Hned v prvním utkání základní části si litoměřičtí hokejisté připsali výhru. Na ledě Mostu předvedli skvělou útočnou hru a svému soupeři nadělili sedm branek. Prvním litoměřickým střelcem sezóny se stal Martin Procházka, který poslal Stadion do vedení již v 8. minutě hry. Zavřel sice dokázal srovnat, ale do konce první třetiny vrátil Litoměřicím vedení Tomáš Doležal. Tentýž hráč po přestávce se trefil v přesilové hře a další dvě branky přidali Čermák a Procházka. Domácím se podařilo snížit z hole Majdana, který se trefil v přesilové hře za záda Přikryla. To bylo však ze strany Mostu vše a Litoměřice přidaly ještě další dvě branky. Nejdříve síť za zády Gutseviche rozvlnil Chlapík a po něm se svým druhým gólem v zápase prezentoval Miloslav Čermák.

1. kolo

2:7

1:2, 0:3, 1:2

HC Most - HC Stadion Litoměřice

Branky a nahrávky: 13. Zavřel (Andres, Nedrda), 48. Majdan (Bojer) – 8. Procházka (Chabada, Čermák), 18. Doležal T. (Novák, Hašek), 27. T. Doležal (Žovinec, Novák), 28. Čermák (Chabada, Husák), 39. Procházka (Forman, Chlapík), 57. Chlapík (Šulc, Hašek), 59. Čermák (Chabada) . Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:7,navíc T.Doležal(LTM) 10min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 390. Střely na branku: 23:44.

HC Most: Nechvátal (41. Gutsevich) – Charousek, Hora, Pavelka, Slavík, Čížek, Havelka, -Drtil – Tauš, Koudela, Sedláček – Bojer, Smolka, Majdan – Nedrda, Zavřel, Andres – Písařík, Palaščák

HC Stadion Litoměřice: Přikryl – Husák, Míka, Žovinec, Šulc, Krstev, Skřivánek, Smetana, Málek – Čermák, Chabada, Jánský – Novák, Hašek, Doležal T. – Forman, Rubeš, Procházka – Škop, Chlapík, Doležal Z.

Stadion nastoupil do zápasu aktivněji. Odměnou mu byla na začátku 8. minuty branka z hole Martina Procházky, který z brankoviště prostřelil Nechvátala 0:1. Hostující vedení mohl navýšit Škop, ale tváří v tvář proti Nechvátalovi neuspěl. A udeřilo na druhé straně. Po chybě brankáře Přikryla se k puku po přihrávkách Nedrdy a Andrese dostal Marek Zavřel, který neměl problém překonat v bráně stojícího jednoho z litoměřických obránců 1:1. Do vedení mohl posunout Most Andres, ale nedokázal zpracovat šikovnou přihrávku od Zavřela. V 18. minutě domácí zazmatkovali před vlastní brankou, Nechvátal ztratil hůl, kterou se mu snažil Hora ihned podat, ale přitom mu zaclonil výhled, čehož využil Tomáš Doležal, který z kruhu upravil na 1:2.

Na konci 27. minuty využili hosté první přesilovku. Žovincovu střelu od modré Nechvátal hranou lapačky vyrazil pouze k Tomáši Doležalovi, který pohodlně vrátil puk do branky 1:3. Minutu poté se Miloslav Čermák posunul s pukem podél mantinelu ze středního do útočného pásma, aby si popojel ještě na pravý kruh, odkud střelou nad lapačku překonal Nechvátala 1:4. V další šanci byla dvojice Procházka – Chlapík, ale naštěstí pro domácí si nedokázali přihrát. Přesto to byl Martin Procházka, který zhruba minutu před koncem dostal přesný pas od mantinelu na kruh a dobře mířenou ranou pod břevno upravil už na 1:5.

Domácím svitla naděje ve 48. minutě, kdy v přesilovce našel Bojer na brankovišti Juraje Majdana, jenž neměl problém přelstít Přikryla 2:5. Jenže poté začali hru režírovat opět hosté. Spoustu šancí zprvu pochytal Gutsevich, který do poslední třetiny vystřídal v domácí brance Nechvátala. Jenže v 57. minutě byl krátký na přesilovkovou teč Adama Chlapíka, který usměrnil Žovincovu střelu od modré do branky 2:6. V závěru se potom hosté ještě prosadili i v oslabení. Po Chabadově přihrávce překvapil Gutseviche střelou nad lapačku Miloslav Čermák 2:7. Stadion dnes podal velmi dobrý výkon, přehrál domácí celek, jeho výhra je zasloužená. Mostečtí mladíci budou nutně potřebovat více času na to, aby se v prvoligovém peletonu dokázali zadaptovat.

Leo Gudas (Most):

“Začátek utkání nebyl z naší strany špatný, ale v dalším vývoji utkání jsme podle mého dostali zbytečné tři branky. Z 1:5 se to utkání potom už těžko otáčí. Chlapci potom začali vymýšlet věci, které vůbec do naší hry nepatří. Výsledek 2:7 je pro nás ještě poměrně milosrdný. Pokud nebudeme předvádět takovou hru, jakou jsme předvedli proti Litvínovu, tak to budeme mít v letošní sezóně hodně těžký.“

Jiří Doležal (Litoměřice):

„Odehráli jsme dnes výborný zápas, dali jsme sedm branek a ještě jsme měli i další brankové příležitosti. Bohužel jsme udělali i dvě hrubky, které dokázali domácí využít. To bychom dělat neměli, ale jinak chci klukům poděkovat, na zápas jsme se dokázali dobře připravit.“