Vítězná série končí po čtyřech zápasech, ale Litoměřice s prázdnou z Kladna neodjíždějí. Stadion poslal do vedení ve 4. minutě Bohumil Jank, ale o pět minut později bylo vyrovnáno. Kališníci podruhé v zápase vedli o pět minut později zásluhou Beránka. Kladenští opět srovnali a ve druhé třetině dokonce vedli, avšak ve 49. minutě poslal utkání do prodloužení svou brankou Martin Procházka. Po třetí v sezóně rozhodly o vítězi samostatné nájezdy, ve kterých se jako poslední trefil domácí Jan Rudovský a zajistil Kladnu bod navíc.

7. kolo

4:3sn

2:2, 1:0, 0:1 - 0:0

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: . Nash (Lukáč, Redlich), 15. Bílek (Stach, Zajíc), 26. Dvořáček (Redlich, Nash), rozh. náj. Rudovský – 4. Jank (Krstev), 14. Beránek (Krstev), 49. Valášek (Ondráček, Kopta). Rozhodčí: Pražák – Štofa, Beneš. Vyloučení: 10:5 + Kindl (KLA) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1741. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3.

Rytíři Kladno: Mensator (Cikánek) – Nash, Repe, Růžička, Kehar, Zajíc, Gutwald, Kolářík – Horna, Skuhravý, Kindl, V. Bílek, Stach, Rudovský, Machač, Pitule, Dalecký, Dvořáček, Lukáč, Redlich

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Krstev, Piegl, D. Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Málek – Beránek, Berger, Ma. Procházka, Švagrovksý, Valášek, Doležal, Kopta, Nedvídek, Ondráček, Brandejský, Racek, Mi. Procházka

Kališníkům se v úvodu utkání dařilo. Litoměřice byly aktivnější než jejich soupeř a navíc si díky dvěma rychlým faulům Rytířů vysloužily minutu a čtyřiapadesát sekund dlouhou přesilovku pět na tři, která přinesla první ovoce. Angel Krstev našel na modré Bohumila Janka, který neváhal a dělovkou propálil domácího gólmana. Střelec úvodního gólu posléze poskytl Kladnu skvělou příležitost vyrovnat, když se nechal vyloučit za krosček o minutu později. Hosté nebyli v početní výhodě úspěšní, ale dokázali si vybudovat tlak, ze kterého padla vyrovnávací branka. David Dvořáček tečoval střelu Brendona Nashe a oba týmy mohly opět začít od začátku.

Rytířům dodal Dvořáčkův zásah velké množství energie. Kindl se Skuhravým se dostali do přečíslení dva na jednoho, které nedokázali využít. Dvacet sekund na to vystrčilo růžky prastaré pořekadlo "nedáš, dostaneš". Z nenápadného protiútoku se prosadil Petr Beránek a Angel Krstev si mohl připsat celkem devátou asistenci v letošní sezóně. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Bývalý ostrostřelec kališníků Vítězslav Bílek předvedl, že dokáže dávat góly nejen za Litoměřice, ale i proti nim – 2:2.

Začátek prostřední části patřil Kladnu. Hosté nejprve nedokázali využít početní výhodu po vyloučení Nashe a nakonec i museli v čase 25:22 lovit puk z vlastní sítě. David Dvořáček opět pohotově tečoval střelu Tomáše Redlicha od modré čáry a tím poslal Kladno poprvé v zápase do vedení. Srovnat stav zkusil v devětadvacáté minutě po dobré přihrávce Málka Procházka, ale Lukáš Mensator jeho pokus pohotově vyrazil betonem. Herní projev se postupně vyrovnával a ani jedna strana se nedokázala do konce druhé třetiny prosadit.

Hosté byli na začátku poslední části pod velkým tlakem, který díky vyloučení Mikliše a Martina Procházky trval skoro až do poloviny třetiny. Kališníci veškerému nátlaku Rytířů úspěšně vzdorovali a v 49. minutě přišlo vytoužené vyrovnání, o které se postaral Milan Valášek. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Denis Kindl, ale Stadion přesilovku nevyužil a o vítězi dnešního střetu muselo rozhodnout prodloužení, nebo případně nájezdy.

Obě dvě strany si v nastaveném čase vyzkoušely početní výhodu - neúspěšně. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých zajistil Kladnu bod navíc Jan Rudovský.

Jiří Kučera, trenér HC Stadion Litoměřice: Měli jsme docela dobrý vstup do utkání, první třetina se nám vydařila. Horší byla druhá třetina. Tam jsme měli pouze asi tři střely, ale bylo dobré, že jsme ustáli soupeřův tlak. Ve třetí třetině jsme se gólem Valáška vrátili zpět do zápasu. Byla škoda, že jsme v prodloužení nevyužili přesilovku.

Jindřich Lidický, trenér Rytíři Kladno: Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a soupeř nám to nedovolil, hrál velice dobře. Utkání bylo absolutně vyrovnané, zrovna tak jsme mohli vyhrát my jako oni. V prodloužení to bylo opravdu divoké, obě strany měly přesilovku a ani jedna jí nevyužila. Bylo to těžké utkání.