Litoměřice v dalším derby přivítaly na domácím ledě Ústecké Lvy a svému soupeři nadělily hned osm branek. Skóre otevřel Koudelka a tentýž hráč navyšoval litoměřické vedení poté další brankou. Do přestávky stihl ještě snížit Havlíček. To bylo na dlouhou chvíli od Lvů vše a dál jen úřadovali domácí hokejisté, kteří brilantně využívali přesilové hry. Hned šestkrát dokázal Stadion proměnit početní převahu v gól. Litoměřice nakonec v domácím prostředí vyhrály 8:2.

28. kolo

8:2

2:1, 2:0, 4:1

HC Stadion Litoměřice - HC Slovan Ústí n.L.

Branky a nahrávky: 3. Koudelka (Čermák, Šulc), 18. Koudelka (Šulc, Humphries), 23. Suja (Procházka, Žovinec), 36. Míka (Koudelka, Novák), 45. Humphries (Šulc, Chabada), 51. Suja (Procházka, Švagrovský), 54. Chabada (Koudelka, Čermák), 56. Suja (Švagrovský, Drábek) – 19. Havlíček, 52. Brož (Přeučil). Rozhodčí: Schmejkal, Souček – Jílek, Svobodová. Vyloučení: 9:14, navíc Havlíček(UNL) 10min OT a Brož 5min plus do konce utkání. Využití: 6:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1410. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 8:2. Vyhraná vhazování: 34 : 35. Zakázané uvolnění: 3 : 0. Postavení mimo hru: 3 : 3. Střely na branku: 50 : 25.

HC Stadion Litoměřice: Sedláček – Humphries, Šulc, Míka, Husák, Žovinec, Drábek, Kolář – Čermák, Koudelka, Chabada – Budínský, Hašek, Novák – Procházka, Švagrovský, Suja – Doležal, Rubeš, Chlapík – Brzobohatý.

HC Slovan Ústí n.L.: Orct – Grin, Sklenička, Vobořil, Holomek, Černý, Smetana, Brož, Vaněk – Kloz, Roubík, Tůma – Vávra, Alinč, Rod – Baránek, Havlíček, Boháč – Dostálek, Přeučil, Pořický.

Diváci v Kalich Areně na gól dlouho nečekali, jíž po třech minutách poslal Litoměřice do vedení Martin Koudelka. Po přihrávce od Čermáka se litoměřický útočník dostal před obránce a přesnou střelou našel skulinu mezi betony brankáře Orcta. Litoměřice byly aktivnějším týmem na ledové ploše a hostující obrana neměla o práci nouzi. Do dvoubrankového vedení mohl domácí poslat Švagrovský. Dvojice Suja s Procházkou obrali o kotouč hostujícího brankáře a naservírovali puk před prázdnou branku, ústecká obrana však byla pozornější a uklidila kotouč do bezpečí.

Do vedení o dva góly se Stadion přece jen dostal o chvíli později. Při dvojnásobné přesilové hře se do puku opřel obránce Humphries, nepovedená střela se otřela o hokejku Martina Koudelky a skončila mimo dosah Orcta. Radost z gólu domácím příliš dlouho nevydržela. Slovan dokázal odpovědět o necelé dvě minuty na to. Ondřej Havlíček si vybruslil před Sedláčka a zakončil mezi jeho betony domácího brankáře.

Po první přestávce se mohl prosadit litoměřický kapitán Hašek, ale jeho pokus skončil pouze na pravé tyčce ústecké branky. Ve 23. minutě se však červené světlo za Orctem rozsvítilo potřetí. Jakub Suja tvrdou střelou propálil Orcta mezi betony. Hosté poté dostali možnost dvojnásobné přesilové hry, ale přes obranný val se Lvi nedostali. V polovině utkání se do druhé nebezpečné šance v utkání dostal Hašek, tentokrát však ztroskotal na levém betonu ústeckého gólmana. Druhou branku při dvojnásobné přesilové hře vstřelili domácí ve 36. minutě zápasu. Radek Míka dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdou střelou po ledě prostřelil Orcta počtvrté v zápase. Zkompletovat hattrick mohl poté Koudelka, ale trefil pouze boční síť ústecké branky.

Do třetí třetiny vlétli domácí s velkou chutí a Čermák to při atakování soupeře s aktivitou přehnal. Ústí se však během přesilové hry do obranné třetiny domácích příliš nepodívalo. Naopak Litoměřice potřetí v utkání udeřily z přesilové hry 5na3. Spencer Humphries napřáhl mezi kruhy a trefil se přesně nad vyrážečku ústeckého brankáře. Slovan měl velké problémy s disciplínou na ledě a intenzita vyloučení stále narůstala.

Stadion však hrál s velkou herní pohodou a v čase 50:30 dokázal využít čtvrtou přesilovou hru v utkání. Důraz na brankovišti předvedl Jakub Suja a svým druhým gólem v zápase zvyšoval na 6:1. Slovan následně předvedl, že využít přesilovou hru umí také. Vladimír Brož od modré čáry prostřelil Sedláčka. Ústecký obránce poté byl vyloučen za nesportovní gesto na 5 minut plus do konce utkání. Vysoká využitelnost přesilových her domácích pokračovala nadále a Stadion ihned přidal sedmý zásah. Martin Chabada nahodil kotouč zpoza ústecké branky a ten skončil překvapivě za zády Orcta.

V pětiminutové přesilové hře pokračovaly Litoměřice nadále a obléhání ústecké branky skončilo dalším gólem. Přihrávku Švagrovského z pravého kruhu před branku neomylně usměrnil do sítě Jakub Suja a domácí se tak v početní převaze prosadili pošesté. Litoměřice tak potvrdily skvělou formu a připsaly si tři body v krajském derby proti Slovanu. Naopak Slovan zůstává nadále ve spodních patrech tabulky.

Daniel Tvrzník – trenér HC Stadion Litoměřice

Dnes jsme uhráli asi překvapivý výsledek. Ani nepamatuji, kdy jsme vstřelili naposledy osm branek. Poprvé jsme v 1. lize porazili Ústí za tři body, a to hrajeme již čtvrtou sezonu. Zápas jsme si užili a asi se lámal za stavu tři ku jedné, kdy jsme ubránili dvě ústecké přesilovky pět ku třema. Na přesilovky jsme byli dnes dobře připravení a z jedné naší jsme také skórovali. Třetí třetinu jsme si užili ve výborné atmosféře před krásnou návštěvou a v úvozovkách jsme slavně zvítězili. Hrálo se dnes derby a rozhodčí asi správně nasadili laťku, podle které pak pískali celý zápas. Z toho pramenil velký počet vyloučených a trestali to, co viděli. Nechtěli, aby se utkání zvrhlo. Vyloučení z obou stran byly asi oprávněný. Myslím si ale, že tvrdé utkání to nebylo. Bylo tam hodně faulů hokejkou, které se dali písknout. Nechci hodnotit soupeře. V letošní sezoně se jim nedaří tak, jak by si představovali, ale za stavu čtyři ku jedné je již těžké zvrátit utkání. Já bych chtěl pochválit náš tým. Odehráli jsme výborný zápas a kluci si zaslouží poděkování. Již jedenáct zápasů za sebou bodujeme , a to je úctyhodná série. Jsme rádi, že se držíme na pozicích na kterých chceme být. Teď nás čeká těžká série s celky z popředí tabulky a pokusíme se sbírat body dál.