V Kalich Areně se střetla dorostenecká mužstva Litoměřic a Kadaně. Utkání však příliš napínavé podívané nepřineslo. Rozhodnuto bylo prakticky po devíti minutách hry, kdy se hostů podařilo vstřelit již čtvrtou branku. Domácím se povedlo v utkání skórovat třikrát, jenže Kadaňští přidali ještě pět přesných zásahů. Dvakrát se prosadil Podběhlý a hattrickem rozhodl o výhře hostů 3:9 Stasinka.

16. kolo

3:9

0:4, 1:2, 2:3

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 35. Zeman, 42. Minka (Richter), 52. Bočkaj - 4. Podběhlý (Benda), 5. Stasinka, 6. Podběhlý (Urban), 9. Tupý (Novák), 26. Kulich (Šmejc), 36. Lédlová (Podběhlý, Urban), 48. Stasinka, 51. Šmejc (Stasinka), 59. Stasinka (Knobloch). Vyloučení: 6:5, navíc Podběhlý (KAD) OT za nesportovní chování. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Damašek) - Ševic, Pirunčík, Živnůstka, Winnerlich, Kába, Richter, Hanzlíček, Minka, Landa, Zeman, Bočkaj, Krátký, Novotný, Kloc, Hamerský.

SK Trhači Kadaň: Jílovec (Tošner) - Nečas, Květ, Podběhlý, Stasinka, Urban, Benda, Šmejc, Hlíza, Tupý, Novák, Vanya, Štěpánek, Kopica, Kulich, Dejmek, Nešutová, Lédlová, Taraška, Knobloch.

O průběhu první třetiny hodně napověděl již její samotný úvod. Tupý projel jako nůž máslem domácí obranou a dostal se ke střele. Tu ale zlikvidoval brankář Sklíba, který kotouč pohotově vykopl levým betonem. Od jistého gólu zachránil domácí brankář svůj tým také ve třetí minutě v právě probíhající přesilovce hostů. Kotouč zůstal volný před odkrytou brankou a k dorážce se chystal Taraška, narazil však na pohotový Sklíbův beton.

Gólu se ale Kadaňští v přesilové hře přeci jen dočkali. Ve 4. minutě tečoval střelu Bendy od modré mimo dosah domácího brankáře Štefan Podběhlý. Úvodní branka hosty zřejmě správně nabudila. Hned v následující minutě přidal další zásah Martin Stasinka. Litoměřičtí mohli brzy snížit a hra mohla dostat zcela jiný náboj, Krátký však nedokázal dorazit puk do prázdné branky, což potrestal o několik okamžiků Štefan Podběhlý svým druhým přesným zásahem. Nikým nehlídán poslal puk od levé tyče za brankovou čáru. Již na 0:4 pak zvýšil ještě do poloviny prvního dějství Jiří Tupý, který překvapil Sklíbu střelou přes obránce z pravého kruhu pro vhazování.

Důkaz litoměřické nepohody v úvodu zápasu jenom potvrdila 11. minuta. Domácí se nechali snadno vyloučit za příliš mnoho hráčů na ledě a jen díky svému brankáři neinkasovali v první třetině popáté. Ve dvou šancích po sobě se zjevil Šmejc, ale v obou případech ztroskotal na Šimonu Sklíbovi.

Po nástupu do druhé části mohli domácí vsítit kontaktní branku. Krátký ani Bočkaj však na hranici brankoviště puk neprotlačili do sítě. Zmařenou šanci domácích následoval na druhé straně již pátý zásah Kadaňských. Kotouč dostal z prostoru před brankou do sítě Jaroslav Kulich. Krátce po polovině utkání skončil puk v litoměřické brance pošesté, skóre se ale neměnilo. Podběhlý vystřelil z mezikruží, Sklíba ale zasáhl. Sám kadaňský střelec se znovu dostal k puku, obkroužil s ním branku a zasunul u levé tyče do prázdné. V tu chvíli stál ale jeden z jeho spoluhráčů v brankovišti a rozhodčí zcela správně gól neuznal.

Ve 35. minutě se Litoměřičtí přeci jen dočkali gólu. Tomáš Zeman projel po pravém křídle, natlačil se před branku a mezi betony Jílovce skóroval. Po prvním gólu se ale Litoměřice neradovaly dlouho. Za sedmačtyřicet sekund se trefila Aneta Lédlová a Kadaň vedla 1:6.

Stadion nezůstal pouze u jedné vstřelené branky, ačkoliv každý gól domácích byl víceméně kosmetickou úpravou skóre. Ve 42. minutě se u pravé tyče prosadil z dorážky litoměřický kapitán Lukáš Minka. Gólově nejbohatší třetina utkání pokračovala a do statistik se postupně zapsali ještě čtyři střelci. Osmačtyřicátá minuta nabídla individuální akci Martina Stasinky. Hostující útočník vybruslil z pravého rohu, vytáhl se před branku a odrazem od levé tyče dostal puk do sítě.

Necelých deset minut před koncem zápasu se opět měnil stav na straně Kadaně. Filip Šmejc využil přečíslení 2 na 1 a přesnou střelou mezi Sklíbovy chrániče zvýšil na 2:8. Domácí se vzápětí radovali potřetí, ale bohužel pro ně také naposledy v utkání. Jan Bočkaj prostřelil Jílovce z mezikurží. Na konečných 3:9 poté upravil dvě minuty před koncem Martin Stasinka, který tímto gólem završil svůj hattrick a zasloužené vítězství Kadaňských.