Ve druhém domácím utkání si Litoměřice připsaly opět výhru po samostatných nájezdech. Domácí poslal do vedení Šulc, ale Olomouc dokázala otočit zápas dvěma góly. Stadion poté využil další dvě přesilové hry a strhl vedení opět na svojí stranu. Vyrovnání zařídil svým druhým gólem Ostřížek a po základní hrací době ani v následném prodloužení se o vítězi nerozhodlo. V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil Martin Novák a připsal si tak vítěznou branku utkání.

ČF4

4:3sn

1:1, 2:2, 0:0 - 0:0

HC Stadion Litoměřice - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 3. Šulc (Chabada, Čermák), 29. Chlapík (Novák, Míka), 32. Hrbas (Chlapík, Hašek), rozh. náj. Novák – 9. Marosz (Bartoň, Knotek), 24. Ostřížek (Kucharczyk, Selingr), 38. Ostřížek (Selingr). Rozhodčí: Jílek, Zubzanda – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1160. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, SN(1:0).

HC Stadion Litoměřice: Král – Humphries, Šulc, Hrbas, Míka, Drábek, Husák, Kolář, Žovinec – T. Doležal, Chabada, Čermák - Chlapík, Hašek, Novák - Budínský, Koudelka, Z. Doležal - Bahenský, Rubeš, Procházka.

HC Olomouc: Vošvrda – Jaroměřský, Cartelli, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Kadela – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Diviš, Jergl, Lehečka.

Druhé utkání v Litoměřicích začalo ve stejném duchu toho prvního. Obě mužstva aktivně vstoupila do zápasu a první větší šanci si připsal hostující Selingr, který dorážel střelu Ostřížka jen do výstroje Krále. Litoměřice si první větší šanci připsaly až ve třetí minutě hry, ta ovšem byla ihned gólová. V početní převaze Chabada od levého mantinelu našel před branou úplně volného Jakuba Šulce, který propasíroval kotouč pod Vošvrdovými betony. Kohouti se však po inkasované brance opět vrhli do útoku a nadále aktivně napadali.

Vyrovnání se Olomouc dočkala v 9. minutě hry, kdy se hosté prosadili z přesilové hry. Střelu Bartoně od modré čáry Král pouze vyrazil na hůl Rostislava Marosze a ten uklidil kotouč do prázdné branky za bezmocného Krále. Do vedení mohl Stadion poslat Novák. Litoměřický útočník zblokoval střelu Staňka na vlastní modré čáře a uháněl sám na Vošvrdu, jeho střelu však olomoucký brankář dokázal vyrazit do rohu kluziště.

Po první přestávce se Kohouti dostali do vedení díky překvapivé střele Davida Ostřížka, který nachytal Krále ze středního pásma. Litoměřice však dokázaly srovnat z další přesilové hry. Adam Chlapík vystřelil tahem z vrcholu pravého kruhu a díky velmi dobrému clonění Haška zapadl kotouč pod horní tyčku Vošvrdovy branky. Domácím se dokonce podařilo otočit zápas na chvíli ve svůj prospěch. Z další přesilové hry se prosadil Marek Hrbas, který po přihrávce Haška z buly propálil Vošvrdu mezi betony od modré čáry.

Kohouti se však nevzdali a do konce druhé třetiny ještě dokázali srovnat stav zápasu. V první šanci ještě Selingr nastřelil tyčku, kotouč si našel David Ostřížek a z prostoru mezi kruhy našel švihem přesně mezeru nad vyrážečkou Krále. Ve třetí třetině si oba týmy vytvořili bezpočet šancí, Olomouc však byla ke konci třetí třetiny aktivnějším celkem a Litoměřice se musely urputně bránit. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla a na řadu přišlo opět desetiminutové prodloužení. Ani extra čas oběma týmům nestačil na vstřelení branky a rozhodnout o vítězi musely opět samostatné nájezdy. V nich jako jediný uspěl domácí Martin Novák a díky skvělé chytajícímu brankáři Královi Litoměřice zvítězily 4:3 a vyrovnaly s Kohouty čtvrtfinálovou sérii na 2:2.

Petr Fiala (HC Olomouc)

Dnešní utkání bylo vyrovnané, šance byly na obou stranách. Je škoda že jsme to neurvali tady, ale od toho je to play-off, bohužel se nedá nic dělat. Hodně klíčové jsou zatím přesilové hry, kdy dnes jsme inkasovali tři góly z přesilovek a u nás to bylo to samé akorát, že pro nás šťastněji. Někdy se to bohužel sejde, když jim přijedou hráči ze Sparty, tak je to úplně jiné mužstvo. Nás trápí i marodka, kdy v play-off je každé oslabení týmu cítit, a je to komplikace, na druhou stranu to musejí odehrát ti hráči, kteří jsou zdraví.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice)

Dnes i včera ta výhra byla ubojovaná, ale na to se to hraje. My jsme si za tím hlavně šli, jsem za to rád a chtěl bych klukům poděkovat. Všichni si sáhli na dno a myslím si, že jsme v dnešním utkání byli lepším týmem. Bylo hodně důležité že jsme proměnili přesilové hry, o tom to play-off je a vlastně to rozhodlo i utkání jak tady, tak i v Olomouci, kdy se necháme zbytečně vyloučit a oni to dokážou využít. Klobouk dolů jak to kluci zvládli, a odehráli to hlavama. Teď je důležité mít stále pokoru a uhrát ten nejlepší výsledek, stále je to play-off a rozhoduje každá maličkost.