Stadion v oslabené sestavě odcestoval k těžkému utkání do Havlíčkova Brodu. Domácí do utkání vlétli ze všech sil a jíž v první třetině rozhodli o své výhře díky brankám Bergera a Endála.Ve druhé dvacetiminutovce přidal Endál svojí druhou branku v zápase a Stadion musel dotahovat tříbrankový náskok. O jediný zásah Severočechů se postaral David Švagrovský, který jako jediný našel recept na Kacetla. Litoměřice si tak připsaly čtvrtou porážku v řadě a klesly na šestou pozici.

45. kolo

3:1

2:0, 1:0, 0:1

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 9. Berger, 12. Endál (Rousek, Berger), 40. Endál (Vágner, Berger) – 48. Švagrovský (Doležal). Rozhodčí: Petr Blecha - Václav Guth, David Rittich. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 840. Střely na branku: 21:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Kacetl (Opršal) – Kolafa "A", Drtina, Jank, Vágner "A", Semrád, Korím, Zítka – Stach, Polodna "C", Maliník – Endál, Rousek, Berger – Gengel, Kadlec, Pohl – Štěpánek, Stehlík, Šesták.

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Hrbas, Šulc, Žovinec, Míka "A", Husák, Drábek, Kolář – Rubeš, Švagrovský, Čermák "A" – Chlapík, Hašek "C", Budínský – Škop, Hampl, Doležal – Racek.

Dvě trefy znamenaly klid na brodských holích

V první šanci se objevil Lukáš Endál, který ale na brankovišti nedokázal pokořit připraveného Tomáše Krále. Domácí pak nevyužili početní výhodu, v níž byl ale mnohem nebezpečnější celek Stadionu, Kacetl však výborně zasáhl. Mdlou pasáž hry pak protrhl Jan Berger, který vybojoval na zadním mantinelu kotouč a natlačil se před Tomáše Krále, jemuž propasíroval puk nadvakrát za brankovou čáru. Rebelové měli stále optický tlak, který zúročil druhou trefou Lukáš Endál, jenž dostal nabito na levý kruh a svou dělovkou nedal litoměřickému brankáři jedinou šanci. Ve zbytku třetiny pak vládly Litoměřice, ale domácí kouskovali hru icingy, a když už přišla velká šance, parádně zasáhl Ondřej Kacetl, který se musel činit zejména při dorážce z brankoviště, jíž v leže bravurně zneškodnil lapačkou.

Rebel udeřil v poslední sekundě

Rebelové začali prostřední část velkou šancí, ale za Králova záda puk neusměrnili. Oba celky pak hrály aktivně, ale hra moc krásy nepřinášela. Na ledě byly k vidění časté ofsajdy a zakázané uvolnění. Litoměřice se dostaly do příležitostí ve dvou početních výhodách, které jim domácí družina nabídla. Parádní Ondra Kacetl ale odolal. Na druhé straně dobře míchali s kotoučem Petr Polodna, Roman Maliník a David Stach, který nakonec vypálil, ale trefil jen Královo rameno. Vzápětí se ke střele prodral Jan Pohl, jenž sice rozvlnil síťku, ale bohužel pro domácí jen tu boční. Tomáš Král se pak vytáhl s bravurním zákrokem proti nájezdu Tomáše Rouska, který nechal kotouč za sebou Janu Bergerovi, ale litoměřický muž s maskou proti jeho pumelenici bravurně máchl lapačkou. Následně ale adresoval Martin Vágner puk na pravý kruh, kde jej půl vteřiny před koncem prostřední části poslal mezi brankářovy betony Lukáš Endál.

Stadion snížil, na body ale nedosáhl

Na začátku třetiny se hra trochu pozdržela, jelikož došlo ke srážce čárového rozhodčího s hráčem. Sudí se pak po nárazu na mantinel těžce zvedal z ledu. Utkání ale nakonec dořídil. Litoměřice se dostaly do tlaku a ten přetavily v branku, když se do kotouče ořpel David Švagrovský a hrací guma se zatřepala za zády domácího muže s maskou. Hosté měli navrch, ale jejich snažení nepřinášelo tolik kýžené ovoce. Rebelové pak hráli přesilovku, Bergerova rána zamířila mimo a následně uháněl na druhou stranu Miloslav Čermák, proti němuž vyjel na pravý kruh Ondra Kacetl a došlo ke střetu, po němž zůstal domácí strážce svatyně ležet otřesený na ledě, ale nakonec se s obtížemi zvedl a vše rozdýchal. Hned z brejku pak z pravého kruhu pálil Ladislav Gengel, ale o milimetry přestřelil. V posledních minutách domácí zkušeně hlídali střední pásmo a Litoměřické už do ničeho nepustili.

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): My jsme z dnešního zápasu nemohli brát nic jiného, než vítězství a zaplaťpánbůh, že se nám poprvé v sezoně podařilo porazit rivala z Litoměřic, který nám letos sebral devět bodů. Dneska jsme rozhodli první třetinou. Pak už mi to utkání přišlo takové utahané. Asi to bylo tím, že jsme teď hráli v Kadani a předtím doma se Šumperkem. Dneska to jsou ale zlaté tři body, které jsme si ve třetí třetině s klidem pohlídali a hráli dobrou obranu. Akorát tam měli hosté šanci v přesilovce při závaru před bránou, ale zaplaťpánbůh přestřelili. Mohli tím utkání zdramatizovat, ale to se nestalo a my jsme si tak zřejmě upevnili tu čtvrtou příčku.

Jiří Doležal (HC Stadion Litoměřice): Samozřejmě gratuluji domácím, protože vyhráli zaslouženě. Podle našich představ byla akorát první třetina, kdy jsme domácí přestříleli, ale přesto ji prohráli 0:2 (ironicky se zasměje). My jsme udělali dvě chyby, z toho jeden gól byl vlastní a ta třetina tedy skončila 2:0. Druhá třetina byla z naší strany tragická a můžeme být rádi, že domácí nedali víc branek. Ve třetí třetině už jsme jen korigovali a mohlo to skončit třeba 3:2, ale na víc už jsme neměli.