Zápasové menu

I druhé domácí utkání tohoto týdne vyhráli hokejisté Stadionu 5:4 po samostatných nájezdech. Slovan v zápase několikrát vedl, ale Litoměřice vždy vyrovnaly a po dlouhých nájezdech si připisují další dva body do tabulky WSM Ligy! Další utkání čeká Stadion tuto sobotu v Šumperku, doma se představí za týden proti Přerovu.

4. kolo

5:4sn

0:2, 1:0, 3:2 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 30. Berger (Krstev), 42. Ondráček (Plášil), 51. Šulc (Ma., Kalla), 60. Švagrovský (Doležal), rozh. náj. Ondráček – 15. Brož (Smetana), 19. Roubík, 49. Roubík (Tůma), 58. Tůma (Kloz). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 10:11 + Kopta (LTM) 10 min. OS; Kůrka (UNL) 10 min. OS. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1140. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4.

HC Stadion Litoměřice: Král (Pavelka) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Jank, Vašíček, Mikliš – Procházka Ma., Kalla, Rousek – Berger, Švagrovský, Doležal – Kopta, Nedvídek, Ondráček – Valášek, Racek, Procházka Mi.

HC Slovan Ústí n.L.: Soukup (Kosina) – Smetana, Brož, Vágner, Macek, Bernad, Kurka, Skočovský – Kloz, Roubík, Tůma – Kuchler, Kubica, Rys – Navarra, Gengel, Křivohlávek – Kopta, Novák. Trenér: Miroslav Mach.

Úvod první třetiny patřil jasně ústeckým hokejistům, kteří na domácí svatyni útočili ze všech možných úhlů. Litoměřickou snahu do hry zasáhnout zbrzdila první přesilovka, kterou rozhodčí Wagner udělil hostům po hákování Zdeňka Doležala. Většinu oslabení se hrálo v pásmu oslabených kališníků, kteří však Slovanu dobrou obranou nedali ani jednu příležitost skórovat a veškeré ústecké ambice vstřelit první branku drželi pevně na uzdě. Hosté dostali šanci svůj neúspěch v početní výhodě spravit o minutu později – tentokrát šel trestnou lavici zahřát Martin Procházka. Litoměřice se ale bránily stejně dobře jako poprvé a Ústí zůstalo opět bez branky.

Slovan si na první gól musel počkat až na přesilovku třetí. Jan Berger byl zasažen pukem a zůstal ležet na zemi. Zmatku v litoměřické obraně, který ze situace vznikl, využil Vladimír Brož. O několik minut později se do další velké šance dostal Jaroslav Roubík, který byl v úniku faulován a jako kompenzaci si od sudích vysloužil trestné střílení. V souboji jeden na jednoho s Tomášem Králem byl ale úspěšnější domácí gólman. Ústí se dostalo do dvoubrankového vedení v závěru první dvacetiminutovky. Jaroslav Roubík si nakonec přeci jen svou druhou branku v letošní sezóně zapsal, když se mu podařilo s pukem obkroužit domácí síť a se zakončením do prázdného prostoru v brance neměl sebemenší problém.

V první polovině druhé části se hrálo v plném počtu hráčů pouze raritně. Ani jedno ze tří vyloučení domácích a dvou vyloučení hostí nedokázala druhá strana zužitkovat a Slovan si tedy až do 30. minuty držel dvoubrankový náskok. V čase 29:57 poprvé prostřelil hostujícího Soukupa Jan Berger, který tečoval prudkou střelu Angela Krsteva od modré čáry. Kališníky jejich první zásah do černého probral. I přes veškerou snahu si Stadion však musel na vyrovnání počkat až do třetí části. Obě strany si v druhé polovině třetí třetiny jednou vyzkoušely hru v oslabení, kterou dokázaly bez problémů ubránit.

Minutu a půl po startu třetí dvacetiminutovky byla Kalich Aréna opět na nohou. Ve hře čtyři na čtyři se prosadil Martin Ondráček a obě strany tedy začínaly od začátku. Král musel později čelit přečíslení, ale slibnou akci ukončilo špatné zpracovaní ústeckých útočníků a domácí gólman nemusel nakonec vůbec zasahovat.

V oslabení ale tolik štěstí Litoměřice neměly. Slovan opět strhl vedení na svou stranu přesným zásahem Jaroslava Roubíka. Hosté ale nebyli dnes jediným týmem, kterému se v přesilovce ve třetí části dařilo. Vyloučení Jana Křivohlávka potrestal slepenou brankou obránce Jakub Šulc - 3:3. Po využité přesilovce hned následovala další. Dobře rozjetou početní výhodu Litoměřic ale přerušilo vyloučení Jaroslava Kally a obě mužstva tak hrála se čtyřmi muži na ledě.

Dvě a půl minuty před koncem dostal Stadion téměř smrtící ránu. David Tůma se dostal do úniku a bez obrany v patách měl spoustu času vymyslet, jak puk za Krále dostat. Domácí si následně vzali oddechový čas a po něm místo Krále na ledě stál šestý hráč v poli. Pětapadesát sekund před koncem bylo opět vyrovnáno. Puk tentokrát skončil v síti z hole Davida Švagrovského, který poslal utkání do prodloužení. V tom se spíše dařilo Slovanu, ale minutu před koncem se nechal vyloučit hostující Gengel a Litoměřice měly ideální šanci o výsledku rozhodnout. Nezdařilo se.

Oba gólmani zůstali v nájezdech pevní jako skála až do osmé série. Král nájezd Křivohlávka vychytal, jeho kolega na druhé straně si ale s nájezdem Martina Ondráčka již neporadil.

Ohlasy k utkání

Mareš Tomáš - HC Slovan Ústí nad Labem

Dnešní zápas je pro nás ztrátový. Při průběhu utkání, kdy jsme vedli rozdílem dvou branek, tak jsme měli získat všechny tři body. Utkání bylo plné osobních soubojů a velkého nasazení hráčů z obou stran. Bohužel, bylo také velké množství vyloučených. Pro nás ale zápas nedopadl dobře.

Tvrzník Daniel - HC Stadion Litoměřice

Musíme dnes ocenit, že jsme podruhé za sebou vyhráli zápas po dvou brankové ztrátě. Pro sebevědomí mužstva je to samozřejmě jenom dobře. Musím říci, že jsme měli opět špatný začátek zápasu. Pak ale výkon gradoval. Bohužel, hodně sil nás stálo vyloučení. Zbytečná vyloučení a zbytečné fauly nás asi stáli vítězství v tomto zápase. Utkání se muselo divákům líbit. My jsme si na penalty věřili a řekli jsme si, že nesmíme v prodloužení udělat chybu. Dostáváme v utkáních spoustů laciných branek, ale pracujeme na tom, aby se to už nestávalo. Diváci museli vidět, že oproti utkání s Jihlavou už je výkon týmu lepší.