V rámci devátého kola WSM Ligy odcestovali hokejisté Stadionu do Prostějova, odkud odjíždějí s prázdnou. Skóre otevřel již v druhé minutě bývalý kapitán Litoměřic Martin Novák, o sedm minut později zvýšil na 2:0 Jakub Illéš. Jedinou trefu hostů si připsal Martin Procházka, který prostřelil Horčičku v druhé polovině úvodní části. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale po úspěšném trestném střílení Martina Nováka se nakonec z vítězství radovali Jestřábi.

9. kolo

3:1

2:1, 1:0, 0:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 2. Novák (Moskal), 9. Illéš (Čuřík), 35. Novák (TS) – 15. Procházka Ma. (Krstev, Berger). Rozhodčí: M. Dědek – Hanzlík, Vengřín. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 49:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Krejčík, Dragoun, Luňák, Novák, Moskal, Kajaba, Šlahař, Illéš, Čuřík, Rod, Meidl, Augustin

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Piegl, Krstev, Plášil, Bílek, Mikliš, Jank, Málek – Procházka Ma., Berger, Rousek, Valášek, Švagrovský, Doležal, Kopta, Nedvídek, Ondráček, Beránek, Racek, Procházka Mi.

Už první minuty zápasu naznačily, že se diváci rozhodně nudit nebudou. Neuplynulo ani šedesát vteřin a Procházka po nahrávce Rouska málem otevřel gólový účet zápasu. Hned na to však skórovali naopak domácí. Moskal protáhl puk podél levého mantinelu, nahrál MARTINU NOVÁKOVI, který bekhendem zařídil Jestřábům vedení. Ani úvodní gól však na tempu utkání neubral. Oba týmy se nadále hnaly dopředu.

Především na Martinu Novákovi bylo vidět, že má o motivaci postaráno. Dvě minuty po vstřelení gólu mohl přidat další, minul však spojnici. Mrzet ho to ale nemuselo. Kajaba s Moskalem si svým pohybem vykoledovali faul soupeře, který nakonec Jestřábi dokázali potrestat. Nešlo ovšem o typický přesilovkový gól. Po nahození na bránu z těžkého úhlu si totiž pravděpodobně puk srazil do brány litoměřický brankář. Branka byla připsaná JAKUBU ILLÉŠOVI.

Ve stejné, deváté minutě však mohlo být pro hostující celek veseleji. Pořádně totiž zahrozil Racek, který mohl střelou z kruhu snížit. Odpovědět mohl opět Novák, který však nezužitkoval nahrávku Kaluži. Stále častěji se však ke slovu dostávali hosté. Postupně dostali Prostějov pod tlak, ze kterého nakonec profitovali. Soupeři rozhýbali v početní výhodě prostějovské hráče a přes rozhozenou obranu se dokázal prosadit MARTIN PROCHÁZKA střílející krásně do šibenice.

Teď to naopak byly Litoměřice, které soupeře tlačily a nedopřávaly mu oddechu. Nedvídek trefil v šestnácté minutě z mezikruží tyč, Kopta se naopak prokličkoval až k ní a zkusil zakončit. Horčička však byl proti. Prostějov odpověděl před koncem třetiny tlakem, během kterého Jestřábi opakovaně stříleli, brankoviště soupeře pak ohrožoval obránce Husák. Ani on, ani půl minuty před koncem Krejčík, který mohl trefit prázdnou bránu, se však neprosadil. A když ani Málek gól nevstřelil a trefil pouze břevno, skončila třetina lépe pro Jestřáby.

Druhá třetina naopak začala o poznání pomaleji. Alespoň tedy herně. O zajímavé okamžiky však nebyla nouze. Hned z kraje periody dostal tvrdou střelou Dragoun a v cestě na střídačku mu museli pomoct spoluhráči. Ve třiadvacáté minutě naopak příliš nepomohl Mojžís svému brankáři. Po jeho hrubici navíc následoval faul a oslabení Prostějova. Svěřenci Kamila Přecechtěla ho však ustáli, nejnebezpečnější se ukázal pokus Martina Procházky z kruhu, který Horčička kryl.

V pěti však byli Jestřábi opět nebezpeční. Polovinu zápasu okořenil Martin Novák zajímavou akcí. Ubránil proti soupeři puk, poslal ho na modrou čáru, odkud letěla střela. Ani po teči však neskončila mezi třemi tyčemi. Na další akci diváci nemuseli dlouho čekat. Minutu na to se totiž vytočil před bránu Čuřík, bombou ale minul bránu. Ještě o minutu později pak Luňák dobře našel na vzdálenější tyči Dragouna, který však těsně netrefil.

Nahrávající Luňák se objevil hned na to ještě u dalších zajímavých příležitostí. Ve třiatřicáté minutě nejprve netrefil dobře puk u tyče, hned po té ho však poslal Drtinovi. Ani on však nedal. Stejně se navíc vedlo i minutu na to Čuříkovi. Prostějované tak dlouho potvrzovali to, že produktivita není jejich silná stránka. To se změnilo až chvíli před koncem třetiny. Do útoku se dral Novák, jenž se dostal i ke střele. Ještě před tím byl však faulovaný a rozhodčí odpískali trestné střílení. K němu se postavil právě MARTIN NOVÁK, kterému se zadařilo: puk dokázal procpat brankáři mezi betony a stadion vybuchl nadšením.

Závěrečná třetina jako by se zpočátku chtěla co nejvíc přiblížit té první. Hned v jednačtyřicáté minutě byl v dobré pozici Drtina, hned na to střílel z kruhu Dragoun. Ani oni, ani chvíli po nich Čuřík si však na brankáře hostí nepřišli. Stejně se vedlo i na druhé straně Bergerovi či opět prostějovskému Moskalovi, který se proháčkoval až před brankáře.

Času hostím postupně ubývalo, závěrečný tlak se však nekonal. Hosté si sice místy vytvořili přesilovkový zámek, ale pokud už se dostali ke střelám, skončily buď u Horčičky nebo v těle obětavě padajících obránců. Udeřit navíc mohli i Jestřábi, kteří v 55. a 56. minutě Litoměřice pořádně sevřeli. I když však chyběly někdy jen milimetry, ani tentokrát nebyl brankář překonaný. Stejně se vedlo i na druhé straně a tak zápas skončil pro družinu kolem kapitána Mojžíše nejlépe, jak mohla: třemi získanými body.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Je to takový první základ toho, že začneme dělat body. Musíme se odrazit od bojovnosti a zodpovědnosti, ty byly proti Litoměřicím opravdu vidět. Kluci skáčou do střel, hrají tvrdě do těla a snaží se chodit do brány. Mohu za to před nimi jenom smeknout, protože podali výkon, který byl v této fázi asi na hranici našich možností.

Jiří Kučera (trenér HC Stadion Litoměřice): Připravovali jsme se na to, že půjde o velmi těžké utkání, hlavně co se týče začátků jeho třetin. Na to jsme však úplně dojeli, protože jsme do Prostějova přijeli na první třetinu maximálně nepřipravení. Říkali jsme si o této věci, ale hlavou jsme nebyli tam, kde jsme měli být. Od našeho špatného úvodu se pak více méně odvíjel celý zápas. Nehráli jsme zkrátka dobře, hráli jsme komplikovaně a zbytečně jsme ztráceli puky.