Do utkání Litoměřice vstoupily výborně a zásluhou Jakuba Suji už vedly po pěti minutách hry. Dvoubrankové vedení ještě stihl do konce první třetiny zařídit Vít Budínský. Po přestávce domácí snížili z přesilové hry brankou Charouska, ale nejlepší litoměřický střelec Miloslav Čermák vrátil Kališníkům vedení v polovině utkání. Situace na ledě se přiostřila ke konci zápasu, kdy se na ledě popraly hned dvě dvojice hráčů. Kadaň pět minut před koncem využila druhou přesilovou hru v utkání a opět se dotáhla na rozdíl jedné branky. Ve hře bez brankáře však do prázdné branky pečetil vítězství litoměřický kapitán Jaroslav Hašek.

35. kolo

2:4

0:2, 1:1, 1:1

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 24. Charousek (Ton, Mazanec), 54. Chlouba (Kůs, Mazanec) – 5. Suja (Budínský, Hrbas), 11. Budínský (Hašek, Hrbas), 30. Čermák, 59. Hašek. Rozhodčí: Souček – Jílek, Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Kopáč a Szakal oba 5 minut a do konce utkání - Forman a Chlapík oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 294. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

SK Trhači Kadaň: Kostúr – Trefný, Mazanec, Dobrovolný, Stehlík, Opalek, Szakal (C), Havel, Kopáč – Ton, Charousek (A), Jíra (A) – Chrpa, Chlouba, Mainer – Račuk, Kůs, Hlava – J.Novák, L.Novák, Hammerbauer

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Evan, Šulc, Husák, Míka (A), Hrbas, Drábek, Málek, Žovinec – Forman, Koudelka, Čermák (A) – Chlapík, Hašek (C), Novák – Suja, Bahenský, Budínský – Rubeš, Švagrovský, Z. Doležal

Začátek zápasu velmi poznamenala domácí nedisciplinovanost. Již po 100 sekundách hry hráli hosté dvouminutovou výhodu 5 proti 3. Domácí brankář ovšem několika dobrými zákroky udržel čisté konto. V 5. minutě přišla další přesilová hra pro hosty a tentokrát byla úspěšná. Hrbas ani Budínský sice branku nevstřelili, ovšem Sujova dorážka skončila za zády domácího brankáře. V 9. minutě dostali i domácí výhodu 5 proti 3, ovšem pouze na 15 sekund, a tak zůstala nevyužita. Naopak, přišlo vyloučení pro domácí a v následné hře 4 proti 4 propadla domácí obrana a Budínský zvýšil hostující vedení. Domácí se snažili o vyrovnání, ale hostující obrana je nepustila do žádné větší šance. V největší šanci se ocitl minutu před koncem Jíra, ale Sedláček byl pozorný.

Domácím se povedl vstup do druhé třetině. Nejdříve ve 23. minutě trefil Mainer tyč, a poté Charousek střelou z mezikruží snížil na rozdíl jediné branky. A tlak domácích neustával. Ve 27. minutě střílel od modré Mazanec, ale jeho střela od modré skončila na hrudi Sedláčka. Hosté vyčkávali na chyby v obraně a v polovině třetiny se dočkali. Čermák zachytil puk a v úniku 2 na nikoho zvýšil znovu na dvoubrankový náskok. Hosté byli trestáni především za tvrdou hru, ze které pramenilo množství přesilovek pro domácí. V jedné z nich ve 37. minutě Szakal jen těsně minul branku. Domácí byli do konce třetiny aktivnějším celkem, ale jejich aktivita se odměny nedočkala.

Domácí se v poslední části snažili zvrátit nešťastnou sérii, ale úspěšnější byli hosté. Ve 44. minutě našel Žovinec volného Budínského, ten však nedokázal překonat Kostúra. O minutu později našel Charousek Jíru, ale ten trefil pouze brusle jednoho z obránců. Emoce začaly pracovat v polovině třetiny a výsledkem bylo několik tvrdých soubojů. V prvním zvítězil hostující Forman, druhý po vyrovnaném souboji ukončili rozhodčí. Šanci na vrácení se do zápasu dostali kadaňští v 54. minutě, když Chloubova střela skončila v rohu branky. Dvě minuty před koncem odvolali domácí brankáře, ale výsledkem byla pouze čtvrtá branka pro hosty. Prázdnou branku trefil hostující kapitán Hašek. Minutu před koncem dostali hosté možnost trestného střílení. Čermák však pátou branku nepřidal.

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „První třetina nejspíše rozhodla dnešní zápas. Hned v úvodu jsme šli do tří, poté do čtyř. To nás stálo hodně sil. Dostali jsme branku, následně druhou. Od druhé třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem. Řekl bych i lepším týmem, soupeřem jsme přestříleli. Trošičku se nás drží střelecká smůla. Ve třetí třetině jsme byli pod tlakem i, jsme soupeře dostali, pod tlak. Hráli jsme výborný hokej až do té doby, než jsme se dostali z tempa, díky nedisciplinovanosti našich hráčů, kteří se poprali. Závěrečný tlak, který jsme vyvinuli, skončil jednou chybičkou, po níž jsme dostali gól do prázdné brány. Udělali jsme dvě individuální chyby a ty nás stály tři body.“

Jiří Doležal (Stadion Litoměřice): „Utkání hodnotím kladně, protože jsme odehráli prvních 10 minut utkání výborně a vstřelili jsme dvě branky. Domácí pak hráli důrazně a s přemírou snahy dělali fauly. My jsme ale toto utkání zvládli velice dobře. Hráli jsme s mnohem větší disciplínou než domácí a určitě jsme lépe plnili i obranné úkoly, protože jsme hráli dobře v oslabeních. Tyto dvě věci podle mě rozhodli dnešní utkání.“