Do utkání vstoupili domácí lépe a do vedení Stadion dostal Matai, který prostřelil z pravého kruhu. Olomouc se snažila o vyrovnání, ale domácí brankář Král svůj tým držel ze všech sil. Vyrovnat se Kohoutům podařilo až začátkem třetí třetiny, kdy se prosadil Knotek. Hosté poté převzali otěže utkání do svých rukou a dalšími dvěma góly otočili vývoj utkání ve svůj prospěch.

30. kolo

1:3

1:0, 0:0, 0:3

HC Stadion Litoměřice - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 9. Matai (Doležal) – 42. Knotek (Rác, Vodný), 54. Řípa (Pekr, Diviš), 60. Pekr (Řípa). Rozhodčí: Schmejkal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:3. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1280. Průběh utkání: 1:0, 1:3. Střely na branku: 38 : 36. Vyhraná vhazování: 26 : 21. Postavení mimo hru: 2 :0. Zakázané uvolnění: 4 : 3.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Humphries, Husák, Míka, Žovinec, Drábek, Málek, Evan – Chabada, Koudelka, Čermák – Novák, Hašek, Budínský – Suja, Bahenský, Procházka – Matai, Rubeš, Doležal.

HC Olomouc: Halász – Houdek, Janáček, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Bartoň, Vodný – Selingr, Knotek, Diviš – Řípa, Ostřížek, Kindl – Rác, Pekr, Kucharczyk.

Litoměřice hrály již v první minutě přesilovou hru, poté co se proti pravidlům provinil Houdek. Domácí se však nedostali do žádné výrazné šance a obstřelování Halászovy brány nepřineslo žádný gól. Na druhé straně si Král poradil proti pokusům Řípy a Bartoně. Do vedení se Litoměřice dostaly v 9. minutě utkání, kdy Jakub Matai vydoloval puk u mantinelu, udělal tři rychlé kroky směrem k brance a vymetl pavučiny v pravém horním růžku olomoucké branky. Za Kohouty mohl srovnat Selingr, který se dostal k dorážce před Králem, ale litoměřický brankář se roztáhl po brankové čáře a vyrovnání nepřipustil. Zmatky v obraně Litoměřic nadělali poté i Knotek s Vodným, ale ani jeden z olomouckých hráčů nedokázal protlačit kotouč za Krále.

V polovině utkání se kapitán Kohoutů Bartoň dostal až před domácího brankáře, kterého však nedokázal překonat. Olomouc byla nadále aktivnějším týmem na ledové ploše a Král si připisoval zákrok za zákrokem. Litoměřice mohly navýšit své vedení těsně před koncem druhé třetiny. Chabadovu nahrávku tečoval před brankovištěm Čermák. Prvním pokusem zamířil do levého betonu hostujícího brankáře, druhým minul Halászovu svatyni.

Po druhé přestávce se hostům konečně podařilo překonat Krále. Zásluhou přesné trefy Jana Knotka, který z mezikruží zamířil nad vyrážečku litoměřického brankáře. Vyrovnávací branka hosty pořádně nakopla a z následné šance se snažil prosadit Diviš, jeho bekhendová střela však skončila na betonech domácího gólmana. Domácí se v třetí třetině těžko dostávali před Halásze, který příliš práce neměl.

Olomouc se prosadila druhou brankou v 54. minutě utkání. Hosté se dostali do rychlého protiútoku, který Jiří Řípa zakončil střelou do levého horního růžku. O vyrovnání se Litoměřice snažily ze všech sil. Budínský s Koudelkou a Mataiem si vytvořili obrovský tlak před Halászem, ale ani jeden z nich nedokázal překonat olomouckého brankáře. Minutu do konce zápasu to ještě Stadion zkoušel se šesti hráči v poli, ale do úniku se dostal Matěj Pekr a přidal třetí zásah svého týmu. Olomouc si tak prodloužila bodovou šňůru na čtyři utkání v řadě.

Jiří Doležal – trenér HC Stadion Litoměřice

První třetina byla z naší strany dobrá. Pak jsme ale udělali několik faulů a měli jsme co dělat, abychom přesilovky ubránili. O ten stav jedna ku nule jsme měli hrát déle. Těžko se mi to hodnotí, ale dostali jsme vyrovnávací branku ve třetí třetině moc brzy. Olomouc ukázala svou sílu a ve třetí třetině nás trestala. Ne náhodou je náš dnešní soupeř v tabulce nahoře. S nimi můžeme uspět jedině tehdy, když podáme výkon na hranici našich možností. Soupeř od začátku utkání vůbec žádné chyby nedělal a byl silný na puku. Dnes mě tento výsledek trochu mrzí ,protože jsme sahali alespoň po nějakém bodu a nemáme žádný. Pro nás je každý bod zlatý. Škoda, že jsme dnes alespoň jeden neuhráli.