Úvodní kolo letošního ročníku WSM Ligy nabídlo atraktivní souboj kališníků s Duklou Jihlava. Do utkání vstoupili lépe hosté, avšak herní projev se postupně srovnával a ke konci první části měl Stadion mírnou převahu. V druhé třetině však hosté odskočili na rozdíl dvou branek a třetí přidali hned z kraje části třetí. Zkorigovat stav se povedlo později Lukáši Nedvídkovi, jeho gól však obrat neodstartoval a kališníci se pokusí první body získat tuto sobotu v Havířově.

1. kolo

1:4

0:0, 0:2, 1:2

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 46. Nedvídek (Berger, Doležal) – 28. Skořepa (Kaláb, Důras), 30. Flek (Důras), 42. Kohout (Seman), 60. Grebenyuk (Melenovský, Flek). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

HC Stadion Litoměřice: Král (Pavelka) – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Čáp, Plášil, Mikliš – Rousek, Kalla, Doležal – Ondráček, Švagrovský, Kopta – Procházka Mar., Nedvídek, Berger – Procházka Mich., Vantuch, Valášek.

HC Dukla Jihlava: Habal (Sáblík) – Kaláb, Dundáček, Šimek, Grebenyuk, Štebih, Zadražil, Dobrovolný – Důras, Melenovský, Flek – Alekseev, Skořepa, Diviš – Kohout, Seman, Harkabus – Malec, Gríger, Anděl. Trenéři: P. Vlk, F. Zeman.

Úvod zápasu patřil hostům. Král hasil první akci Dukly pouze pár desítek sekund po úvodním hvizdu a do další šance se dostal Diviš s Alexeevem o pár chvil později, avšak litoměřický gólman zůstal ve střehu. Litoměřice se snažily prorazit do útočného pásma, ale zatím jim nebylo přáno. Do první šance se domácí dostali až po chvíli, avšak plán Kally a Rouska překazila výborná obrana Jihlavy.

Jihlava byla opět na koni o pár sekund později. Alexeevova přihrávka jen těsně minula Skořepovu hůl, avšak hosté nemuseli zoufat dlouho. Vyloučení Šulce jim dalo ideální šanci vytvořit tlak a vstřelit úvodní branku utkání. Nicméně Litoměřice dobře bránily a největší šancí se tak stala střela Alexandra Grebenyuka, která však šla mimo Královu svatyni.

Stadion začal poprvé vystrkovat růžky okolo osmé minuty. Zvyšující se výkon domácích podpořilo vyloučení Richarda Diviše. V přesilovce pohrozilo trio obránců Krstev, Šulc a Plášil. Dukla byla však stejně duchapřítomná v oslabení jako Litoměřice a stav tedy zůstal vyrovnaný.

Michal Důras následně promarnil největší šanci první třetiny. Poté, co se obtočil okolo branky, se před ním objevil metr velký volný prostor. V zakončení však hostující hráč zpanikařil a nakonec kotoučem pouze označkoval tyč. V dorážce mu zabránil obránce Zdeněk Čáp, jehož zákrok byl však mimo rámec pravidel a musel si tedy jet zchladit hlavu na trestnou lavici.

Největší šanci v jihlavské přesilovce však měli domácí. Po velmi vydařeném oslabení tlačili na branku hostí, Habal spolu s dukelskou obranou však ambice domácích krotil.

Začátek prostřední části byl velmi vyrovnaný. Oba týmy proklepávaly soupeře a ani jeden nemohl pořádně získat kontrolu nad tempem hry. Po chybě domácí obrany získal obrovskou příležitost vsítit úvodní branku jeden z hráčů Dukly, avšak Král byl opět na místě.

Nakonec se první opravdu prosadili hosté. Sérií několika vyloučení se Litoměřice ocitly v dvojnásobné početní nevýhodě, kterou ubránit nedokázaly. Střela Kalába šla moc vysoko a od plexiskla se odrazila přímo na hůl Josefa Skořepy - 1:0.

Na druhý gól nemusela hrstka jihlavských fanoušků čekat moc dlouho. Střela Jakuba Fleka se odrazila od Králova betonu přímo do sítě. Jihlava si dále udržovala převahu na ledě a Stadionu chvíli trvalo se z gólové smrště vzpamatovat. Větší akce si domácí dovolili opět až na konci třetiny. Žádná z nich však k první brance domácích v sezóně nevedla.

Poslední část nezačala pro Litoměřice šťastně. Filip Seman se dostal do úniku a výborný Král si s jeho koncovkou poradil. Na dorážku Martina Kohouta však nestačil. Ten puk protlačil do sítě a Dukla již měla pohodlný náskok. Stadion však nadále bojoval a držel se v pásmu soupěře, ale ten ho k ničemu nechtěl pustit.

Kalich Arena nabyla naděje ve 46. minutě. Z nenápadné akce se prosadil Lukáš Nedvídek. Litoměřice nabyly energie a dále hledaly další způsoby jak ohrozit jihlavskou branku. Oba týmy však postupně ztrácely síly a zbytek utkání se dohrával bez větších šancí na obou stranách. Utkání uzavřel svým gólem do prázdné branky Alexander Grebenyuk. Litoměřice v závěru pohrozily rychlou akcí, avšak Habal byl v posledních vteřinách utkání ostražitý.

Jiří Kučera - trenér HC Stadion Litoměřice:

Myslím si, že první dvě třetiny jsme potřebovali s Duklou pořádně srovnat krok. Prohrávali jsme osobní souboje a Dukla se dostávala častokrát do přečíslení. V přesilovkách jsme byli zbytečně nervózní. Třetí třetina byla lepší. Měli jsme i šance, ale vrátit do zápasu se nám už nepodařilo.

Petr Vlk - trenér HC Dukla Jihlava

My jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo v Litoměřicích tři body uhrát. Přesilovka pět na tři kluky uklidnila a herní projev se postupně zlepšoval. Samozřejmě, soupeř si vytvářel příležitosti také, ale náš brankář chytal velice dobře. V defenzivní části jsme dnes odvedli kus dobré práce a branky byly taková třešnička. Šance, které si domácí vytvořili pramenily z naší nedůslednosti, a to musíme ještě zlepšit.