Litoměřice na domácím ledě přivítaly těžkého soupeře z Jihlavy a již od úvodních minut bylo jasné, že v tomto zápase příliš branek nepadne. Šance se tvořily na obou stranách a brankáři neměli o práci nouzi. První branka padla až těsně před koncem druhé třetiny a byli to hosté, kteří se dostali do vedení zásluhou Veleckého. Litoměřice dlouho obléhaly soupeře, až se jim podařilo srovnat stav utkání. Přesně k pravé tyči se trefil Miloslav Čermák. V prodloužení hrála Dukla přesilovou hru, kterou využil po dvou minutách svým druhým gólem v zápase Michal Velecký.

25. kolo

1:2pr

0:0, 0:1, 1:0 - 0:1

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 57. Čermák (Koudelka) – 38. Velecký (Kadlec), 64. Velecký (Důras, Kaláb). Rozhodčí: Jílek, Schmejkal – Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Střely na branku: 42 : 29. Vyhraná vhazování: 29 : 39. Zakázané uvolnění: 7 : 6. Postavení mimo hru: 6 : 2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Žovinec, Husák, Hrbas, Šulc, Kolář, Drábek – Rubeš, Koudelka, Čermák – Novák, Hašek, Budínský – Suja, Bahenský, Procházka – Chlapík, Brzobohatý, Škop.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Mocek, Jícha, Dobrovolný, Čáp, Podlipnik, Urbanec, Kaláb, Stebich – Hubáček, Vysloužil, Haluza – Zeman, Kuřítko, Mikeš – Velecký, Kadlec, Čachotský – Důras.

První ostrá šance utkání přišla až po pěti minutách hry, kdy hostující brankář Rittich se pokusil o rychlou rozehrávku při přesilové hře. Kotouč však doputoval pouze k domácímu útočníkovi Bahenskému, který od červené čáry minul odkrytou branku. Jihlava mohla otevřít skóre zápasu ve 14. minutě. Velecký obral o kotouč Žovince a spolu s Kuřítkem uháněl do přečíslení proti obránci Husákovi. Jihlavský útočník volil střelu z levého kruhu, tu Král vyrazil před sebe, kde dorážel Martin Kuřítko. Jeho pokus však skončil pouze na betonu domácího brankáře.

Litoměřice v první třetině dostaly možnost hrát čtyřminutovou přesilovou hru. Od modré čáry zkoušel propálit hráz hráčů Žovinec, jeho pokus však prosvištěl těsně vedle pravé tyčky jihlavské branky. Úvodem druhé části při vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Čermák, ale jeho střelecký pokus Rittich vystihl. V další šanci se domácí dostali do přečíslení. Suja našel Bahenského, který z mezikruží bez přípravy vypálil. Jihlavský brankář vytěsnil puk lapačkou nad jihlavskou branku.

Domácí byli nadále aktivnějším týmem na ledě, ale obrana hostů a především brankář Rittich drželi bezbrankový stav nadále. První branka utkání padla před druhou přestávkou a překvapivě to byli hosté, kteří otevřeli skóre. Po vhazování v pravém kruhu se kotouč dostal k Michalu Veleckému, jehož pohotová střela propadla brankáři Královi pod vyrážečkou do sítě.

V poslední třetině se domácí hnali za vyrovnáním ze všech sil a svého soupeře uzavřeli v jejich obranném pásmu. Rittich ovšem svůj tým držel a byl rozhodně nejlepším mužem jihlavské sestavy. Obléhání jihlavského obranného valu trvalo do 57. minuty, kdy se Stadionu podařilo přece jen prosadit. Z přesilové hry udeřil nejlepší litoměřický střelec Miloslav Čermák, který z pravého kruhu trefil přesně k pravé tyči. Utkání po 60. minutách hry nepoznalo vítěze a na řadě bylo prodloužení. V něm dostal domácí Koudelka čtyřminutový trest a Dukla přesilovou hru 4 na 3 využila po 2 minutách. Michal Důras našel zcela volného Michala Veleckého, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku. Dukla si tak z Litoměřic odvezla dva body za vítězství 2:1.

Jiří Doležal – trenér HC Stadion Litoměřice

Co k dnešnímu utkání říci. Zlatý bod. Samozřejmě jsme chtěli více než jeden bod, ale nakonec po průběhu utkání jsme se k němu poctivou prací dopracovali. Myslím si, že bychom si ten prémiový druhý bod zasloužili, ale i ten jeden bod je dobrý k tomu, že ukázal, jakou má tým morálku a bod bude dobrý i do postavení v tabulce. Nebýt toho nešťastného vyloučení v prodloužení, tak výsledek mohl být obráceně. Ale takový je hokej. Mrzí mě, že jsme ze šancí, které jsme měli nedali branku. Kdyby nám tam spadl gól za stavu nula k nule, kdy jel Zdeněk Bahenský do přečíslení dva na jednoho a on netrefil branku, tak mohl být vývoj utkání úplně jiný. Možná dnes vyhrál šťastnější tým. Dostali jsme branku po buly v situaci na kterou jsme tým upozorňovali. Dostali jsme trochu nešťastnou branku, ale takový je hokej. Nám se to nepodařilo, soupeři ano. Na konci utkání jsme měli naopak štěstí, kdy jsme vyrovnali po střele, která šlo od tyčky do branky. Dnes byli opět výborní fanoušci a přispěli k tomu i fandové z Jihlavy a oba tábory se zdravě provokovali, což k hokeji patří. V takové atmosféře se hokej hraje dobře, takže patří i dík fanouškům z Jihlavy, že přijeli až k nám do Litoměřic.

Petr Vlk - trenér Dukla Jihlava

Do utkání jsme vztoupili dobře, vytvořili jsme si nějaké příležitosti, ale soupeř měl dobrý pohyb, který nám trošku chyběl. Také zápasu hodně ublížila dlouhá přestávka mezi první a druhou třetinou a také kvalita ledu, která byla špatná. Když dáte přihrávku po ledě a ona vám vyskočí půl metru vysoko, tak to také není ono. Ale když to vezmu celkově, tak dva body jsou dobré. Zasloužili jsme si je.