Po bezbrankové úvodní třetině otevřel skóre v 30. minutě Petr Beránek za asistence Ondráčka a Pavlase. O šest minut později bylo opět vyrovnáno – Marek Račuk našel drobnou skulinu mezi betony Svobody. Těsně před koncem prostřední dvacetiminutovky odpověděl na zásah hostí Petr Beránek, který nádhernou tečí poslal kotouč za Dvořákova záda. V poslední části se opět prosadil Marek Račuk, který později v prodloužení završil svůj hattrick a rozhodl o dvoubodovém zisku Kadaně.

24. kolo

2:3pr

0:0, 2:1, 0:1 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 30. Beránek (Ondráček, Pavlas), 40. Beránek (Ondráček, Pavlas) – 36. Račuk (Drtina), 44. Račuk (Kaše, Mrázek), 63. Račuk (Mrázek). Rozhodčí: Schmejkal – Toman, Šmika. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 870. Střely na branku: 24:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

HC Stadion Litoměřice: Svoboda (Pavelka) – Plášil, Krstev, Čáp, Pavlas, Bílek, Šulc, Piegl – Kalla, Valášek, Vantuch – Ondráček, Nedvídek, Beránek – Kopta, Troliga, Pavlík – Krátoška, Berger, Mi. Procházka.

SK Trhači Kadaň: Dlouhý (Dvořák) – Mrázek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Rohan, Drtina, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Dušek, Veselý – Sloboda, Šťovíček, Vaněk.

Po minutě a půl prvotního oťukávání obou celků získaly Litoměřice první šanci nabýt rychlého náskoku – za vysokou hůl byl vyloučen hostující Darek Hejcman. Většinu úvodní početní výhody kališníci strávili kombinováním v útočném pásmu a ve kvalitním zakončením jim bránila dobrá kadaňská obrana. Po ukončení oslabení Kadaň vyrazila do útoku a měla na ledě mírnou převahu, avšak litoměřičtí brzy zpevnili obrannou činnost a k vidění byl poměrně vyrovnaný hokej. Osm minut před koncem úvodní dvacetiminutovky se hosté dostali pod nápor Stadionu, v dobré šanci se ocitl Bílek. Nakonec ale tlak ke gólu nevedl a obě strany předváděli vesměs defenzivní hokej, který trval až do vyloučení domácího Martina Ondráčka. Litoměřická obrana předváděla během jejich prvního oslabení dnešního večera skvělý výkon a za zmínku stojí i vynikající Adam Svoboda v brance domácích, jehož zákroky litoměřické hokejisty nejednou zachránili. V úvodní dvacetiminutovce, která byla hotova za pouhých čtyřiadvacet minut čistého času, jsme tedy branku neviděli.

Hned z kraje prostřední třetiny si Kadaň podruhé v dnešním zápase vyzkoušela hru v početní výhodě, během které se ale dostali do šance domácí – Angel Krstev prorazil do útočného pásma a přihrál dozadu na volného Nedvídka, který svou střelou zasáhl pouze vyrážečku Jana Dlouhého. Kadaň byla po nevyužité přesilovce na koni a vší silou se hnala za úvodní brankou, všechny jejich pokusy ale mařil výborný Svoboda. Návratu litoměřických hokejistů do zápasu hodně pomohla přesilová hra v prostředku třetiny, která nakonec vedla i k první brance utkání. Martin Ondráček našel u levé tyčky osamoceného Petra Beránka, který poslal puk za Dlouhého záda lehkým ťuknutím – 1:0. O šest minut později bylo ale opět vyrovnáno. Martin Račuk srovnal stav střelou do malé skuliny mezi betony domácího gólmana. Závěr třetiny byl však šťastnější pro domácí celek – nejprve Dlouhý musel vyrazit Kallovu střelu z bezprostřední blízkosti samotnou špičkou svého betonu, o chvíli později už nevyzrál na akci Ondráčka s Beránkem. Ondráček vjel po pravém křídle do útočného pásma a poslal na branku rychlou střelu, kterou tečoval mimo dosah Dlouhého Petr Beránek.

Po třech minutách poslední třetiny bylo opět vyrovnáno a opět se prosadil Marek Račuk. Ten využil skvělou nabídku Kašeho z levé strany kluziště a střelou z voleje prostřelil domácího Svobodu – 2:2. Kadaň měla navrch po většinu poslední části, avšak ani jedna strana nedokázala do konce třetí části skórovat a utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém v přesilovce dokončil svůj hattrick Marek Račuk.

Daniel Tvrzník (trenér HC Stadion Litoměřice): První dvě třetiny byl zápas vyrovnaný, bohužel jsme nechali hosty ve třetí vyrovnat a to nás psychicky srazilo dolů. Samotný závěr hodně ovlivnilo vyloučení, které si asi pan Schmejkal za rámeček nedá. S tím už ale bohužel nic neuděláme. Máme za sebou náročnou sérii zápasů a bylo vidět, že už nám ke konci docházely síly.

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň): V prvních dvou třetinách to byl vyrovnaný zápas, za tu poslední jsme si zasloužili body tři. Dali jsme do toho hodně sil, ale po dvou porážkách jsme rádi i za ty dva.