelstít Krátký, ale Polášek s jeho střelou neměl příliš práce. Odrazila se od jednoho z obránců.

Ve stejné minutě začalo hostujících hráčů na ledě ubývat. Nejprve na trestné za podražení skončil Haluška a krátce nato i Beran. Chvíli se tak hrálo čtyři na tři a Stadion si poté ještě mohl užít půlminutovou dvojnásobnou přesilovou hru. Až před branku vyvezl kotouč Zajan, Polášek si ale nadále udržel čisté konto. To se dařilo i gólmanu v dresu Stadionu Sklíbovi, jehož reflexy vyzkouše Šmejc.

V posledních minutách prvního dějství si Stadion na soupeře došlápl a jeho bránu ohrožoval jeden kotouč za druhým. Klášterečtí pod nenadálým tlakem poněkud znervózněli a opět se začali zabydlovat na své trestné lavici. Druhý menší trest obdržel opět Beran, pro změnu za nebezpečnou výstroj. Následně došlo k vyloučení Dimitrova. Tomu byl jeho postih udělen za vyhození kotouče z hrací plochy. Vyloučení se nevyhnuli ani domácí. Dvě trestné minuty sudí přiřkl i Zajanovi.

Do druhé periody domácí vstoupili s podstatně větším nasazením. Zajímavou podívanou předvedl Sýkora, který vyrazil proti Poláškovi, u jehož brány čekal připravený Krátký. Reakce hostujícího gólmana byly ale natolik rychlé, že na poslední chvíli vystřelený kotouč zastavil betonem. O pár minut později se Sýkora sám pokusil proměnit, ale Polášek jeho akci opět včas prohlédl.

Téměř v polovině druhé třetiny byl dvouminutovým vyloučením potrestán i Sklíba, který špatně mířenou střelou poslal puk mimo hrací plochu. Trest si za něj odpykal Lauko a poskytnuté přesilovky hosté ve 30. minutě úspěšně využili. Proměnit se podařilo Václavu Bečkovi s pomocí Tomáše Berana.

Nepříznivá změna ve skóre probudila domácí z dřímoty a ti se opět prodrali do útočného pásma. Opět jim byla nabídnuta přesilová hra, ale ani tentokrát ji nevyužili zdárně. Klášterec se po chvilce ze sevření Stadionu osvobodil a hra se přesunula do útočného pásma hostí. Litoměřičtí se však výborně bránili a soupeř je příliš neohrozil.

Rozhodčí měli o práci postaráno i během poslední periody. Dvě přesilové hry připadly nejprve hostím. Ti se prostřednictvím Květa pokusili proměnit, ale jeho dělovku Sklíba zlikvidoval a připsal si tak na vrub další úspěšný zákrok. Dobré šance se objevovaly jak pro domácí, tak pro Klášterec, ale do konce utkání se už žádnému z celků nepodařilo znovu proměnit. V posledních minutách byli na ledě aktivnější hosté, kteří si svoji vytouženou branku dobře ohlídali. Stadion se o vyrovnání snažil po celou třetí třetinu, ale štěstěna se od něj tentokrát odklonila a zasloužené branky se tak nedočkal.

Ohlasy k utkání

Jan Fišera (HC Stadion Litoměřice): Zbytečně jsme prospali první třetinu, ve které jsme měli spoustu přesilovek. Bohužel jsme do zápasu nevstoupili stoprocentně. Od druhé třetiny už byl výkon o něco lepší, ale nebyli jsme schopní překonat gólmana soupeře.