Litoměřice na ledě lídra z Mladé Boleslavi začaly špatně a už od 5. minuty prohrávaly po brance Nouzy, který se trefil v početní převaze. Další branku přidali Středočeši opět z početní převahy, tentokrát dokonce dvojnásobné. Kotouč za záda Lukáše uklidil Broš. Stadion sice snížil zásluhou Procházky,ale domácí přidali další tři branky a po dvou třetinách si vypracovali čtyřbrankový náskok. Druhou branku v utkání si pak připsal Nouza a sedmý zásah Mladé Boleslavi zaznamenal Pabiška. Litoměřice tak z Boleslavi odjely se sedmigólovým přídělem.

3. kolo

7:1

2:0, 3:1, 2:0

BK Mladá Boleslav - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 5. Nouza (Výborný, Toman), 18. Broš (Výborný, Toman), 30. Koudelka (Klimenta, Vrbata), 34. Klimenta (Vrbata, Jindra), 37. Žabka (Mikulík, Koudelka), 48. Nouza (Toman, Výborný), 55. Pabiška (Výborný, Toman) – 29. Procházka (Krstev, Cingel). Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák – Beneš, Krátký.. Vyloučení: 12:11, navíc Lenc (MBL) a Krstev (LTM) 5 min. + do konce. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2390. Střely na branku: 23:27.

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Jindra, Bohunický, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Loskot, Lenc – Rys

HC Stadion Litoměřice: Lukáš – Husák, Míka, Žovinec, Šulc, Krstev, Hrbas, Smetana, Kolář – Matai, Chabada, Čermák – T. Doležal, Hašek, Novák – Procházka, Rubeš, Cingel – Škop, Chlapík, Z. Doležal

Boleslav měla jako v prvním domácím zápase drtivý nástup a svého soupeře v útočném pásmu motala tak dlouho, až přišel první faul a přesilovka pro domácí tým. V ní Tomáš Nouza vyjel s pukem od mantinelu a jeho přihrávka skončila šťastně v bráně.

Litoměřičtí neproměnili svou největší šanci ve vlastním oslabení, ve kterém ujeli ve dvou proti jedinému obránci Boleslavi. Matai prudkou přihrávkou oslovil Zdeňka Doležala, jenže ten ve ztížené pozici Valenta nedokázal překonat.

V 17. minutě se strhla mela u střídaček, po které na trestnou lavici usedli tři hráči Litoměřic a dva boleslavští. Boleslav tedy hrála další přesilovku, kterou si po chvíli ještě o jednoho muže vylepšila. Dvojnásobnou výhodu rychle využil Michal Broš po přihrávce Výborného.

Ve druhé třetině hosté zlepšili svou hru a dokázali snížit. Valentem vyražený puk dostal do brány prudkou ranou Martin Procházka. Středočeši se nenechali znervóznit a přidali rychle třetí gól, a že se bylo na co dívat. Parádní souhru přes dvě třetiny kluziště zakončil po sérii zadovek a přihrávek Martin Koudelka.

Na 4:1 navýšil boleslavský náskok Tomáš Klimenta. Od červené čáry jel na Lukáše sám a překonal jej po dobrém naznačení kličky. Další koření přidali do zápasu domácí Lenc a litoměřický Krstev. Ve 35. minutě oba zahodili rukavice a začali vyřizovat účty. Krstev přes zkrvavené plexisklo při odchodu do kabin snad ani neviděl na cestu.

Bruslaři stihli ve druhé třetině přidat i pátý gól. Mikulíkovu přihrávku usměrnil na bránu Boris Žabka. Brankář Lukáš sice zasáhl, ale puk vyrazit nedokázal.

Ve třetí třetině se domácí nepotřebovali nikam hnát. Byli si vědomi svého pohodlného náskoku a mohli hrát uvolněně. Ještě lépe se jim dýchalo po třetí využité přesilovce. Tomanovu přihrávku tečoval povedeně Tomáš Nouza.

Na 7:1 upravil po další rychlé přesilovkové kombinaci Lukáš Pabiška. Stál přímo před brankovištěm a využil perfektní Výborného přihrávky. V závěru zápasu měli šance také hosté. Šulc nejprve z ideální pozice bránu minul a ani dvouminutovou přesilovku pět na tři Litoměřice nevyužily. Boleslav se dobře bránila a dokráčela si pro další tři body.