Přestřelku by v utkání mezi Litoměřicemi a Kladem čekal pouze málokdo. Po gólech Švagrovského a Doležala vedl Stadion v sedmé minutě nad Rytíři už 2:0 a do konce první části stihl přidat ještě dvě další trefy! Čtyřicet devět sekund po začátku prostřední části navýšil kališnický náskok na tři góly Martin Ondráček a později v třetině zkompletoval svůj hattrick Zdeněk Doležal. V poslední dvacetiminutovce se rozvlnila síť kladenské branky pouze jednou - minutu před koncem upravil stav na konečných 7:4 trefou do prázdné branky Ondřej Kopta.

33. kolo

4:7

2:4, 2:2, 0:1

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 4. Švagrovský (Doležal, Čáp), 7. Doležal, 16. Kalla (Šulc, Doležal), 17. Doležal (Kalla, Šulc), 21. Ondráček (Rousek, Vantuch), 28. Doležal (Kalla, Šulc), 59. Kopta (Vantuch, Pavlas) - 14. Pitule (Repe, Horna), 19. Bílek (Stach, Růžička), 30. Bílek (Stach, Rudovský), 32. Bílek (Skuhravý). Rozhodčí: Würtherle - Coubal, Malý. Vyloučení: 7:8, navíc Růžička, Nash a Pitule (všichni KLA) 10 min. OT. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1 Diváci: 2264. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6, 4:6, 4:7.

Rytíři Kladno: Mensator (17. Cikánek) – Nash, Repe, Kolářík, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Dvořáček, Stach, V. Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Strnad

HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Plášil, Šulc, Pavlas, Málek, Čáp, Jank, D. Bílek – Kalla, Švagrovský, Doležal – Ondráček, Rousek, Vantuch – Berger, Valášek, Kopta – Racek, Miškář, Krátoška.

První třetina byla pro Rytíře pořádnou lekcí produktivity. Kladno sice vstoupilo do zápasu aktivněji, avšak první se po čtyřech minutách hry prosadili kališníci. David Švagrovský zasáhl přízemní střelou malý prostor mezi betony domácího gólmana z levého kruhu pro vhazování - 1:0. Po vyloučení Jana Bergera se litoměřičtí radovali podruhé. Do úniku se po chybě jednoho z kladenských obránců dostal Zdeněk Doležal, který bez váhání zavěsil pod horní tyčku.

Druhá přesilovka Rytířů již gólem domácích skončila. Před litoměřickou brankou připravený Tomáš Pitule tečoval střelu Repeho od modré – 2:1. To ale litoměřickou mašinu nezastavilo. Neuběhly ani tři minuty a kališníci se mohli znovu radovat z dvougólového náskoku, tentokrát po zásahu Jaroslava Kally. O minutu později hosté předvedli, že i oni umí dávat góly z přesilovek. Na využití početní výhody stačilo Stadionu pouhých patnáct sekund – střelec třetí litoměřické branky nahrál k pravé tyči na hůl Zdeňka Doležala a ten rychlým usměrněním puku do kladenské sítě ukončil působení Lukáše Mensatora v dnešním zápase – 4:1. V závěru třetiny se ještě prosadil kladenský Vítězslav Bílek a snížil tedy litoměřický náskok na pouhé dvě branky.

Z prostřední třetiny uběhlo pouhých šestatřicet sekund a na světelné tabuli svítilo skóre 5:2, litoměřičtí znovu nabyli třígólového náskoku po brance Martina Ondráčka. Na ledě začaly proudit emoce, během prvních čtyř minut rozdali rozhodčí hned dva desetiminutové osobní tresty, oba kladenským hráčům. V osmadvacáté minutě navíc odjel na trestnou lavici David Skuhravý a šestá branka kališníků byla na světě. Zdeňek Doležal uzavřel svůj hattrick nádhernou dělovkou z pravého kruhu. Následovalo několik špatných vyloučení hráčů Stadionu a ty kladenští bohužel náležitě potrestali. V obou přesilovkách se trefil bývalý kališník Vítězslav Bílek a stal se tak druhým hráčem s hattrickem v dnešním utkání.

Rytíři téměř celou poslední třetinu velmi nepříjemně tlačili a hnali se za vyrovnáním. Snížit na 6:5 mohl v padesáté minutě Jurij Repe, který nakonec zasáhl pouze tyč Pavelkovi svatyně. Poslední hřebík do kladenské rakve zatloukl šedesát tři sekund před koncem Ondřej Kopta střelou přes celé hřiště do opuštěné branky domácích – 7:4.