13. 2. 2024 | David Panuška

Valentýnské menu: Stadion se vrací domů, přijede rozjetý Přerov

Hokejisté Stadionu se po návštěvách Kolína a Pelhřimova vrací na domácí půdu, kde budou odvracet již čtvrtou prohru v řadě. Proti ale bude tým s nejlepší formou v lize z posledních deseti zápasů – Přerov. Ten kališníky letos již dvakrát porazil. Utkání začíná v 17:30.

Porovnání týmů

5. místo (70 bodů)
Postavení v tabulce
7. místo (68 bodů)
Skóre
Přemysl Svoboda (16+21)
Nejproduktivnější hráč
Daniel Indrák (12+8)
Přemysl Svoboda (16 gólů)
Nejlepší střelec
Daniel Indrák (12 gólů)
Jakub Černohorský (5+10)
Nejproduktivnější obránce
Jiří Krisl (6+8)
Oldřich Cichoň (91,45 %)
Lukáš Pařík (91,39 %)
Oliver Šatný (81,58 %)
Úspěšnost brankářů
Michal Postava (94,37 %)
Jihlava - Litoměřice 4:3
Poslední utkání
Přerov - Poruba 3:0

V brance Přerova září nejlepší brankář ligy, defenzíva dominuje i v oslabení

Stadionu se v posledních zápasech moc nedaří a stále v únoru čeká na první vítězství. Po domácím kolapsu s Porubou přišly prohry v Kolíně a v Pelhřimově s Jihlavou. Celkem tým trenérů Miroslava Přerosta a Františka Ptáčka vyhrál jediný duel z posledních šesti a doma uspěl naposledy 17. ledna proti Znojmu.

V naprosto odlišném rozpoložení jsou hokejisté Přerova, kteří mají z posledních deseti zápasů nejlepší formu ze všech týmů Chance ligy. V tomto období nasbírali 23 bodů a vyhráli celkem osm utkání. Klíčem je obrana, z posledních šesti zápasů Zubři hned čtyřikrát udrželi čisté konto.

Jednička Zubrů Michal Postava je nejlepším brankářem celé Chance ligy v procentuální úspěšnosti zákroků (94,37 %), na zápas dostane v průměru 1,83 branek a v probíhajícím ročníku vychytal již pět čistých kont. Není divu, že nejproduktivnější hráč Přerova Daniel Indrák má pouze 20 kanadských bodů.

Přerov má po Porubě druhou nejlepší obranu soutěže a jako jediný tým Chance ligy je neporažen v nájezdové loterii. Daří se mu i v oslabení (3. nejlepší v lize), má ovšem vůbec nejhorší přesilovky.

Poslední vzájemný zápas rozsekly nájezdy

Naposledy se oba celky utkaly v prvním zápase roku 2024 a moc hokejové krásy k vidění nebylo. Již po třech minutách poslal Stadion do vedení Filip Kuťák, ale to bylo od severočeského klubu vše. Na startu druhé části srovnal Vojtěch Lednický. Duel dospěl do nájezdů, kde uspěli pouze Jakub Svoboda a Joshua James Mácha.

Poslední vzájemný duel, 3. ledna 2024
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice 2:1sn. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Lednický (Indrák, Březina), rozh. náj. J. Svoboda – 4. Kuťák (Kordule, Černohorský). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:25 (7:8, 8:7, 5:8). Zblokované střely: 4:5. Vhazování: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Utkání startuje v Kalich Areně ve středu 14. února v 17:30. Vstupenky můžete zakoupit online a na zápas se můžete svézt autobusem. Přímý přenos nabídne tradičně Hokejka TV, textový komentář bude k dispozici na webu Onlajny.com.