Litoměřičtí junioři si po dobrém výkonu z Klášterce věřili i doma proti Mostu. Utkání však na domácím ledě nezvládli podle svých představ. Ani jednou se nedokázali dostat do vedení, ale naštěstí pro ně dovedli třikrát vsítit vyrovnávací branku. Po remíze 3:3 si tak oba týmy odnesly po jednom bodu.

15. kolo

3:3

1:1, 1:1, 1:1

HC Stadion Litoměřice - HC Most

Branky a nahrávky: 8. Pojezný (Keltner), 36. Racek (Keltner), 57. Nenadál - 7. Brettschneider (Kabeláč, Bedecs), 31. Čmolík (Smolík), 53. Smolík (Čmolík). Vyloučení: 9:10, navíc Novák (MOS) dvakrát OT nesportovní chování, Kabeláč (MOS) 5 + do konce utkání za úder do hlavy a krku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Bursa (Čermák) - Smetana, Zeman, Opava, Michajlov, Novotný, Černý, Hříbal - Kletner, Pojezný, Racek - Nenadál, Purma, Rusý - Kalina, Pavlata, Rosa - Beránek, Náprstek, Brandejský

HC Most: Hundert (Zavázal) - Brettschneider, Kabeláč, Polák, Řádek, Novák, Theimer, Konvalinka, Vondráček - Smolík, Čmolík, Mužík - Bedecs, Řehulka, Kwolek - Ouřada, Volmut

Litoměřičtí junioři vstoupili do utkání o poznání aktivněji než soupeř. Dobrým pohybem nabourávali mosteckou rozehrávku a dokázali se držet na puku. Jejich snažení ale v první třetině srážela nedisciplinovanost a z ní pramenící vyloučení. Jedno z nich se jim stalo osudným. Na trestné lavici právě seděl Karel Rosa za faul kolenem a Mostečtí toho bezezbytku využili. V 7. minutě se na své střelecké stanoviště na modré čáře postavil Pavel Brettschneider a jeho střela bez přípravy prolétla mezi betony brankáře Bursy až do sítě. Z vedení se ale hosté neradovali ani minutu. Již za devětadvacet sekund totiž Stadion dokázal srovnat skóre. Důraz před brankou soupeře předvedl Jakub Pojezný a prostřelil brankáře Hunderta.

Za Litoměřice v prvním dějství zahrozili ještě Náprstek s Brandejským. Prvně jmenovaný předvedl sólový průnik přes celé hřiště, který zakončil bekhendovou střelou z mezikruží. Jiří Brandejský mohl vstřelit krátce před první sirénou gól do šatny, ale jeho pokus skončil jen ve výstroji mosteckého gólmana.

Rychlý hokej plný šancí na obou stranách pokračoval. Hned v první minutě druhého dějství byli v úniku 2 na 1 Keltner s Rackem. Bekhendová střela druhého jmenovaného ale do sítě nezamířila. Tentýž hráč se do velké šance dostal také v 26. minutě. Jeho samostatný únik musel likvidovat až faulem hostující Tomáš Řádek.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla i jiné momenty než ty hokejové. Do hry zcela jistě nepatří zákroky na oblast hlavy a krku, jaké převedli krátce po sobě Novák s Kabeláčem. Po právu následovaly vyšší tresty. Stejně jako v první části si i ve druhé třetině připsala obě mužstva po jednom přesném zásahu. V obou případech se jednalo o dorážky z předbrankového prostoru, které využili Jakub Čmolík ve 31. a Václav Racek ve 36. minutě. Také po druhé siréně se tak oba celky poroučely do kabin za nerozhodného stavu.

Zbývalo posledních dvacet minut hry a za stavu 2:2 mohl být každý gól tím vítězným. Jak Litoměřičtí, tak i hosté z Mostu měli ke skórování stejně blízko. Nejenom vyrovnaným stavem, ale i počtem šancí, které si vytvořili. Branky se dočkali nejprve Mostečtí. V 53. minutě vystřelil mezi kruhy Čmolík a před brankovištěm volný Martin Smolík dorazil puk za brankovou čáru.

Čas se pro domácí rychle krátil, ale nakonec přeci jen stihli znovu vyrovnat. Potřetí v zápase se Litoměřičtí na svého soupeře dotáhli a pomohla jim k tomu výhoda přesilové hry. Na trestné lavici seděl hostující Řehulka a dlouhé obléhání Hundertovy branky ukončil Jan Nenadál, který protlačil puk za jeho záda. Hra s příliš mnoha hráči na ledě v poslední minutě ještě mohla změnit skóre, ale Brettschneiderova střela osm sekund před koncem do sítě nezamířila. Obě mužstva si tak po remíze 3:3 připsala po jednom bodu.

Martin Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Věděli jsme, že to bude těžký soupeř a to se vlastně potvrdilo. Dá se říct, že jsme doplatili na to, že jsme neproměnili šance a měli zbytečně moc vyloučených. Na takový počet vyloučených se ten zápas hrát nedá. Bavíme se o tom a stejně uděláme hloupé fauly. Nakonec tedy byl bod spravedlivý, ikdyž jsme chtěli vyhrát. Zápas se vyvýjel tak, jak se vyvýjel. Minule v Klášterci nám tam spadlo vše, dnes jsme šance měli a góly jsme nedali. O tom to je, kdybychom měli lepší disciplínu, tak jsme vyhráli i dnes. Bylo to hodně vybojované, rozhárané tím množstvým vyloučení.