Litoměřice nevstoupily do utkání dobře a již od začátku prohrávaly po brance Šenkeříka. Vyrovnání zařídil o chvíli později Tomáš Doležal a hrálo se od začátku. Stadion spálil několik tutových šancí a Medvědi se naopak ke konci první třetiny dostali do vedení, když Půlpán propálil Krále mezi betony. Litoměřice do hry dostaly až začátkem třetí třetiny, kdy svého soupeře spláchly třemi zásahy, čímž rozhodly o své výhře 4:2.

37. kolo

4:2

1:2, 0:0, 3:0

HC Stadion Litoměřice - Medvědi Beroun 1933

Branky a nahrávky: 5. Doležal T., 46. Žovinec (Suja), 53. Šulc (Polášek, Čermák), 58. Chlapík (Novák, Hašek) – 2. Šenkeřík (Divíšek), 17. Půlpán (Petruška). Rozhodčí: Horinek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1380. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2. Střely na branku: 42 : 32. Zakázané uvolnění: 2 : 8. Vyhraná vhazování: 36 : 40. Postavení mimo hru: 2 : 5.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Evan, Míka, Husák, Polášek, Hrbas, Drábek, Žovinec – Čermák, Kapanen, Forman – Novák, Hašek, Chlapík – Budínský, Doležal T., Suja – Doležal Z., Rubeš, Schwamberger.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, Šenkeřík, Kužel, Špelda, Kolařík, Chalupa – Marek, Hrdel, Vrdlovec – Divíšek, Kubeš, Petruška – Malý, Babka, Markulinec – Půlpán, Matějka, Šteiner.

Medvědi se dostali do překvapivého vedení, jíž ve druhé minutě utkání. Střela Petra Šenkeříka od modré čáry změnila o hůl Jaroslava Haška svůj směr a zapadla mezi betony brankáře Krále. Litoměřice mohly rychlé odpovědět. Z otočky před brankovištěm pálil nejprve Čermák a po něm Kapanen, který orazítkoval levou tyč. Šimboch však nezůstal s čistým kontem moc dlouho. V 5. minutě z pravého rohu kluziště překvapil berounského brankáře Tomáš Doležal a vyrovnal stav utkání.

Domácí byli poté lepším týmem na ledové ploše, ale nedokázali se dostat přímo do gólové šance. První litoměřický útok svojí aktivitu postupně navyšoval a spolupráce Čermáka a Kapanena skončila opět orazítkovanou tyči berounské branky. Z následného protiútoku se Medvědi dostali do přečíslení 2na1, které Aleš Půlpán využil střelou mezi betony Krále a poslal Beroun opět do vedení. Těsně před první přestávkou mohl Kapanen vyrovnat. Nahrávku k levé tyči před prázdnou branku však finský útočník neproměnil.

V polovině utkání dostaly Litoměřice možnost hrát skoro tříminutovou přesilovou hru po dvojnásobném trestu Divíška. Medvědi se však dokázali s přehledem ubránit a stále si drželi hubený jednobrankový náskok. Ani vyloučení Špeldy před koncem druhé třetině Stadion neproměnil ve vyrovnávací branku. Největší šanci si připsal Forman, který po přesném posunutí kotouče od Kapanena trefil pouze levý Šimbochův beton.

Druhou branku se Stadionu přece jen podařilo vstřelit, když na začátku třetí třetiny využil zaváhání hostující obrany. Dušan Žovinec projel od modré čáry otevřenou obranou až před Šimbocha, kterého překonal dlouhou bekhendovou kličkou a zasunul puk do prázdné klece. Vyrovnávací branka Litoměřice povzbudila a domácí se v 53. minutě dostali dokonce do vedení díky využité přesilové hře. Jakub Šulc z vrcholu kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě, a dostal Kalich Arenu do varu.

Medvědi si v poslední pětiminutovce vytvořili tlak a Král měl plné ruce práce. Střelecké pokusy Petruška a Vrdlovce litoměřický brankář s přehledem zlikvidoval. Beroun následně inkasoval počtvrté v utkání. AdamChlapík zamířil z bezprostřední blízkosti mezi Šimbochovy betony a určil tak výhru Litoměřic 4:2. Medvědi z Litoměřic odjeli s prázdnou.

Daniel Tvrzník - trenér HC Stadion Litoměřice

V tomto utkání jsme získali strašně důležité tři body. Do utkání jsme vstoupili dobře, ale soupeř dvakrát přejel červenou čáru a už jsme prohrávali. Třetí třetinu jsme již zvládli výborně a já jsem věřil, že je to jen otázka času, kdy nám tam ty branky napadají. Ale, bohužel, to trvalo dost dlouho. V Haviřově na nás byla znát, že se dlouho nehrálo, ale dnes to bylo již lepší. Možná by utkání vypadalo jinak, kdybychom z našich šancí skórovali dříve. Takto to vítězství bylo ale sladší, protože bylo vybojované. Bylo bychom rádi, kdyby byla naše sestava stejná i ve středu v Jihlavě. Dnes ale nevím, zda tu budou všichni kluci ze Sparty. Určitě by ale měl nastoupit Niko Kapanen.