Litoměřičtí přivítali na svém ledě havířovský Azet, se kterým sousedili v tabulce a měli na něj před utkáním tříbodový náskok. O ten však po zápase přišli, jelikož byli v duelu 49. kola úspěšnější hostující hráči. Za Stadion se trefili Chlapík a Podlešák, ovšem soupeř se prosadil hned čtyřikrát a po výsledku 2:4 si odvezl plný počet bodů.

49. kolo

2:4

0:0, 0:1, 2:3

HC Stadion Litoměřice - AZ Heimstaden Havířov

Branky a nahrávky: 45. Chlapík (Koudelka, Hrbas), 51. Podlešák (Švagrovský) – 24. Diviš (Pechanec, Deutsch), 44. Klimša (Punčochář), 46. Jakůbek (Šlahař, Diviš), 53. Sztefek (Říčka, Roupec). Rozhodčí: Schmejkal, Zubzanda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:9, navíc Podlešák (LTM) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1040. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Král) – Šulc, Hrbas, Piskáček, Žovinec, Míka, Kolář, Drábek, Evan – Čermák, Rubeš, Procházka – Budínský, Koudelka, Hašek – Bahenský, Švagrovský, Podlešák – Doležal, Škop, Chlapík.

AZ Heimstaden Havířov: Svoboda (Daneček L.) – Vosátko, Roupec, Krisl, Štencel, Punčochář, Graca, Deutsch, Jonáš – Sztefek, Říčka, Daneček J. – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Klimša, Haas, Kanko – Bednář, Pechanec, Diviš.

Do utkání tabulkových sousedů se domácí Litoměřice vrhly s velkým odhodláním a Havířov se od úvodních minut statečně bránil. První šanci si vytvořil Podlešák, který se natlačil před branku, ale neprotlačil svou přízemní střelou puk přes betony gólmana Svobody, jenž byl v celém prvním dějství výraznou postavou hostujícího celku. O další rozruch se postaral Martin Procházka. Jeho střela překonala havířovského brankáře, ale zastavila se o horní tyč.

Výrazná převaha domácích však ke gólu stále nevedla a Azet se dál srdnatě bránil. Po přestávce se naopak ozvali právě jeho hráči. Jan Diviš se trefil z otočky mezi Přikrylovy betony a zlomil tak bezbrankový stav. V polovině utkání mohl zvýšit Jan Daneček, ale stejně jako v prvním utkání na ledě Litoměřic neměl štěstí před odkrytou brankou.

Stadion se z inkasovaného gólu oklepal a také dokázal ve druhé třetině zahrozit. Martin Procházka byl důrazný v předbrankovém prostoru a dokázal vypálit i v pádu, trefil však jen lapačku gólmana Svobody, která v utkání fungovala znamenitě. Také Petr Přikryl ale ukázal, že umí pohotově zasáhnout svou rukavicí. Nepřišel si na něj dvakrát po sobě Robert Říčka.

Jak byly první dvě dvacetiminutovky chudé na góly, o to bohatší na ně byla závěrečná část. Budínský ještě neprostřelil po Koudelkově nahrávce brankáře Svobodu, ale o minutu později už se červené světlo rozsvítilo. Ovšem na druhé straně. David Klimša si najel na Punčochářovu nahrávku za domácí obranu a sám proti brankáři Přikrylovi zakončil pod vyrážečku litoměřického gólmana. Stadion však odpověděl po pouhých osmadvaceti sekundách. Adam Chlapík se trefil pro změnu pod lapačku brankáře a Litoměřičtí byli opět v kontaktu se svým soupeřem.

Klíčový zásah přišel ve 46. minutě. Šlahař pálil z pravého kruhu a Přikryl jeho pokus vyrazil vyrážečkou. Puk se ale odrazil přímo na hůl dojíždějícího Martina Jakůbka, který z levé strany neomylně zametl puk do prázdné sítě. Kališníkům se sice podařilo ještě jednou snížit, po Šulcově ráně a neúspěšné dorážce Švagrovského protlačil puk do branky Martin Podlešák, to ale bylo ze strany domácích vše. Říčkovu střelu totiž v 53. minutě tečoval mimo dosah domácích brankáře Sztefek a Stadionu už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, chvíli dokonce v šesti proti třem. Tři body si tak po výsledku 2:4 odvezl havířovský Azet.

Jiří Doležal, Stadion Litoměřice:

Dnes jsme měli tu nejlepší sestavu, co jsme mohli mít, ale bohužel to na body nestačilo. Dostali jsme velkou facku z produktivity, kdy hosté využili každou šanci a nám tam nespadlo vůbec nic. Ve třetí třetině, kdy jsme se chtěli dostat do zápasu a konečně jsme vstřelili gól, tak hned z dalšího střídání obdržíme gól a srazí nás to zpátky. Dnes to bylo strašně utrápené a nebylo to vůbec kombinačně dobré. Samozřejmě i přesilovky nám dnes nešly. Říká se, že kdo nedá gól v přesilovce pět na tři, tak to utkání nemůže vyhrát, a tak jak nám ty přesilovky ráno tréninku šly tak teď večer nešly. Jsem zklamaný i z některých hráčů a pro ty lidi mě to mrzí, že jsme to neuhráli a přicházíme o to páté místo.