Stadion zakončil základní část tím nejdramatičtějším možným způsobem. Pády Kadaně a Třebíče otevřely kališníkům dveře do předkola a už záleželo pouze na Litoměřicích, zdali této příležitosti využijí. A využili! Utkání s farmou Litvínova dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých zabodovali Zdeněk Doležal a Jakub Šulc. Stadion tak postupuje do předkola z desátého místa a narazí na sedmý Havířov, se kterým má letošním ročníku vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek.

52. kolo

3:2sn

1:1, 1:1, 0:0 - 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 16. Šulc (Doležal Z., Berger), 31. Pavlas (Kopta, Šulc), rozh. náj. Doležal Z. - 14. Doležal T. (Strejček, Smolka), 30. Havlíček (Alinč, Zeman). Rozhodčí: Grech - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 8:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1030. Střely na branku: 50:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Toman, Mikliš, Bažant, Pavlas, Jebavý, Šulc, Piegl – Kalla, Horna, Švagrovský – Kopta, Nedvídek, Z. Doležal – Berger, Racek, Valášek – Beránek, Rousek, Přeučil.

HC Most: Hanuljak (M. Řehoř) – Zeman, Strejček, Hora, Cvrk, Charousek, Černý, Kokeš – Tauš, Alinč, Havlíček – Kubinčák, T. Doležal, Smolka – Nedrda, Hanzl, I. Řehoř – Rod, Slavíček.

Od začátku dnešního střetnutí bylo poznat, že mostečtí hokejisté potřebují body stejně nutně, jako domácí. Od chvostu tabulky, na kterém se nacházel severomoravský Šumperk, je dělily pouhé dva body. Hosté tedy do utkání vstoupili s velkým nasazením a hned se snažili znepříjemnit život Jaroslavu Pavelkovi – ten musel v prvních minutách likvidovat nejprve dorážku Tauše z bezprostřední blízkosti a o něco později si musel poradit s přečíslením Hanzla a Řehoře.

O něco později své útočné schopnosti předvedli také kališníci. Do pásma se probojoval Zdeněk Doležal, který kotouč přenechal Lukáši Nedvídkovi. Ten prudkou střelou z mezikruží těšně minul Hanuljakovu svatyni. Následovala první početní výhoda utkání, kterou kališníci získali po vyloučení Ivana Řehoře. V přesilovce se ale projevila nervozita litoměřických hráčů, kteří nebyli schopni Hanuljaka po dobu celých dvou minut nějak vážně ohrozit.

V čase 13:15 se mohli dva přítomní fanoušci Mostu poprvé zaradovat. Jednoduchou a efektivní tečí poslal po střele Strejčka do sítě kotouč bývalý kališník Tomáš Doležal. Neuplynuly však ani tři minuty a začínalo se od znova! Faul hostujícího Cvrka náležitě potrestal prudkou střelou od modré čáry Jakub Šulc. Stadion po využité přesilovce tlačil dál, ale maskovaný muž v mostecké brance ne a ne zaváhat. V samotném závěru první dvacetiminutovky se do přečíslení dostali Kopta s Valáškem, avšak druhý jmenovaný nestihl do sirény zakončit a do přestávky se šlo za vyrovnaného stavu – 1:1.

Ač Mostečtí v úvodu druhé třetiny tlačili, nebylo jim to nic platné. Připravený Pavelka si poradil se všemi nástrahami, které si na něj hosté připravili. Zhruba minutu po sobě byli vyloučeni Cvrk s Taušem a Stadionu se tak naskytla ideální příležitost zvrátit skóre ve svůj prospěch. Největší šanci měl Aleš Pavlas, jehož dělovka od modré čáry škrtla o špičku Hanuljakovy vyrážečky. Své štěstí v přesilovce později v třetině vyzkoušeli i hosté, avšak největší šanci v ní měli kališníci! Gólman hostí rozehrál kotouč přímo na hůl Lukáše Nedvídka, který ve vlastním oslabení poslal kotouč na úplně otevřenou mosteckou klec. Hanuljak se však na poslední chvíli vrátil na místo a zabránil tak potupnému gólu.

Téměř okamžitě vystrčilo růžky prastaré sportovní pravidlo "nedáš – dostaneš". Devět sekund po vypršení Miklišova trestu za nedovolené bránění rozvlnil síť litoměřické svatyně střelou z bezprostřední blízkosti Ondřej Havlíček. Ani tentokrát jsme ale na vyrovnání nečekali dlouho. Ondřej Kopta vjel s kotoučem na holi před brankoviště a nepřehledné situace, která následovala, využil najíždějící bek Aleš Pavlas -- 2:2. S napětím přibýval také počet menších či větších potyček mezi hráči obou stran, které rozhodčí nestíhali trestat.

Nejnapínavější části zápasu byla třetí třetina. Jak Most, tak Litoměřice si v prvních deseti minutách znovu vyzkoušeli hru v početní výhodě, avšak ani jedna strana jí nedokázala zužitkovat. Po přesilovce hostů začalo Stadionu hodně téct do bot a gólman domácích si musel dopomoci vyhozenou holí, za kterou nařídil hlavní sudí trestné střílení. To ale poškozený hráč, Pavel Smolka, nevyužil – trefil pouze břevno!

V dalším průběhu poslední části již branka nepadla a tak utkání dospělo až do prodloužení a posléze do samostatných nájezdů, ve kterých se nejprve trefil Zdeněk Doležal a postup Litoměřic do předkola play-off potvrdil Jakub Šulc. Stadion v předkole narazí na sedmý Havířov, přičemž první utkání se odehraje v pátek ve Slezsku.

Josef Beránek - HC Most

Myslím si, že jsme dnešní utkání odehráli výborně a že jsme byli po většinu zápasu lepším týmem. Bohužel se nám nepodařilo proměnit několik vyložených šancí, a to rozhodlo.

Miloš Říha - HC Stadion Litoměřice

Chtěl bych dnes poděkovat hráčům za bojovnost a za to, jak ten zápas dnes odpracovali. Nám se poslední dobou moc nedařilo. Od ledna to nebylo ono a my jsme si toho byli vědomi. V zápasech bylo dost obětavosti a bojovnosti, ale výsledky nepřicházely. Dnes bych řekl, že se ukázala spravedlnost. Jsem přesvědčen o tom, že v Třebíči a s Prostějovem jsme měli vyhrát za tři body a bylo by už rozhodnuto dříve. Dnes se k nám přiklonily i výsledky ostatních zápasů. V pátek už nám začíná předkolo. Ještě nevíme, jak tým poskládáme, ale začíná úplně nová soutěž a já věřím, že to nějak zvládneme.