Litoměřičtí junioři vstoupili do letošního ročníku ligy juniorů cenným vítězstvím. Na svém ledě si poradili s mužstvem Hvězdy Praha. Tříbodová výhra se nerodila snadno a domácí o ní rozhodli až ve druhé polovině zápasu.

1. kolo

2:0

0:0, 1:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - HC Hvězda Praha

Branky a nahrávky: 29. Zajan (Ransdorf, Kupčík), 56. Šikner (Shchyhelski). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0.

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Března) – Šikner, Chmel, Zedek, Kupčík, Kolíček, Málek, Šindelář – Topol, Kauschitz, Brandejský – Ransdorf, Zajan, Vilček – Shchyhelski, Neruda, Popek – Smejkal, Krejča.

HC Hvězda Praha: Skuhrovec (Škeřík) – Pečenka, Zasidkovych, Janoušek, Horevaj, Sýkora, Kolman, Novotný – Zíma, Hyršl, Klíma, Klečka, Vrchota, Říha, Bartoš, Erbrt, Šrámek.

Na kotouč si v úvodu utkání sáhl jako první domácí brankář. Litoměřičtí však povolili soupeři téměř výhradně pouze střely ze střední a delší vzdálenosti a Michajlov tak mohl získat potřebnou jistotu do dalšího průběhu hry.

Stadionu se taktéž podařilo ubránit přesilovku Pražanů, kterou soupeři nabídl již ve druhé minutě Málek. Ani domácí však o chvíli později nevyužili svou početní převahu. V polovině prvního dějství zahrozila z předbrankového prostoru dvojice, která loni střelecky táhla starší dorost. Zajan s Vilčekem si připsali několik pokusů z hranice brankoviště, stav však zůstal i nadále bezbrankový. Nejnebezpečnější střela v první třetině vylétla z hokejky hostujícího Vrchoty, po efektním semaforu Michajlova však skončila v lapačce domácího gólmana.

Krátce po první přestávce se domácí dostali dokonce do dvojnásobného oslabení, také tentokrát se však dokázali ubránit. Po jednom ze závarů v litoměřickém brankovišti sice skončil Michajlov za brankovou čarou, ovšem puk udržel před ní. Nadějně vyhlížel o několik minut později Popkův výpad do hostující obrany, ale v poslední chvíli ztratil domácí útočník kontrolu nad kotoučem a nakonec nezakončil.

Střelecký účet utkání otevřel až Pavel Zajan, který při přesilovce ve 29. minutě dorazil střelu Kupčíka za záda ležícího Skuhrovce. Litoměřičtí poté zvýšili obrátky a brankáři hostů přibývaly úspěšné zákroky. V největší šanci druhé třetiny však na jeho straně stál pořádný kus štěstí. Brandejský vybojoval svým forčekingem kotouč pro Topola, ten jej posunul ke Kauschitzovi, který ale v osamocené pozici před brankou pouze orazítkoval pravou tyč.

Brankář domácích Martin Michajlov si schoval další důležité zákroky do třetí třetiny. Při akci Vrchoty zasáhl dokonce dvakrát. Nejprve ve skluzu vykopl jeho střelu u levé tyče, hostující forvard se však znovu dostal ke kotouči, obkroužil domácí klec a z levého kruhu pálil znovu, kotouč zapadl opět do pohotové lapačky litoměřického gólmana.

Zmařené šance mohly hosty mrzet dvojnásob necelých pět minut před koncem. Do dvoubrankového náskoku poslal Litoměřice obránce Filip Šikner, který vzal při přečíslení 2 na 1 celou situaci na sebe a z pravého kruhu prostřelil Skuhrovce pod vyrážečkou. V závěru už si domácí důležité vítězství z prvního utkání pohlídali i přes tvrdé ataky soupeře a po závěrečném hvizdu mohli slavit cenné tři body do tabulky.

Jan Fišera: HC Stadion Litoměřice

Po první třetině, kdy jsme nebyli úplně spokojeni s naším výkonem, se naše hra zvedla, zvlášť po vstřelené brance. Myslím si, že jsme dostali otěže zápasu do svých rukou. Soupeř sice hrozil z brejků nebo občasných závarů, ale tam nás zase skvěle podržel brankář. Kluci určitě zaslouží za bojovný a soustředěný výkon velkou pochvalu. Jsou to důležité body a dobrý start do sezóny.