Domácí vstoupili do utkání lépe, když v 1. minutě Přeučil překonal Novotného. Stadion však dokázal rychlé odpovědět, o dvě minuty později srovnal Žovinec. Vyrovnané utkání rozhodly až dvě slepené branky ke konci druhé třetiny. Čtvrtý zásah Slovanu a svůj druhý v utkání přidal Přeučil začátkem třetí dvacetiminutovky a zdálo se, že o vítězi je definitivně rozhodnuto. Litoměřice se však nevzdaly a dvěma góly dokázaly zdramatizovat utkání. Na vyrovnání však Stadion již nedosáhl a z Ústí neveze ani bod.

15. kolo

4:3

1:1, 2:0, 2:1

HC Slovan Ústí n.L. - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 1. Přeučil (Alinč), 38. Baránek (Kloz), 40. Roubík (Sklenička), 42. Přeučil (Budínský, Alinč) – 3. Žovinec (Rubeš, Čermák), 56. Čermák (Matai), 57. Novák (Žovinec, Hašek). Rozhodčí: Smitka, Schmejkal – Jílek, Svobodová. Vyloučení: 2:3. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 917. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.

HC Slovan Ústí n.L.: Dlouhý – Grin, Sklenička, Pavlík, do 55. Vobořil, Brož, Černý<!--, Motejlek--> – Tůma, Roubík, Boháč – Budínský, Alinč, Přeučil – Baránek, Kloz, Vávra – do 30. Dostálek, Rod, do 30. Markulinec.

HC Stadion Litoměřice: Novotný (38. Sedláček) – Drábek, Husák, Šulc, Žovinec, Hrbas, Evan, Málek, Smetana – Čermák, Rubeš, Matai – Novák, Švagrovský, Hašek – Cingel, Chlapík, Škop – Brzobohatý, Racek.

Ústeckým Lvům se v poslední době vůbec nevedlo, a tak v regionálním derby potřebovali nutně uspět. To se jim nakonec proti Litoměřicím v dramatické koncovce podařilo.

Skóre otevřel již v první minutě Petr Přeučil, který zužitkoval nahození kanonýra Roubíka, od jehož pokusu se kotouč odrazil právě k ústeckému střelci. Domácí se ale neradovali dlouho, protože už za pár sekund srovnal gólový účet zápasu Dušan Žovinec, jehož nahození skončilo k překvapení všech v síti brankáře Dlouhého.

Po vzruchu z úvodních minut zápasu se hra v dalším průběhu uklidnila. Ústečtí nevyužili faul Škopa, hosté naopak nepotrestali vyloučení Grina. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu prostřední části zápasu měl více ze hry Slovan. Boháčovu střelu ale zmařil na brankové čáře hostující obránce, Kloze následně při jeho individuální akci vychytal Novotný.

Po polovině zápasu Novotného nebezpečně vyzkoušel Alinč a následně vyřešil řadu dalších závarů před vlastní brankou. Krátký byl až na dorážku Martina Baránka, který dorazil střelu Kloze za záda litoměřického brankáře.

A ještě před koncem druhé třetiny upravil na rozdíl dvou branek přesným zásahem mezi betony Jaroslav Roubík.

Když posléze předvedl famózní akci ve 42. minutě Petr Přeučil, zdálo se být rozhodnuto. Jenže ne, vše nakonec bylo jinak. Litoměřice se ještě zdaleka nevzdaly.

V 56. minutě dramatizoval třetí třetinu Miroslav Čermák, který navázal na dobrou útočnou práci Jakuba Mataie. Mimochodem, oba tito hráči ještě vloni váleli za ústecký Slovan.

O minutu později se ještě uchytila dorážka Martina Nováka a ve Zlatopramen Areně se chystalo na Shakespearovské drama. Domácí se ještě o výsledek museli bát.

Nakonec ale těsné vítězství žlutomodří uhájili a to ještě Alinč při power-play minul odkrytou klec.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Do utkání jsme šli s jediným cílem, a to získat tři body. Začali jsme velmi dobře, v prvním střídání jsme vstřelili úvodní branku, ale vzápětí jsme dostali velmi laciný gól, který nás dostal dolů. Začali jsme být nervózní, kloudně jsme si nepřihráli, neudrželi jsme se na kotouči. Druhá třetina byla velmi podobná první, nehrál se moc pohledný hokej pro diváky. V posledních dvou minutách se nám podařilo vstřelit dvě branky, mužstvo se uklidnilo a zlepšený výkon přeneslo do třetí části, kdy jsme hned v úvodu přidali čtvrtý gól. Poté jsme hru, dá se říct, kontrolovali až do 56. minuty, kdy jsme si dali vlastní gól, vzápětí soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Najednou jsme se začali bát o výsledek, dvakrát jsme jasně netrefili prázdnou branku a se štěstím ubránili tlak soupeře. Proti Litoměřicím jsme nutně potřebovali vyhrát, což se nám podařilo, i když do optimálního výkonu jsme měli ještě daleko. I takové výhry se počítají a věřím, že nás to nakopne směrem, kterým chceme jít."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Poslední dva zápasy se nám vůbec nepovedly, přijeli jsme do Ústí nad Labem s defenzivní taktikou. Do poloviny utkání jsme hráli do obrany dobře, ale bohužel jsme netrestali. Vytvořili jsme si tři jasné gólové šance, kdy na nás zívala prázdná branka. Místo toho jsme inkasovali dva laciné góly, v těchto minutách se střetnutí začalo lámat. Jsme rádi, že jsme duel zdramatizovali a ukázali, že hrát chceme a nic nevzdáváme. Filip Novotný si natáhl zadní stehenní sval a z branky odjel po druhé inkasované brance sám."