Zápas proti poslednímu celku tabulky nezačaly Litoměřice vůbec dobře a po brance Sedláka prohrávali 1:0. Poté předvedli Kališníci dokonalý obrat, když svému soupeři nastříleli celkem čtyři branky. Dvě z nich zaznamenal kapitán týmu Martin Novák. Rebel se v závěru dotáhl na rozdíl jedné branky, vyrovnat už však nedokázal. Litoměřice vezou z Kotliny tři body.

44. kolo

3:4

1:2, 1:2, 1:0

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 16. Sedlák (Sedláček, Parýzek), 39. Seman (Babka, Troliga), 49. Sedláček (Pavlíček, Babka) – 17. Volek (Černoch), 19. M. Novák (Ondráček, Švagrovský), 36. Bílek (Kalla), 37. M. Novák (Ondráček). Rozhodčí: Kopeček – Černý, Reich. Vyloučení: 6:9, navíc Volek (LTM) a Sedlák (HBR) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Č. Novák – Parýzek, Sedlák, Pavlíček, Sklenička, Boháč, Janáček "A", Semrád – Tomek, Melka "C", Rousek – Sedláček, Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc "A", D. Bílek, Míka "A", Plášil, Špelda, Kolář, Mikliš – V. Bílek, Kalla, Chlapík – M. Novák "C", Švagrovský, Ondráček – Procházka, Volek, Černoch – Racek, Zdeněk, Z. Doležal.

Začátek zápasu nepřinesl z obou stran bůhvíjaký líbivý hokej. Vše změnila až přesilovka Rebelů, v níž musel Král řešit několik ošemetných situací. Rozehrály se i Litoměřice a hned se měla Kotlina na co koukat. Rovněž havlíčkobrodský muž s maskou musel být při hájení své klece na pozoru. Necelých pět minut před první sirénou domácí udeřili. Sedláček zatáhl puk do pásma a našel křižným pasem Jana Sedláka, který zavěsil za přesouvajícího se Krále. Litoměřice měly připravenou rychlou odpověď. Dominik Volek se trefil přesně nad Novákovo rameno. Vzápětí přišel po Ondráčkově sražené střele na pořad dne minisouboj mezi dvěma nositeli stejného příjmení, který vyhrál hostující Martin Novák, jenž trefil poloodkrytou klec.

První polovina druhé periody byla značně kouskovaná vyloučeními. Střelci úvodních branek svého týmu se do sebe dokonce pustili pěstmi a oba dva putovali do sprch. Nabídnuté přesilovky ale nebyly využity, a tak se skóre pohnulo znovu až v závěrečné pětiminutovce. Nejprve nechala obrana Rebelů Kallu dlouho míchat s kotoučem, aby pak jeho nabídku využil střelou k tyči Vítězslav Bílek. Ani ne minutu nato se po závaru před domácí svatyní vykutálel puk k volnému Martinu Novákovi, jenž se po uklizení do prázdné radoval podruhé. Havlíčkobrodští ale nesložili zbraně a zakrátko udeřili v přesilovce. Švagrovský nejprve v oslabení nechal vyniknout Nováka, aby pak na druhé straně udeřil ranou z mezikruží Filip Seman.

Všichni byli zvědaví, co přinese třetí třetina. Hned po pár minutách hry nastala bizarní situace. V Kotlině začala stávkovat časomíra, a tak se čas měřil na stopkách. Rebelové hráli aktivně a byla na nich vidět chuť dostat se do kontaktu a vyrovnat. To první se jim povedlo v polovině třetiny, kdy dostal ideální pas mezi kruhy Pavel Sedláček a jeho dělovka si to naštrádovala přímo do vinglu. Litoměřičtí se ale nedali touto trefou zaskočit a místo bloku na modré čáře dál útočili. Také Rebelové nabuzeni vstřelenou brankou se tlačili dopředu, a tak byla k vidění útočná podívaná, v níž však dominovali oba obrnění muži v brankovišti. Domácí družina dostala v samotném závěru výhodu početní převahy, odvolala Nováka z kasy, leč Severočeši si svůj náskok zkušeně uhájili.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Pro nás to jsou po třech porážkách důležité tři body z venku. Utkání moc krásy nepobralo, ale na to se nehraje, hraje se na body a ty jsme uhráli. Byl to zvláštní zápas, rozkouskovaný, neměl tempo. Důvody asi viděli všichni, co tady dneska byli, k tomu se nemá cenu vyjadřovat.

Vladimír Jeřábek (HC Rebel Havlíčkův Brod): My jsme do zápasu vstoupili dobře. Hráli jsme to, co jsme chtěli – dobře bránit, nepouštět Litoměřice do přesilovek a do brejků. Dali jsme pěkný gól a pak se to zlomilo. Další střídání ihned po gólu nám ujeli dva na jednoho, to ještě gól nepadl. Podle mě jsme začali chtít dávat další a další góly, místo abychom tu třetinu dohráli tak, jak jsme ji do té doby hráli, opatrně, čekat na svoji příležitost a v té udeřit, tak jsme zbytečně ztráceli puky při prvním gólu v útočné třetině. Při druhém gólu kros u nás ve třetině, hráč chtěl jet sám na bránu, místo aby pokryl beka a zůstalo to ve třetině. Pak jsme se trochu vzchopili, vytvořili jsme si tlak ve třetí třetině. Paradoxně i nás to vyvedlo trošku z tempa, protože jsme chtěli zatlačit na Litoměřice, chtěli jsme je dostat pod tlak a těmi pauzami se to samozřejmě tolik nepodařilo. Já jsem spokojený pouze za třetí třetinu, za tu bojovnost, to před tím bylo z naší strany netaktické a zkrátka špatně odehrané.